Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 21:54, 05 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)
Mega spóźnione.. ale najlepsze życzenia

Kochana, a byłaś na działaczce czy na foty od Ciebie dopiero doczekamy się po weekendzie ? Masz już w domku internet ?


Nieważne, że spóźnione. Bardzo Kasiu dziękuję. Internet już jest od dawna, ale wyjeżdżaliśmy. Fotki wstawiam teraz z końcówki lipca. Udało się przekonwertować po zabawach eMa z moim aparatem, ale straciły niestety na jakości.

Dla Ciebie radosne rudbekie


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:56, 05 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasiolaaa napisał(a)
sto lat sto lat w zdrowiu i milosci❤


Dziękuję, dziękuję


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 22:00, 05 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8322
Anulka, dziękuję za podpowiedzi Sporo tego, ale coś wybiorę.
Fajnie, że wróciłaś
____________________
Helen - Hortensjowo
Zana 22:01, 05 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
effka napisał(a)
Puk puk, pokaż choć trochę swojego cienistego raju


Cieniście mówisz?






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:08, 05 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Helen napisał(a)
Też pukam i czekam
Anulka, jakie kwiaty/rośliny polecasz do zupełnego cienia przed ciemne pęchęrznice? Białe tawułki? Czy może tylko hosty? Zrobię wieczorem zdjęcie i pokażę o co mi chodzi.


Zajrzałam do Ciebie. Masz tam z przodu rozplenice, więc przydałoby się coś wyższego. Asia zaproponowała parzydło leśne i ok. Pod rozwagę podaję gilenię trójlistkową. Nie mam, ale mam zamiar mieć. Może jeszcze zawilce jesienne, kwiatostany wypuszczają dosyć wysoko, najczęściej są białe i różowe.

Carex montana Raureif, aktualna fotka




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 22:14, 05 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8322
Zana napisał(a)


Zajrzałam do Ciebie. Masz tam z przodu rozplenice, więc przydałoby się coś wyższego. Asia zaproponowała parzydło leśne i ok. Pod rozwagę podaję gilenię trójlistkową. Nie mam, ale mam zamiar mieć. Może jeszcze zawilce jesienne, kwiatostany wypuszczają dosyć wysoko, najczęściej są białe i różowe.

Carex montana Raureif, aktualna fotka





Piękny ten carex montana
Podpowiedzi zapisałam, bardzo dziękuję
____________________
Helen - Hortensjowo
Zana 22:14, 05 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
AniazUroczyska napisał(a)


Też się dołączam do pytania Według mojej dotychczasowej wiedzy, poleciłabym: parzydło leśne ,bodziszki, brunery- różne odmiany, niecierpek himalajski, niecierpek zwykły, kopytnik, barwinek, tarczownica, paprocie, języczki- pomarańczowa i Przewalskiego, bergenie. Zapewne Ania coś jeszcze dopowie lub skoryguje
Ciemne pęcherznice na pewno do cienia? Bo ja posadziłam w słonecznym miejscu, podobno piękniej się przebarwiają, ale też prawdę mówiąc, za bardzo mi nie rosną


Bardzo ładna lista. Mogę jeszcze dołożyć tiarelki, miodunki, kokoryczki, kokorycze, serduszki, oczywiście żurawki.






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
anna_g 22:20, 05 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Zana napisał(a)


No już się odnalazłam


Bardzo się cieszę
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Zana 22:20, 05 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Helen napisał(a)
Chyba najbardziej mi się podoba bergenia, najlepiej o fioletowych kwiatach. Lub tawułka japońska o białych lub fioletowych kwiatach. A może jeszcze coś innego?


Bergenie bardzo lubię, zaletą jest ich zimozieloność.
Co do tawułek to nie jestem pewna czy będzie je widać zza rozplenic.

Bardzo mnie zaskoczyła krwawnica, która pod koniec lipca zakwitła jakby drugi raz i to z całą mocą. Nie mogę sobie przypomnieć czy ją ścinałam po pierwszym kwitnieniu.



I trzcinniki:


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:25, 05 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gosiek33 napisał(a)
Anabelki choć leżą pięknie kwitną, ciesz się


A pewnie, że się cieszę

Z serii leżące rośliny: jeżówka, nie wiem skąd się wzięła, bo na pewno takiej nie sadziłam. Jakaś się zmutowała. Ułożyła się na zeskładowane płyty ścieżkowe.



Kwitnie sesleria jesienna, tegoroczne sadzonki


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies