Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Sebek 19:06, 12 lut 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Specjalistą ds. cięcia owocowych nie jestem, ale Twoje rozwiązanie Zbyszek nie jest za dobre - byłoby to zbyt radykalne. Marta raz pisała o takim cięciu. Chodzi o to, że drzewo ma system korzeniowy dopasowany do wielkości korony - i nie możemy w aż tak dużym stopniu jej wyciąć - drzewo nie nadąża z "produkcją" masy zielonej i wtedy zmniejsza ilość korzeni (zaczynają gnić) - później znów te korzenie nie mogą urosnąć i prowadzi to w końcu do obumarcia drzewa. Także Iwonko zostaw już to drzewo w spokoju
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ZbigniewG 19:59, 12 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Sebekgeneralnie masz rację ale ... w tej sytuacji raczej trzeba iść po bandzie
teścio stary działkowiec prawie dostał zawału jak podciąłem mu stare drzewa (jabłonie i grusze), krzywo na mnie patrzył przez 4miesiace -w czerwcu jak zobaczył zawiązki owoców odpuścił, w następnym roku zrobiłem tylko poprawkę tak jak i w tym wypadku, kolejne kosmetyczne już cięcie trzeba zrobić za rok
ale to jest tylko moja opinia
na pozostawionych najmłodszych konarach jest najwięcej nie obciętych wilków i one powinny wyżywić korzenie zwłaszcza że wyrastają one z najzdrowszych konarów
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 20:36, 12 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Radzę drzewo w tym roku zostawić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 08:55, 13 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Poddaję się ale swoje ciachnąłbym jeszcze mocniej utrzymując większą ilość wilków
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 08:57, 13 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zbyszku, dobry jesteś Dla niewprawionej w cięciu osoby trochę strach tak ciachnąć, dlatego odwodzimy od tego pomysłu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 09:46, 13 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Danusia dlatego się wycofałem bo faktycznie ktoś kto ko nie miał doświadczenia z cięciem raczej sobie nie poradzi
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
iwonaal 18:58, 14 lut 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Tak mnie korci, trochę Danusi, trochę Zbyszka rad. Jak nic nie wyjdzie teść będzie miał ubaw i satysfakcję
____________________
Zakochana w ogrodach
ell 10:56, 17 lut 2013


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
W tym sezonie, a dokładnie za kilka dni będę przycinała z bratem dwie duże stare jabłonie.
Wstawię później kilka zdjęć, to może doradzicie jak ewentualnie można je odmłodzić. Muszę się z tym uporać, bo połamało w tamtym roku konary pod naporem dużej ilości owoców, a chciałabym tam zrobić ławeczkę do siedzenia i nie martwić się, że coś na głowę komuś spadnie (oczywiście nie licząc jabłek ).
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ell 12:46, 17 lut 2013


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
a tak wyglądają



____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Gardenarium 13:55, 17 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw wyciąć chore, połamane. Potem krzyżujące się i można obniżyć koronę, a zostawić na boki.
Wyciąć wyrastające ze środka korony.

To tak najpotrzebniejsze porady, a reszta to trudno na piśmie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies