Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie nowego trawnika na starym

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie nowego trawnika na starym

osa1705 21:55, 12 lip 2017

Dołączył: 04 lip 2017
Posty: 7
Witam
Jestem tutaj nowy więc wybaczcie mi za błędy
Zamierzam zmienić trawnik zrobić nawadnianie takie wynurzane i mam pytanie co do ogólnie trawy i ziemi. Ziemia moja ma pH 7-7,5 mniej więcej sprawdzałem za pomocą płynu helliga i tak mi wyszło. nie mam zamiaru zmieniać ziemi która jest pod darnią tylko lekko ją zebrać za pomocą glebogryzarki (sąsiad ma ) i wyrzucić. Co bym miał zrobić aby dobrze przygotować podłoże pod nowy trawnik? Mam zamiar kupić ziarna trawy Wembley lub Sport od firmy Graminex. Czekam na wasze porady jest to około 120m2. Kupiłem Klinik duo i własnie dzisiaj polałem cały trawnik żeby pozbyć sie chwastów. dobrze zrobiłem? tak polecił mi sprzedawca w sklepie ogrodniczym.
osa1705 16:10, 13 lip 2017

Dołączył: 04 lip 2017
Posty: 7
Pomoże ktoś coś ???
Gardenarium 20:10, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro nie zamierzasz nic robić ze zbyt wysokim pH to źle robisz. Dla trawnika jest za wysokie. Co mogę pomóc? Nic

Darń mogłaby wzbogacić glebę, bo jest zyzna i poprawiłaby jakość oraz zasobność gleby, ale zamierzasz ją wyrzucić - kolejny błąd. No to co ja mogę radzić? Czy pomóc? Nic

Co bym miał zrobić, aby dobrze przygotować? Wszystko na odwrót trzeba robić niż chcesz zrobić.

Poczytaj tutaj http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku

Graminex - ok, chociaż jeden plus

Herbicyd z glifosatem? Niekoniecznie, zadałeś ciężką chemię do gleby, ale widocznie inaczej być nie mogło.

Tyle pomogłam albo i nie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
osa1705 22:02, 13 lip 2017

Dołączył: 04 lip 2017
Posty: 7
To jak użyłem tego herbicydu i jeśli bym nie zrywal darni to co mam zrobić jeszcze z ph
Gardenarium 22:25, 14 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obniżyć siarczanem amonu. Jest zbyt wysokie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
osa1705 23:26, 14 lip 2017

Dołączył: 04 lip 2017
Posty: 7
A co z tym herbicydem jeśli sprzedawca sprzedał mi to i mówił że to jest dobre. A i ile przed siewem tego siarczanu amonu
osa1705 10:46, 15 lip 2017

Dołączył: 04 lip 2017
Posty: 7
I ile tego kupić aby starczyło na 120m2. I jak to rozsiać? Proszę o dorady teraz tak jak by pani myślała bo chcę mieć piękny trawnik Więc zrobie to co pani mi doradzi A tego sprzedawce w sklepie ogrodniczym za ten herbicyt to udusze
Gardenarium 16:57, 15 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten herbicyd jest dopuszczony do obrotu w Polsce, ale jest wiele kontrowersji nad jego szkodliwością, w każdym razie herbicyd o innej nazwie jest kontrowersyjny a ten twój zawiera to samo. Więc nie ma co dusić sprzedawcy

Ile zastosować siarczanu amonu aby zmniejszyć pH do odpowiedniego poziomu dla trawnika - to może określić stacja która by zbadała glebę. Wtedy poda ile na 100m2 np. go nasypać.

Rozsiać równomiernie i podlać trawnik. Siarczan łatwo się rozpuszcza leżąc na trawniku. Zamiast siarczanu amonowego może być siarczan magnezowy lub saletra amonowa.

Zastosuj dawkę jak na opakowaniu, najwyżej wolniej będzie przechodził proces zakwaszania. Nie mozna tego zrobić od razu, bo można spalić trawnik.

Tutaj jest http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku

że wrzesień będzie dobry.

Teraz (wrzesień) jest dobra pora na dodanie wapna lub zakwaszenie gleby (w zależności od pH). Optymalny odczyn pH podłoża dla trawnika wynosi 5,5–6,5. Zbyt kwaśną glebę odkwaszamy przy pomocy nawozu wapniowego, a zbyt zasadową zakwaszamy np. siarczanem amonu.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
osa1705 18:29, 15 lip 2017

Dołączył: 04 lip 2017
Posty: 7
To rozumiem że najpierw zasiać trawę a potem zmniejszyć ph gleby???
Gardenarium 10:38, 16 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro trawnik nie zasiany, to możesz teraz posypać siarczanem. Dopiero wtedy siać trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies