Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Białe płótno - pomóżcie mi je pomalować ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Białe płótno - pomóżcie mi je pomalować ;)

Marti_01 11:51, 17 maj 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Dzień dobry
Zwracam się do was, doświadczeni ogrodnicy o pomoc w zaprojektowaniu mojego koszmarnego przedogródka.
Kupiliśmy z mężem stary domek, który będziemy remontować chyba przez lata. Mam jednak jego całkowitą wizję i w doskonale wiem co chcę osiągnąć, jednak jeśli chodzi o ogród jest już znacznie gorzej. Wchodząc do niego moja wyobraźnia mnie opuszcza. Bardzo jest dla mnie ważne, aby ogród był spójny z moją wizją odnowionego domu, a nie dopasowywany do obecnego stanu.
Dom będzie biały z grafitową matową dachówką, białymi oknami ze szprosami zewnętrznymi, czarne drzwi wejściowe, kostka z granitu ułożona w rozety.
A to moje płótno trawa i stary jaśminowiec.

____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Marti_01 11:59, 17 maj 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
[img
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
kasia_w 12:02, 17 maj 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Hej Marti

Zapowiada się interesująco
Jak dla mnie, do takiej wizji domu, ogród trochę retro w angielskim klimacie. Masz jeszcze jakiś kawałek ziemi z tyłu domu?

Czy ulica jest ruchliwa, czy planujecie zmianę ogrodzenia i osłonięcie się żywopłotem od strony drogi? Jakie sa wymiary planowanego przedogródka i gdzie będzie kostka? Narysowanie planu pomoże Ci w projektowaniu
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
12:06, 17 maj 2016
Witaj mi sie skojarzyly białe kwiaty, troche traw, bukszpany, troche białych hortensji troche zimozielonych i może być fajnie. Mozesz dodac troche różu lub fioletu.
Marti_01 12:10, 17 maj 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Niestety podoba mi baaardzo dużo roślin i bardzo trudno mi je wyselekcjonować. Ogródek jest od strony południowej, czyli bardzo nasłoneczniony. Uwielbiam lawendę, bukszpany, purpurowe żurawki, macierzanki, tawułki Andersa, brunnerę, hosty, konwalnika, miskanta gracillimusa itp.
Preferuję kolorystykę: biel, delikatne róże, odcienie niebieskiego i fioletu, a także odcienie bliskie czerni.
Nie przepadam za kwiatami czerwonymi i żółtymi (przynajmniej w ogrodzie) Żółtawe trawy czy np. macierzanki przejdą, jeśli mają podbić jakiś inny kolor.
I chyba najistotniejsza kwestia - nie znoszę iglaków!
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Marti_01 12:11, 17 maj 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Boże dziewczyny już mi trochę czytacie w myślach
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Marti_01 12:17, 17 maj 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Własnie odkopuję zdjęcia i inspiracje. Ogrodzenie będziemy kiedyś zmieniać, ale na samym końcu, żeby było spójne z domem i ogrodem, a na razie nie mam wizji. Bardzo inspirują mnie londyńskie wille Na pewno na parapetach chwiałabym postawić doniczki z zimozielonymi roślinami, np. bukszpanem z jakimiś dodatkami
[zdjęcia zmoderowane]
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Marti_01 12:23, 17 maj 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Teraz dom. W takim stylu chciałabym mieć drzwi, wstawione w moje obecne okropne wejście []
Schody i spocznik zrobione od nowa, lekko wysunięte. Chciałabym biały marmur, ale nie wiem czy będzie nas na to stać. Inspiracja:

[]
Przy drzwiach i na schodach donice z bukszpanami, a wiosną tulipanami, hiacyntami, szafirkami
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
kasia_w 12:23, 17 maj 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Będzie pięknie
Uwielbiam ten styl. W Paryżu tez piękne przykłady można znaleźć.
Nie rezygnuj całkiem z iglaków, ważne by wybrać szlachetne. Ja bym widziała żywopłot cisowy przy ogrodzeniu.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 12:26, 17 maj 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Na O. jest wątek ogród Greglis, odkop, będzie Ci się podobał
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies