Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie nowego trawnika na starym

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie nowego trawnika na starym

Przechol 13:02, 03 maj 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 9
Chodzi o poziom przy odplywach/kwadratowych wyspach ? No wlasnie tam chcialem dowozic ziemi ogrodowej.

Kto bada takie probki ?

Czyli najpierw glebowgryzarka lub reczne przekopanie i usuniecie wszystkiego (gruz, pozostala trawa, smieci. Pozniej zapewne jakis oprysk na 2 tyg. Pozniej dowozenie ziemi i ponowne przekopywanie i rownanie i dopuero zasianie ? Z wywozem tej ziemi co teraz jest to slabo a jak zwieksze poziom gleby nową ziemia to moze byc za wysoko wzgledem plytek tarasowych.

Jak to sie rowna metoda na sznurki ?
Gardenarium 13:05, 03 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, chodzi o poziom ten. Nie powinno być tak stromo.

Poszukaj stacji badania wg miejsca zamieszkania, ja w całej Polsce nie znam stacji i nie wymienię wszystkich.

https://www.google.pl/search?q=stacja+badania+gleby&oq=stacja+badania+gleby&aqs=chrome..69i57j0l5.4686j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8


Przechol napisał(a)





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:10, 03 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie musi być na sznurki, może być na wbite kołki. Jaka jest różnica terenu pomiędzy poziomem tarasu (płyt) a poziomem żywopłotu z tui.?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Przechol 13:28, 03 maj 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 9
No wlasnie na oko miedzy tarasem a tujami wyglada ok.Nie ma stromego spadku w kierunku tuj. Dopiero za nimi za ogrodzeniem, w czesci wspolnej osiedla jest spadek.

Gorzej jest przy tych odplywach.

Chetnie sprawdze to dokladniej tylko nigdy nie widzialem jak to sie robi. Jakby gdzies byl jakis poradnik to bym nawet z checia to zrobil i tu pokazal metoda na kolki.

Pospiechu nie ma z przekopywaniem bo syf z pozostalej czesci budowy zlatuje z dnia na dzien a nie chce pod ziemia miec pozniej styropianu.

Tak czy siak przygotowac sie mozna.

Pierwszy krok probka ziemi i ewentualne pomiary rownosci trrenu.


http://www.oschrgdansk.pl/cennik.html tu mam cennik z pobliskiej stacji zrobilbym ten pierwszy z tego co rozumiem?

Co do poboru probki zapytam kogos kto tam pracuje jak to ma wygladac.
Gardenarium 08:47, 04 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W internecie jest jak się pobiera próbkę.

Nie wiem, czy zdjęcie jest tak dziwnie zrobione, ale wyraźnie widać że za płytami w lewo jest niżej. Woda spływająca z płyt zmyła nasiona i trawa nie wzeszła, albo została wydeptana. Ziemia - klepisko. Zbita i nie ma warunków do prawidłowego wzrostu trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Przechol 08:55, 04 maj 2017

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 9
Dodatkowo z gornych balkonow sa porobione odplywy wodne, ktore wyplukuja ten obszar. Zastanawiam sie czy jak juz trawa tam wyrosnie albo np bedzie trawa z rolki to czy ta woda nadal bedzie ja wyplukiwac ? Wtedy sensowne byloby przedluzenie tarasu o jedna plytke.

Wg mnie poziom jest ok, ale to tylko na oko.

Jak to sprawdzic na te kolki ?
wiunia 16:36, 14 maj 2017


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Danusiu w jednym miejscu trawnik lekko się zapadł. Były kładzione rury do kanalizacji, czekaliśmy ok. 4 m-cy aby ziemia po zasypaniu "usiadła "i dopiero potem po wyrównaniu dosialiśmy trawę. Niestety po jakimś czasie ziemia "usiadła"i teraz mamy taką nieckę w trawniku. Czy można temu zaradzić kosząc w tym miejscu trawę do minimum nasypać ziemi, wyrównać i posiać trawę? Chodzi mi o to czy jest możliwość, aby nie kopać, orać itp. Czy to będzie miało sens?Miałam pomysł, aby zdjąć darń i podsypać ziemię ponownie darń polożyć ale może nie trzeba?
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Wiaan 14:47, 07 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
Danusiu dołączam się do pytania. Mam ładną trawę bez chwastów, sianą we wrześniu zeszłego roku, ale ziemia po zimie zapadła się i jest potrzeba wyrównania terenu na odcinku ok 40m2. Chcąc zaoszczędzić pracy myslałam o maksymalnym skoszeniu, dosypaniu dobrej ziemi na istniejacy trawnik i oczywiscie podlewaniu. Czy mogę tak zrobić przez przekopywania?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 08:09, 08 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Naciąć pośrodku, odwinąć na boki, nasypać ziemi, wyrównać, dobrze ubić czymkolwiek, choćby waleniem szpadlem, czyli uklepać, wyrównać, położyć trawnik z powrotem i uklepać. Dbać o podlewanie przez co najmniej 2 tygodnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wiunia 14:42, 08 cze 2017


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Dziękuję - będziemy działać
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies