Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

mrokasia 22:27, 19 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
No, pojechała, poryła, popstrykała zdjęcia. Od razu widać, że lepiej się czuje .
Tak trzymać, kochana .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malgol 22:34, 19 kwi 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No Anula, widzę że powoli wracasz do siebie jak to jednak ogród cuda czyni. Piekne fotki jak zwykle. Wiele bym dała żebyś kiedyś z aparatem do mnie zawitała
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Anda 22:37, 19 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Dobrze, że wróciłaś Fotki śliczne. Ogród to jak terapia, bardzo teraz potrzebna.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowa12 22:53, 19 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zana napisał(a)


Tu jest Sporobolus heterolepis. Ale już chyba trzeci rok się odgrażam, że wymienię na hakone


Sporobolusa mam w ilości 2 . Nie lubisz go? Ale skoro chcesz wymienić na hakone to znaczy, że też zmierzam w dobrym kierunku .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magara 23:12, 19 kwi 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Zana napisał(a)

Kochana, jak ja lubię te Twoje wywody piśmiennicze. Zawsze mi się gębucha uśmieje. Powiem Ci, że mi zaimponowałaś tym już czterotygodniowym izolowaniem się w domku letniskowym. Na szczęście ma być znowu trochę cieplej. Nasz domek jednoizbowy z malutką kuchnią i łazienką, we trójkę byśmy się tam chyba pozagryzali. No i trochę daleko codziennie do W-wy dojeżdżać. No i internet troszkę kiepski - tego młody by nie zdzierżył.
Cieszem siem co moje fotki w "specjalnych" folderach na czarną godzinę bez sieci przechowujesz. Co do oddzielenia to ja myślę, że najlepsze są jednak po prostu kanciki. U mnie łupkowy murek na podokiennej powstał bo jest spadek terenu a chciałam, żeby rabata jaki taki poziom trzymałą. A na hostowej podnosiłam trochę rabatę z bardzo prozaicznego powodu - chciałam bardzo brzydką podmurówkę domku nieco mniej widoczną uczynić. Dziś zrobiłabym to całkiem inaczej, ale wtedy byłam na początku drogi i chciałam wszytko już i zaraz.
Kalina Anne Russell ładnie się zapączkowała

Anula,
1. cieszę się, że Ci się gebucha zaśmiała
2. wczoraj u mnie w nocy minus 7 ale my twardziele som
3. bóle powierzchniowo-internetowe - no cóż, nie da się nie zrozumieć, musicie się rozbudować i maszt postawić
4. fotki na czarną godzinę - bezcenne są, mam zapasy zrobione
5. kanciki też do mnie przemawiają (głównie jeśli chodzi o koszty), ale ja mam tak beznadziejny "trawnik", że kancików nie widać z drugiej strony do mojej wiejsko-leśnej działki kostki żadne granitowe nie pasują więc dumam i dumam a też bym chciała już i zaraz
6. kalina przecudna, musisz częściej na działkę jeździć, a i tu wpadać, wszak każdy akumulator podładowania wymaga
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Johanka77 23:14, 19 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zana napisał(a)


Aniu, jakoś mi się Twój post pominął, przepraszam.

Wrzucam dwie fotki, sama ocenisz jak szybko przyrasta.

Tu wrzesień 2018



A tu wrzesień 2019



Nie wydaje mi się, żeby przyrastał bardzo szybko. Posadzony jest przy bocznej ścianie (na wprost samochodu na drugim zdjęciu). Nie mogę znaleźć zdjęć od tamtej strony tak, żeby go było widać. Trochę trzeba wycinać, bo pędy puszczają się po ziemi, ale nie jest to jakieś bardzo uciążliwe.


Ach... Tęsknię do tej rabaty! ❤️
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
KasiaBawaria 07:25, 20 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Zana napisał(a)


Tu jest Sporobolus heterolepis. Ale już chyba trzeci rok się odgrażam, że wymienię na hakone

A dlaczego?Mi z trzech tylko jeden przetrwal- na wilgotniejszej rabacie.Wydaje mi sie strasznie delikatny i wrazliwy.
____________________
Zapraszam na kawe
tulucy 09:29, 20 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
A ja właśnie jesienią przez Cię posadziłam 3 sztuki tego sporolobusa
Na suchym i ciepłym miejscu. I wsie trzy mi wyszły już. Ciekawam ich bardzo.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
galgAsia 09:49, 20 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Moje sporobolusy - całe dwa! - już się zielenią
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Mary 18:34, 20 kwi 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Zana napisał(a)
Zagadkę mam. Co to mi wyrosło?


Dwie kępki tego mam i nie mam żadnego pomysłu co to może być. Coś się wysiało, te kępki są całkiem spore.

Naparstnica bylinowa? Floks?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies