Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

agata19762 08:34, 21 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Fajnie, że jesteś
Uwielbiam tu zaglądać... buźki
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Zana 19:07, 21 kwi 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
mrokasia napisał(a)
No, pojechała, poryła, popstrykała zdjęcia. Od razu widać, że lepiej się czuje .
Tak trzymać, kochana .


Wiesz, kiedyś napisałam takie motto: "rycie to życie"
To fakt, troszkę lepiej, na pewno na czas spędzany w ogrodzie zapomina się o otaczającym nas szaleństwie.


malgol napisał(a)
No Anula, widzę że powoli wracasz do siebie jak to jednak ogród cuda czyni. Piekne fotki jak zwykle. Wiele bym dała żebyś kiedyś z aparatem do mnie zawitała


Tak jak wyżej napisałam, chwilowe oderwanie się. Ale dobre i to. Miejmy nadzieję, że wrócą czasy swobodnego podróżowania. Może wybiorę się w tamte strony

Anda napisał(a)
Dobrze, że wróciłaś Fotki śliczne. Ogród to jak terapia, bardzo teraz potrzebna.


Tak, ogród to na pewno terapia, wytchnienie, podładowanie akumulatorów. Szkoda, że tak mało. Zawsze uważałam się za "zwierze blokowe" i nie chciałam mieszkać w domu. A teraz w tym bloku czuję się jak w więzieniu.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:08, 21 kwi 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Nowa12 napisał(a)


Sporobolusa mam w ilości 2 . Nie lubisz go? Ale skoro chcesz wymienić na hakone to znaczy, że też zmierzam w dobrym kierunku .


Lubię i to nawet bardzo. Wydaje mi się po prostu za delikatny do tych hortensji. Hakone jakoś bardziej do mnie przemawia w takim duecie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:19, 21 kwi 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Magara napisał(a)

Anula,
1. cieszę się, że Ci się gebucha zaśmiała
2. wczoraj u mnie w nocy minus 7 ale my twardziele som
3. bóle powierzchniowo-internetowe - no cóż, nie da się nie zrozumieć, musicie się rozbudować i maszt postawić
4. fotki na czarną godzinę - bezcenne są, mam zapasy zrobione
5. kanciki też do mnie przemawiają (głównie jeśli chodzi o koszty), ale ja mam tak beznadziejny "trawnik", że kancików nie widać z drugiej strony do mojej wiejsko-leśnej działki kostki żadne granitowe nie pasują więc dumam i dumam a też bym chciała już i zaraz
6. kalina przecudna, musisz częściej na działkę jeździć, a i tu wpadać, wszak każdy akumulator podładowania wymaga



Minus 7 to jakaś trochę abstrakcja! Młodziutka zielenina dała radę? Nic nie padło?
Ja też mam tak fatalną ziemię pod trawnikiem momentami, że te kanciki to się tak na "słowo honoru" trzymają. Bynajmniej nie ma się czym przejmować. Żeby móc wspomóc Cię w dylematach czy coś pasuje, czy nie pasuje to wiesz....
A generalnie to lepiej czasami trochę odczekać niż mieć już i zaraz, bo potem się okazuje, że to jednak nie tak, że koncepcja się zmienia, że coś tam coś tam itd. itp. Jak pomyślę ileż głupot bym narobiła w swoim ogrodzie gdyby nie to, że mam go na odległość to ... chyba wolę o tym nie myśleć. Brak czasu zdecydowanie pozytywnie wpłynął poziom wyrzuconych w błoto pieniędzy. Boleję jednak, że do tej pory nie mam żywopłotów, bo nie mogę się zdecydować na ostateczną koncepcję
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:24, 21 kwi 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Johanka77 napisał(a)


Ach... Tęsknię do tej rabaty! ❤️


Aż mi się nie chce wierzyć, że ona będzie tak wyglądać, bo na razie to wygląda tak (czyli jeszcze trochę nieposprzątane po zimie)

A Iwonka/Inka wespół z Aprilką wmawiały mi rok temu, że hakone nijak się przed hortkami nie zmieści. Co prawda nie pamiętam ile jest od hortek to kamieni, ale tak prawie 1,5 metra to będzie. Myślicie, że to naprawdę za mało?


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:28, 21 kwi 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
KasiaBawaria napisał(a)

A dlaczego?Mi z trzech tylko jeden przetrwal- na wilgotniejszej rabacie.Wydaje mi sie strasznie delikatny i wrazliwy.


Tak jak wyżej napisałam, bardziej mi hakone pasuje do tych hortensji. A sporobolusy bardzo lubię. Te moje mają się bardzo dobrze, mam je już kilka lat.


tulucy napisał(a)
A ja właśnie jesienią przez Cię posadziłam 3 sztuki tego sporolobusa
Na suchym i ciepłym miejscu. I wsie trzy mi wyszły już. Ciekawam ich bardzo.


Bo one teoretycznie są na suche i ciepłe miejsca. Ale u mnie dają radę w półcieniu i nie mają zbyt sucho. Moje jeszcze się nie zazieleniły.

galgAsia napisał(a)
Moje sporobolusy - całe dwa! - już się zielenią


I chwała im
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:57, 21 kwi 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Marysiu, Gosiek, Haniu, Agania, Ania, Margo, Kasya wydaje mi się, że to będą jednak niezapominajki. Jak zakwitną to pokażę. Na razie zakładów nie przyjmuję.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:57, 21 kwi 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
kwartet napisał(a)
Mój typ to niezapominajki albo firletka. Anula właśnie wychynelo na świat epimedium dark beauty za diabła sensownego zdjęcia nie zrobię a takie jest urocze. No przydała by się ręka mistrza


Coś sugerujesz Kochana?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:59, 21 kwi 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
agata19762 napisał(a)
Fajnie, że jesteś
Uwielbiam tu zaglądać... buźki


Aaaa, a ja byłam u Ciebie i Twój perfecto wiosennie uporządkowany obejrzałam. Nie napisałam nic, bo z telefonu podglądałam, a nie znoszę pisać na telefonie.
Buźka
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
jolanka 20:13, 21 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16488
Anulka, na bank niezapominajki, poznaje bo tez miałam i tez nie mam pojęcia skąd
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies