Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozmnażanie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozmnażanie hortensji

Matka 08:37, 09 lip 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Żartujesz!!!czyli powtykałaś zielone patyczki do ziemi-gruntu?kiedy?i potem zapomniałaśa na zdjęciu widziałam, zę wyciągnełaś z ziemi?kiedy?i do doniczek?dawaj konkretyno to lecem ciąć
____________________
U Matki
Joaska 09:53, 09 lip 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Bogda napisał(a)
Żartujesz!!!czyli powtykałaś zielone patyczki do ziemi-gruntu?kiedy?i potem zapomniałaśa na zdjęciu widziałam, zę wyciągnełaś z ziemi?kiedy?i do doniczek?dawaj konkretyno to lecem ciąć


Bogda na stronie 13 dokładnie pokazałam jak to robię, i nie cięłam tych odrostów tylko odrywałam z piętką,
w zeszłym roku tak wsadziłam do ziemi i zapomniałam były w lekko wilgotnym miejscu i ocienionym, w tym roku na wiosnę, zabierałam od babci moje roślinki i zupełnie przypadkkiem zobaczyłam takie sterczące patyczki wykopałam zobaczyłam mega korzeni wsadziłam do doniczek do dobrej ziemi i oto efekty limki jak sie patrzy.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
martaibartek 20:21, 09 lip 2013


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Joaska super limki ci wyszły
____________________
popcorn 20:31, 09 lip 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
ja ucięłam widząc efekty Joasi, zobaczymy po urlopie czy żyją... gratuluję sukcesów
____________________
Mój nowy ogródek
Matka 21:14, 09 lip 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
cholerka, to ja bez piętki ciachałamale patrzyłąm dzisiaj wszystkie sztywne są, to może się uda?
____________________
U Matki
kachat 08:01, 10 lip 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Właśnie tak się zastanawiałam, czy ta piętka konieczna jest do dobrego ukorzenienia czy nie, i przed chwilą znalazłam na innym forum dokumentację zdjęciową rozmnażania hortensji, gdzie wszystkie sadzonki z uciętych patyków powyrastały Chyba wszystkie patyczki wypuściły korzonki, i to stojąc po prostu w szklance z wodą, więc widać tak też można, uff.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Joaska 09:38, 10 lip 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
kachat napisał(a)
Właśnie tak się zastanawiałam, czy ta piętka konieczna jest do dobrego ukorzenienia czy nie, i przed chwilą znalazłam na innym forum dokumentację zdjęciową rozmnażania hortensji, gdzie wszystkie sadzonki z uciętych patyków powyrastały Chyba wszystkie patyczki wypuściły korzonki, i to stojąc po prostu w szklance z wodą, więc widać tak też można, uff.

A te patyczki to sadzonki zielne były???????????????? czy takie ciachane wiosną?
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 09:38, 10 lip 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Bogda napisał(a)
cholerka, to ja bez piętki ciachałamale patrzyłąm dzisiaj wszystkie sztywne są, to może się uda?

Bogda spokojnie ja poprostu bez pietki nie urywałam, co nie znaczy że jest konieczna
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
madzielena 14:06, 10 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Czy hortensje przez zanurzone w ukorzeniaczu patyczki rozmnażać można o każdej porze? Czy teraz w lipcu można?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Joaska 15:34, 10 lip 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Madzi ja to robię metoda prób i błędów, poprostu wsadzam a co się ukorzeni to bedzie rosło dalej nic nie tracę
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies