Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

arcobaleno 11:23, 19 kwi 2013


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Ania - no wreszcie jesteś
Krokusy cudniaste! U mnie też już przekwitają..
A za cięcie bukszpanów też bedę się zabierać powoli

Co z tą azofoską robicie? To granulat? Ja nigdy nie używałam !
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Ana 13:37, 19 kwi 2013


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Martuś - ja pierwszy raz będę nawozić (mam tremę, żeby nie przedobrzyć)...

przesadziłam ostatniego iglaka na skarpę, naszarpałam się niemiłosiernie, bo to spory okaz jest i nie mogłam go podnieść


Czy ktoś się wybiera na szczecińskie targi????
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Przetacznik 14:16, 19 kwi 2013


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544



Jakie czułe "kobiece" spojrzenie uchwyciłaś : )
____________________
beta 14:29, 19 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Ana i po co ja się o te zdjęcia upominałam, no pytam po co?... teraz żałuję....żałuję że nie mam krokusów, i że na szydełku robić nie umiem, i że psa takiego nie mam.......a tak serio to zdjęcia cudne...lubię ten Twój styl...i prosze o więcej


co do azofoski to doświadczeń nie mam, ale słyszałam, że polecają humus w płynie

gdzieś czytałam, że bukszpanów jeszcze nie ciąć...ale ja się nie znam...może Szefowej spytaj?

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Ana 14:32, 19 kwi 2013


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Weronika - bo ta moja Luśka to czuła kobietka jest...chyba, że na spacer idziemy, to taran

Beatko - oj tam oj tam będą zdjęcia bedą, muszę pocykać w weekend
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Pszczelarnia 17:11, 19 kwi 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ania, powiem Ci, że azofoską sypią rasowe ogrodniczki (Dzidka). I ja ją nabyłam (Magda Noemi świadkiem) do krzewów. Raz w roku im się DELIKATNIE należy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:13, 19 kwi 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Fajnie wyglądają krokusy w kamyczkach - stwierdzam. Choć za kamyczkami u siebie nie przepadam (aż nadto).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Ana 21:21, 19 kwi 2013


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Ewciu dzięki
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
beta 09:51, 20 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ja tak szybko


Bukszpany jeśli są równe i ładne to można nie ciąć, Głównym terminem cięcia jest zakończenie wiosennych przyrostów, czyli jakby koniec czerwca, jak ściemnieją młode listki.

Jak poczochrane od śniegu to naprostować i zobaczyć czy cięcie jest konieczne. Jak już rosną to nie ciąć.


http://www.ogrodowisko.pl/tag/bukszpan


Cięcie bukszpanów

Bukszpan rośnie bardzo powoli od 5 do 15 cm, w zależności od odmiany. Niewskazane jest pozwalanie mu na swobodny wzrost, gdyż krzewy wtedy są nieregularne i mają nieporządny wygląd. Należy je ciąć, wtedy zagęszczają się i wyglądają na zadbane, nawet jeśli czasem nie przytniemy, zapomnimy – to i tak wyglądają nieźle.

Pory cięcia:

Cięcie dwukrotne

Takie cięcie wydaje mi się najkorzystniejsze. Terminy: marzec - kwiecień przed rozpoczęciem wegetacji. Bukszpanom po zimie nadajemy pożądaną formę i pobudzamy do silnego rozrastania się i zagęszczania, oraz koniec czerwca, kiedy młode przyrosty przestają być jasnozielone, wtedy przez resztę sezonu ładnie wyglądają i zdążą zdrewnieć przed nastaniem mrozów.

Cięcie jednokrotne

Wykonujemy je wtedy, kiedy bukszpany osiągnęły już pożądaną wysokość czy formę. Termin cięcia - koniec czerwca. Pędy wyrastające później nie są zbyt silne i nie zmieniają zasadniczo kształtu figury. Drewnieją przed zimą.

Cięcie trzykrotne

To cięcie przeznaczone jest dla miłośników i pasjonatów bukszpanu. Przyznam się, że ja do nich należę i przycinam rośliny w następujących terminach:

marzec - kwiecień
koniec czerwca
sierpień (docinam lekko i precyzyjnie gałązki, które wybiegają poza obręb figury zaplanowanej)


to wszystko oczywiście rady Danusi

pozdr
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Ana 18:45, 20 kwi 2013


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Beatko - jestem Twoją dłużniczką!!! Chylę czoła i dziękuję już wszystko wiem
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies