Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie nowego trawnika na starym

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie nowego trawnika na starym

osa1705 13:31, 16 lip 2017

Dołączył: 04 lip 2017
Posty: 7
Ok dziękuję za informację
dzozi 21:28, 27 kwi 2018

Dołączył: 10 wrz 2017
Posty: 4
Witam. Po mojej walce z wiechliną roczną poddaje się. Chcę zniszczyć stary trawnik i założyć od nowa. To jest mój post z poprzedniego roku https://www.ogrodowisko.pl/watek/3513-chwasty-w-trawniku?page=100

Najbardziej zarośnięty wiechliną jest miejsce gdzie była dowieziona ziemia inne miejsca są ok.
Proszę o poradę jak przygotować poprawnie ziemię pod nowy trawnik. Teren jest równy kamieni brak. Czym pryskać ile czekać itd... Siałem wcześniej barenburg super sport.
Gardenarium 11:48, 29 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam te informacje

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zonkill1984 11:03, 01 maj 2018

Dołączył: 01 maj 2018
Posty: 3
Dzien dobry, z gory przepraszam jesli ponawiam temat. W razie takiej opcji prosze o przekierowanie. Moj 4 letni trawnik nie zadowala mnie w ogole. Kiepskie podloze twarde, gliniaste, naslonecznienie robia swoje. Najgorsze jest to, ze w drugim roku okazalo sie, ze pod nim sa fundamenty. Prosze o rade. Czy fundamenty musze usunac? Taki mam plan czy wystarzy je mocno przysypac? Ile nowej ziemi na ta gliniast sypnac aby bylo juz ok. Planuje nawodnienie woec to grz prwnie ma wplyw na grubosc wierzchniej warstwy. Ponadto po zimie pojawialy sie takie biale listki, po wertykulacji i nawozeniu znikly. Obecnie trawnik wyglada tak....
Gardenarium 21:33, 01 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fundamenty trzeba usunąć, bo trawnik zawsze będzie tam przysychał w stosunku do reszty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zonkill1984 09:47, 02 maj 2018

Dołączył: 01 maj 2018
Posty: 3
Dziękuje za odpowiedz. Tak tez czułem, ze bez usuniecia się nie obejdzie. Ile później nowej ładnej ziemi proponujecie nawieźć? Rozumiem, ze stara darń która zostanie powinna zostać usunięta?
Gardenarium 21:06, 02 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, jak zamierzasz usuwać ten fundament. Pytania nie rozumiem, co ma zostać skoro będziesz wywalał beton, to i trawnik się zniszczy. Chyba że go łądnie wytniesz a potem położysz na miejsce po uzupełnieniu braków ziemi.

Dobrze zagęść bo się na bank zapadnie i będą rowy. Najlepiej zagęść laniem wody, wtedy dobrze wypełni ziemia puste przestrzenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zonkill1984 09:39, 03 maj 2018

Dołączył: 01 maj 2018
Posty: 3
Fundament usunie koparka, ale poza ty miejscem mam 1200m2 trawnika, a chce nawieźć ziemi na cały ten obszar l- nie tylko miejsce po fundamencie. Nowy trawnik manbyc docelowo na całym podwórku. Dlatego tez pytam czy w związku z tym na pozostałej czyści usuwać darń czy poprostu przysypać nową ziemią? Jeśli tak to jaka warstwa wg Was by wystarczyła?
Gardenarium 18:25, 03 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem jak wygląda ta darń, będzie gniła pod nową ziemią, należałoby ja "przeorbić" maszyną "gryzącą" czyli broną rotacyjną. Nie jestem w stanie komuś planować kształtowania terenu w ciemno Nie widząc co jest, jak jest itd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin544 08:20, 04 maj 2018

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
dzozi napisał(a)
Witam. Po mojej walce z wiechliną roczną poddaje się. Chcę zniszczyć stary trawnik i założyć od nowa. To jest mój post z poprzedniego roku https://www.ogrodowisko.pl/watek/3513-chwasty-w-trawniku?page=100

Najbardziej zarośnięty wiechliną jest miejsce gdzie była dowieziona ziemia inne miejsca są ok.
Proszę o poradę jak przygotować poprawnie ziemię pod nowy trawnik. Teren jest równy kamieni brak. Czym pryskać ile czekać itd... Siałem wcześniej barenburg super sport.

Możesz randapem wszystko spalić i po 3 tygodniach siać ale jeżeli wiechlina już zrzuciła nasiona to na jesień zaś bydzie kiełkować
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies