Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Białe płótno - pomóżcie mi je pomalować ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Białe płótno - pomóżcie mi je pomalować ;)

Marti_01 15:35, 17 maj 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Dziękuję drogie ogrodniczki za dobre słowo W sprawach ogrodowych jestem bardzo zielona. Kiedyś sporadycznie krytykowałam działania w ogrodzie mojej mamy, a teraz sama staję przed podobnym problemem i przyznaję - to bardzo wyczerpujące i trudne. Mam tyle pomysłów, że mój mózg już nie nadąża! Co sekundę mam inną wizję, a mąż mówi, że od kilku dni chodzę jak narkoman na głodzie Normalnie nie mogę usiedzieć na miejscu! W nocy śnią mi się tylko rabaty i jak nigdy dotąd budzę się znacznie szybciej od budzika Najchętniej już bym jechała do szkółki, zrobiła zakupy na gorąco i już działała

Wszystkie stanowicie dla mnie niesamowitą kopalnię wiedzy i inspiracji, ale od nadmiaru wariuję Rysować nie umiem, a w dodatku z wyobraźnią przestrzenną jest u mnie kiepsko :/ ale spróbuję coś spłodzić Kompletnie nie wiem jak rozplanować rabaty. Wiem tylko, że jakieś przejście musi zostać, żeby dostać się za dom, bo tam będzie część gospodarcza i może uda się mam podciągnąć rury z wodą do podlewania.
Myślałam o zasypaniu tego okropnego chodniczka wzdłuż domu pod oknami jakimś żwirem lub kamieniami. Jest on niestety wmontowany na stałe na jakimś solidnym fundamencie i nie do ruszenia. Dlatego wymyśliłam, że rabata mogłaby w jakiś sposób stykać z tym chodniczkiem i potem całą rabatę wraz z chodniczkiem podsypać tymi kamieniami...

____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Marti_01 22:33, 17 maj 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Zrobiłam mały rzut przedogródka


Macie jakieś pomysły na jego kształt?
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
kasia_w 12:24, 18 maj 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Marti
miałam chwilę wolną w pracy
całkiem niezobowiązujący szkic- ścieżka trochę niesymetryczna
drzewa- wiśnie umbracufilera
żywopłot cisowy
małe żywopłoty bukszpanowe- nieregularnie (nie wszędzie) ustawione
kule cisowe lub bukszpanowe (takie bardziej przysadziste, jak ostatnio modne na CFH)
po prawej różanka
trawy wysokie- miskant morning light. Te przestrzeń po lewej wypełniłabym abo żwirkiem ( takim bardziej zgrzebnym, jak w and=gielski ogrodach, albo niższymi trawami i bylinami. Ale wówczas ścieżka szersza, żeby było więcej oddechu


a teraz muszę spadać





____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Marti_01 19:42, 18 maj 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Kochana! Na tak dokładny projekt to nawet nie liczyłam! Ty jednak nadajesz na tych samych falach co ja Wczoraj w łóżku przyszedł mi podobny pomysł do głowy, żeby użyć drzew o podobnym kształcie i posadzić wzdłuż płotu, nadając w ten sposób jakiś taki parkowy charakter.
Tam gdzie umieściłaś hortensję rośnie stary jaśminowiec, którego nie chcę się pozbywać. Zależy mi na zakryciu tego paskudnego chodniczka pod murem i wystopniowaniu roślinności pod ścianą. Robię plany, ale na razie tylko kosz zapełniam papierami

A tak z innej trochę beczki, to żurawka bordowa da sobie radę w pełnym słońcu?
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
kasia_w 10:29, 19 maj 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
żurawka- zależy jak odmiana, niektóre radzą sobie w słońcu. Ale wiesz, że żurawki to wabik dla opuchlaków U siebie zostawiłam tylko te, których opuchlaki nie ruszają.

osobiście nie skupiałabym się tak bardzo na zakryciu chodniczka, ile na stworzeniu po prostu miłego dla oka kawałka ogrodu. Wówczas chodniczek sam zginie



____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Toszka 11:19, 19 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tu masz przykład metamorfozy przedogródka
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Marti_01 12:34, 19 maj 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
kasia_w napisał(a)
żurawka- zależy jak odmiana, niektóre radzą sobie w słońcu. Ale wiesz, że żurawki to wabik dla opuchlaków U siebie zostawiłam tylko te, których opuchlaki nie ruszają.

osobiście nie skupiałabym się tak bardzo na zakryciu chodniczka, ile na stworzeniu po prostu miłego dla oka kawałka ogrodu. Wówczas chodniczek sam zginie





Kasia co to są te opuchlaki? Bo pierwsze o nich słyszę To jakieś ślimaki?
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Marti_01 12:37, 19 maj 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Toszka napisał(a)
tu masz przykład metamorfozy przedogródka


Toszka bardzo dziękuję za podesłanie przykładu! Bardzo chętnie przestudiuję
Mam już kilka pomysłów na kształt rabat, ale muszę je rozrysować, bo na razie wszystko w głowie siedzi Może ten przykład mnie natchnie do nowych rozwiązań
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
katel 00:23, 22 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Ja też nie rysuję za dobrze więc jak chcę sobie jakąś rabatę rozrysować to robię całościowe zdjęcie, przerabiam na grafikę i kredkami dorysowuję kolorowe plamy - może i Tobie się ten sposób przyda.

Teraz możesz dorysować korony drzew i sprawdzić gdzie je posadzić.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Marti_01 21:37, 02 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Witam moje drogie trochę umilkłam, ale troszkę spraw mnie odciągnęło od spraw ogrodowych i musiałam się skupić na innych zadaniach. Popełniłam dziś w wolnej chwili taki projekt. Jest to tylko szkic pierwszego etapu rewolucji i nie oddaje w pełni tego co mam w głowie.
Pomyślałam o kulkach na nóżkach, którymi zainspirowałam się na pinterescie (https://pl.pinterest.com/pin/131097039131851412/). Do tego stożkowe i kuliste topiary z bukszpanu, białe ostróżki i może lawenda, choć wolałabym coś bardziej "szlachetnego" w białej tonacji, ale nie wiem co by pasowało.
Kasia_w podpowiedziała mi żywopłot z cisu i bardzo mi się ten pomysł spodobał, ale zastanawiam się czy nie będzie on zbyt ciężko wyglądał, no i ten czas oczekiwania na efekty
Pomyślałam o ogromnych donicach, żeby wprowadzić jakiś dekoracyjny element, ale nie wiem ile takie duże donice kosztują i czy mogę na razie wsadzić takie drzewka w ziemię a potem, kiedy podrosną przesadzić?
Co myślicie? To nie przerost formy nad treścią?
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies