Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Helen 12:59, 04 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Chyba najbardziej mi się podoba bergenia, najlepiej o fioletowych kwiatach. Lub tawułka japońska o białych lub fioletowych kwiatach. A może jeszcze coś innego?
____________________
Helen - Hortensjowo
Zana 18:53, 05 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No Kochani, chyba dosyć tego sezonu ogórkowego w moim wątku.
Czas mieliśmy ostatnio trochę wyjazdowy a potem korzystaliśmy z wolności bez dziecia w domu. Przez dwa tygodnie nawet nie zajrzałam na forum, więc zaległości w Waszych wątkach mam zapewne jak do kosmosu.
Odpowiadam na posty i wstawiam zdjęcia jeszcze lipcowe a potem trochę aktualnych z ostatniego weekendu.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:02, 05 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
paradas napisał(a)
A ja bym zapytał o miejsca do siedzenia przy misą na ognisko
Super wygląda te naczynie, myślałem o takim bo rodzina ciągle zmienia miejsca na ognisko i wkurzają mnie te wypalone miejsca.
Dużo odmian jeżówek, wszystkie googluje i zapisuję najciekawsze
Szkoda anabelek


Damianie, nie mam wyznaczonego miejsca na ognisko. Ta czarna misa to część grilla, do tego jest jeszcze trójnóg z podwieszanym grillem. Kiedyś eM ustawiał to przy tarasie, ale teraz nie ma tam miejsca, na trawniku zakaz, bo zostają wypalone plamy. Teraz ustawił więc na chwilowym ugorze, docelowo będzie w tym miejscu ścieżka do małego domku. Myślę o takim placyku na małe ognisko na tyłach działki.
Anabelki niestety nie powstały, leżą.

A z jeżówek zaczęły w połowie lipca kwitnienie Honeydew:




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:06, 05 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kokesz napisał(a)


Ojej
Aż się zarumieniłam
Dziękuję



Okazuje się, że mam trzy małe kępki małych różowych jeżówek, nie wiem jak się nazywają, ale podobne do Butterfly. Tak więc dobrze, że Johankowe będą u Ciebie.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:18, 05 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Odnośnie szerokiej dyskusji jaka się tu wytworzyła na temat fachowców to podłączam się pod wypowiedź April "dziewczyny górą". Wszystkie prace remontowe są zawsze na mojej głowie, ja się użeram, a eM ogranicza się do wyrażenia zadowolenia lub krytyki z wykonanej roboty. Tylko, że tę krytykę wypowiada do mnie a nie fachowców. Taki nieśmiały

Lipcowe leżące anabelki





Tylko na zbliżeniach ładne


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:27, 05 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
KasiaLangier napisał(a)


Ja wczoraj podwiązywałam hortensje gumą..do majtek )) żeby dać im trochę luzu. W zeszłym roku były rajtuzy, ale się zsuwały...hihi

Odwiedziny w Twoim ogrodzie to zawsze dla mnie przyjemność


Ja już swoich w tym roku nie ruszam, leżą pokotem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze bardziej się rozrosną i zagęszczą w większych obręczach. Jak im będzie ciaśniej to może nie będą się tak łamać.

W lipcu cieszyły jeszcze oko tawułki, dosyć długo kwitły




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gosiek33 19:28, 05 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Anabelki choć leżą pięknie kwitną, ciesz się
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 19:34, 05 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Moje też leżą. W przyszłym sezonie "zarajtuzuję" je do drążka zanim uformują kwiaty.
Jak wysoko/ nisko cięłaś je pod koniec zimy?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 19:36, 05 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
inka74 napisał(a)
A co ty tam zakupiłaś/zamierzasz zakupić tak blisko mnie )))


A pojechałam i dokupiłam trzecią brzózkę fastigiata Joes. Posadziłam trzy sztuki między świerkami. Nic innego nie wymyśliłam, mają docelowo stworzyć zieloną ścianę i zasłonić dom po drugiej stronie. Na razie wygląda to tak.



Zdjęcie trochę marne, ale lepsze nie do wstawienia, bo eM bawiąc się moim aparatem zmienił ustawienia i wszystkie zdjęcia z końcówki lipca mam zapisane z rozszerzeniem, które nie wstawia się na O. Nie wiem jak zmienić na jpg, kombinowałam ale nie idzie. Na razie jestem z lekka wkurzona.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:41, 05 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
effka napisał(a)
O mamooooo, ile ja musiałam nadrobić u Ciebie!!! Ale jak przyjemnie się oglądało te boskie fotki ze światłocieniem... Są niesamowite tak samo jak Twój ogród. Nie bardzo wiem co chwalić, bo wszystko śliczne
Co do nawodnienia czytam i czytam i chłonę wiedzę bo będziemy sami robić. Czujka pogodowa to fajna opcja, muszę o niej pomyśleć.


No ja się zbieram do nadrabiania po tych dwóch tygodniach przerwy.
Co do ogrodu, to wiesz, nie jest tak różowo. Po wizycie u Izy/Ursy odbieram mocno nędznawo ten mój skrawek jeszcze namiastki ogrodu. Zdjęcia ładne.

Z lipcowej Jordanowej:






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies