Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

rozarosesarered 22:11, 23 lis 2021


Dołączył: 25 paź 2021
Posty: 100
Zana napisał(a)
I wyjaśnienie nazwy wątku: działkę dostaliśmy od dziadków mojego eMa razem z rzeźbą. Dziadek już nie żyje i właściwie nikt nie wie skąd ta rzeźba się wzięła. Siedzi sobie dama pod wiekowym drzewkiem magnoliowym, które zaczyna właśnie kwitnąć. Stare i brzydkie już kostrzewy wymienię w tym roku na hakone:



Hej,ta rzeźba to kosmoschcę taką pozdrawiam
____________________
Rozalia https://www.ogrodowisko.pl/watek/11282-rosengarden-naturalistyczny-ogrod-w-dolinie-lanskiego-potoku /// https://www.ogrodowisko.pl/watek/11288-patio-przy-starej-kamienicy-renowacja-przed-i-po /// https://www.ogrodowisko.pl/watek/11289-miejski-taras-na-dachu-kamienicy-aranzacje
Zana 21:13, 22 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Hej Dziewczyny,

jak widzę minął rok od ostatniej mojej bytności w wątku. Jakżeż ten czas leci...

Przez dwa lata prawie nie bywałam w ogrodzie, tak wyszło. Wpadałam tam tylko sporadycznie, ogarniałam na szybko chwastowisko i tyle. Wszystko zarosło niemiłosiernie roślinnością nader niepożądaną. W tym roku oczyszczam tę stajnię Augiasza i mam zamiar posadzić to i owo. Mam nadzieję, że te chęci mnie nie opuszczą. Poczyniłam nawet trawiaste i jeżówkowe zakupy, czekam na dostawy. Tak więc sadzonko będzie

Bardzo dziękuję za wszystkie ubiegłoroczne wpisy i przepraszam, że nie odpisałam. Zniknęłam również z Ogrodowiska. Może będę częściej, a może nie. Nie wiem.

Tymczasem kilka wiosennych fotek zostawiam.

Magnolia Sunsation / Jolanka oczarowała w tym roku kwieciem:




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:14, 22 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Były tulipany



Czerwone po Babci, no niestety nie ogarnęłam ścięcia suchelców rudbekii:



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:14, 22 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Niezapominajkowo Rozsiały się na ruderowej łanem








____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:14, 22 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kwitnące miodunki, też mi się sieją






I kwitnąca turzyca


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:14, 22 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Przy tarasie zagościły azalie Eliza Hyatt, dwie rozwinęły kwiaty a dwie jeszcze zapączkowane. A rosną obok siebie. Posadziłam tam jeszcze Nancy Dippel, ale te bidulki wsadzone do ziemi tydzień temu po półtora roku zadołowania z ograniczonym dostępem wody ledwo zipią i w tym roku kwiecia nie pokażą.






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:14, 22 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Migawki z ruderowej (zapewne niektórzy pamiętają skąd ta nazwa)









____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:14, 22 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
I troszeczkę większy "looK". Donica pod sosną niestety mocno ucierpiała tej zimy. Zamiast hosty rosną w niej niezapominajki. To dziwne, ale hosty w donicach nie przetrwały tej zimy. Nie mam pojęcia jaka może być tego przyczyna, jeszcze nigdy mi się to nie przydarzyło






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:14, 22 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ciemierniki w tym roku rozszalały się na maksa, pożerają mi kuleczki cisowe








Montany kwitną na potęgę, znowu będę miała "srylion" siewek


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:14, 22 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Na Jordanowej gwiazdorzy Jordan




Towarzyszy mu cukierkowy RH, a kolejny szykuje się do gwiazdorzenia






A Lady do towarzystwa wyrosła sosenka, tak się pechowo wysiała. Muszę ją usunąć, ale strasznie mi szkoda.




I to by było na tyle na dzisiaj. Pozdrawiam wszystkich zaglądających
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies