Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Białe płótno - pomóżcie mi je pomalować ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Białe płótno - pomóżcie mi je pomalować ;)

Marti_01 23:26, 15 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Wymyśliłam sobie hortensję annabelle po dwóch stronach jaśminowca, a u jego stóp albo lawendę, albo mały krzew różyczek. Ma to sens?

____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Marti_01 23:38, 15 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Co do samej rabaty to mam dwie opcje jej kształtu:

1) prosta wzdłuż chodniczka



2) z wybrzuszeniem po środku

____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
KasiaWB 10:47, 16 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Marti_01 napisał(a)

Wymyśliłam sobie własnie ostatnio, ze "rzucę" na niego różę pnącą - właśnie tak, jak mi radzisz trochę przykryje i odwróci uwagę od jego brzydoty



nie chodziło mi o różę na płocie, a przy wejściu do domu tam gdzie schodki, to po ich prawej stronie jeśli da się tam posadzić różę pnącą jeśli tak, to i tak nie teraz, dopiero jak elewację kiedyś zrobisz.

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 10:52, 16 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Marti_01 napisał(a)
Wymyśliłam sobie hortensję annabelle po dwóch stronach jaśminowca, a u jego stóp albo lawendę, albo mały krzew różyczek. Ma to sens?



Jak bardzo chcesz hortensje przy jaśminie, to posadź bukietowe, a nie Anabelki, bo są sztywniejsze i jednak ładniejsze mam u siebie Anabelki i bukietowe, dzisiaj kupowałabym tylko bukietowe Oczywiście w jednym miejscu sadź wszystkie takie same, a najlepiej to przed jaśminowcem np. 3 jako żywopłot, weź tylko pod uwagę żeby mieć przejście.
Zobacz jeszcze przedogródek Ani - http://www.ogrodowisko.pl/watek/1729-lece-w-kulki
Głosuję za rabatą prostą
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
kasia_w 11:12, 16 cze 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Jak dla mnie kształt rabaty nr 2. Tylko trochę bardziej wygiełabym łuk wybrzuszenia, bo teraz jest tak niewyraźnie, ni to proste ni to łuk
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
anbu 11:23, 16 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Marti_01 napisał(a)
Zapomniałam się jeszcze pochwalić, że zaczęłam zbierać bukszpany na frontową rabatę. Sporo jeszcze brakuje, ale coś mi się w głowie i oczach zaczyna klarować Muszę jeszcze nowe propozycje przemyśleć i kupować, kupować, kupować...


A tak to na razie sobie poglądowo rozstawiłam, żeby zobaczyć ile mi jeszcze brakuje - i brakuje sporo



Fajne zakupy. Dla mnie rabata prosta lepsza, bez brzucha A jakie drzewa w przedogródku planujesz?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Marti_01 11:45, 16 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
KasiaWB napisał(a)


nie chodziło mi o różę na płocie, a przy wejściu do domu tam gdzie schodki, to po ich prawej stronie jeśli da się tam posadzić różę pnącą jeśli tak, to i tak nie teraz, dopiero jak elewację kiedyś zrobisz.



Ale siara źle zrozumiałam, ale przyznam, że zastanawiał mnie ten łuk o którym mówiłaś i doszłam do wniosku, ze sobie wyobrażasz, żeby w przyszłości zrobić taki nad wejściem (nad furtką) wybacz, to były już późne godziny wieczorne i trochę zmęczenie już brało górę.

____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
KasiaWB 12:00, 16 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
te kupione kulki w donicach możesz już formować

a co do kształtu rabaty - widzę, że masz węża ogrodowego, to rozłóż go tak jak narysowałaś - prosto lub z brzuchem popatrz, zrób zdjęcie

Cofnęłam się do wymiarów przedogródka i od płotu do chodnika jest 4,30-4,90 m, trzeba to dobrze zaplanować
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 12:04, 16 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Marti_01 napisał(a)




o to widoczne miejsce ze schodkami mi chodziło przy schodach jest donica? a co za schodami? jak wygląda bliżej to miejsce bo nie widać pytanie czy jak kiedyś posadzi się tam różę pnącą a może wisterię to czy wystarczy miejsca aby przejechać?

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 12:14, 16 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Pomysł Kasi z cisami i umbrami bardzo mi się podoba jeśli nie chcesz się zasłonić, to może wzdłuż ogrodzenia same umbry (sadzone co 3 metry) - bez cisa) a pod nimi rabaty z bukszpanami i różami oraz bylinami. Od strony chodniczka żywopłocik bukszpanowy a na jego środku np. biała ławeczka (może na żwirowym pasku) żeby można było usiąść i wąchać kiedyś te róże. Dodatkowo po dwóch stronach ławeczki ale przed żywopłocikiem bukszpanowym po jednej niskiej róży i paski lawendy?
Może na środku zrobić koło żwirowe? i obsadzić je półkolami różami niskimi biel- jasny różowy - burgund? tak to zrobić, żeby zostawić przejście w stronę jaśminowca. To nieco przedzieli tą długą przestrzeń i zrobi złudzenie. Umbry dalej wzdłuż ogrodzenia. W kole może stać ławeczka, a w żwirku może rosnąć lawenda i np. 2-3 kulki bukszpanowe
Może znajdę gdzieś jakąś inspirację zdjęciową, bo rysować nie umiem )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies