Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Białe płótno - pomóżcie mi je pomalować ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Białe płótno - pomóżcie mi je pomalować ;)

Marti_01 12:20, 16 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Oczywiście Twój pomysł z tymi różami przy wejściu jest genialny! Przepięknie będą się komponowały i z architekturą domu i z ogrodem. Z pewnością wykorzystam

Tylko muszę doprecyzować. Patrząc w stronę drzwi wejściowych po lewej stronie jest ta planowania rabata i tam mogę posadzić różę. Natomiast z prawej strony, gdzie jest murek mam beton i tam nic nie wsadzę Kawałek dalej jest mała "dziura" na kwiaty. W przyszłości wymyśliłam sobie, ze posadzę tam glicynię i zrobię ogromną pergolę nad wjazdem w takim stylu
http://www.samsvojmajstor.com/portal/sites/default/files/12x12-pergola.jpg.

Wjazd teraz z "dziurą" na kwiaty



Wjazd z pergolą


A mogłabym już różę tam posadzić i jak będzie elewacja robiona to dałoby radę kratkę wraz z różami położyć na ziemi? czy one zdrewnieją za jakiś czas i będą nie do ruszenia?

Przy wejściu

____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Marti_01 12:22, 16 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
kasia_w napisał(a)
Jak dla mnie kształt rabaty nr 2. Tylko trochę bardziej wygiełabym łuk wybrzuszenia, bo teraz jest tak niewyraźnie, ni to proste ni to łuk


No właśnie z tym brzuszkiem nie mogę przesadzić, bo jak mocno zaokrąglony to wejdzie mi na połowę ogródka i będzie wyglądać masywnie i jakby to powiedzieć - tak " z pupy"
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Marti_01 12:23, 16 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Z tymi hortensjami to sobie pooglądam jak wrócę, bo teraz muszę uciekać
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
KasiaWB 12:30, 16 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Znalazłam zdjęcie , które robiła Danusia Młoźniak przy okazji realizacji ogrodu wg jej projektu


O takie kółko żwirowe mi chodzi
Spróbuję opisać o co mi chodzi ))
u Ciebie średnica jak szerokość działki czyli ok. 4 m mniejwięcej na środku domu i ogródka. Wzdłuż chodniczka żywopłocik bukszpanowy dochodzący z dwóch stron do koła ale nie do końca, żeby koło obsadzić od zewnątrz różami, trawami, szałwią ) czyli tak jak tutaj widać cis. Na obwodzie zostawić przejście na wprost w stronę jaśminowca - on i ewentualnie hortensje przed nim tworzą oś widokową
W żwirku można posadzić kulki bukszpanowe jak na zdjęciu, ewentualnie dodać lawendę.
No i oczywiście do wszystkiego piękne, wysoko szczepione Umbry i biała ławeczka.

Spróbuj wrzucić to na papier
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Marti_01 18:49, 16 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
KasiaWB napisał(a)


Jak bardzo chcesz hortensje przy jaśminie, to posadź bukietowe, a nie Anabelki, bo są sztywniejsze i jednak ładniejsze mam u siebie Anabelki i bukietowe, dzisiaj kupowałabym tylko bukietowe Oczywiście w jednym miejscu sadź wszystkie takie same, a najlepiej to przed jaśminowcem np. 3 jako żywopłot, weź tylko pod uwagę żeby mieć przejście.
Zobacz jeszcze przedogródek Ani - http://www.ogrodowisko.pl/watek/1729-lece-w-kulki
Głosuję za rabatą prostą
Pozdrawiam


Annabellki wymyśliłam w tym miejscu, żeby zagospodarować te puste miejsca obok jaśminowca. Poza tym mam do kulistych hortensji sentyment, bo miałam z nich bukiet ślubny . Zawsze marzyłam, żeby mieć hortensje w ogrodzie. Teraz szukam dla nich miejsca - wiem, trochę na siłę

Mam jednak problem z hortensjami w kształcie "kozich sutków". W kompozycjach na rabatach mi nie przeszkadzają, także ich gabaryty mi się bardzo podobają, jednak nie wiem czy chciałabym je u siebie w ogrodzie, z powodu kształtu kwiatów. Chociaż teraz rozmyślając o nich mogłabym chyba zastosować takie w kolorze zielonkawym... Muszę jednak się nad tym głębiej zastanowić

Wcześniej myślałam o mini poletku lawendowym wokół jaśminowca, ale chcąc ukryć siatkę pomyślałam o wystopniowaniu roślinności, za pomocą kwitnącego krzewu i tak doszłam do hortensji.
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Marti_01 18:50, 16 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
A są jakieś niższe hortensje? Takie do metra wys.? teraz wyczytałam, że te o których rozmawiamy mają ok. 150 cm, więc trochę jednak są za wysokie.
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Marti_01 19:35, 16 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Anbu, dziękuję za miłe słowo Dla mnie każdy krzaczek na wagę złota jest. Tak się z nich cieszę Ale żeby mój W. nie dostał zawału zakupy robię po cichu, częściej a w małych ilościach

Co do drzewa to obecnie trawię temat. Nie wspomniałam o tym chyba wcześniej, ale baaardzo podoba mi się judaszowiec kanadyjski. Mam chyba jakiś sentyment do kwitnących drzew, ale to drzewo mnie niesamowicie porusza. Kiedyś wymarzyłam sobie judaszowca na froncie domu i teraz bardzo chciałabym to marzenie zrealizować.
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Marti_01 19:38, 16 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Kasia_W zaproponowała mi wcześniej żywopłot z cisów i ten pomysł mi się bardzo podoba. Boję się tylko, że za dużo bym chciała upchnąć na tak małej powierzchni i będę myślałam zrezygnować z judaszowca.
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Marti_01 19:39, 16 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110

Wcześniej myślałam o takim ustawieniu (widok ze schodów domu) zanim jeszcze urodził się pomysł z cisami



Zielone kulki - bukszpany
fioletowe kulki - lawendy
drzewo - judaszowiec
a na płocie róża (najnowszy pomysł )
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Marti_01 20:06, 16 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
KasiaWB napisał(a)
te kupione kulki w donicach możesz już formować

a co do kształtu rabaty - widzę, że masz węża ogrodowego, to rozłóż go tak jak narysowałaś - prosto lub z brzuchem popatrz, zrób zdjęcie

Cofnęłam się do wymiarów przedogródka i od płotu do chodnika jest 4,30-4,90 m, trzeba to dobrze zaplanować


Jeszcze się wstrzymuję z tym przycinaniem, bo puszczają jeszcze młode listki. Zrobiła zdjęcia ja mi radziłaś.

1) Rabata prosta


2) Rabata z brzuchem
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies