Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieśmiałe pierwsze kroki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieśmiałe pierwsze kroki

bozga 22:49, 05 cze 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Również witam Zastanów się kilka razy żeby chociaż w zarysie określić styl ogrodu jaki byś chciała mieć albo dominujące rośliny a później nie ma zmiłuj się- przestrzegaj podstawowych założeń. Spotkasz mnóstwo roślin, które będą Ci się podobały ale możesz je podziwiać u innych. Ogród japoński jest dużym wyzwaniem i tutaj raczej bez pomocy doświadczonego architekta popełnisz dużo błędów i zostanie japoński tylko z nazwy. Przemyśl to jeszcze. Serdecznie pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Izabela1603 21:41, 08 cze 2016

Dołączył: 21 mar 2015
Posty: 33
I ja naleze do grupy poczatkujacych wiec bedzie milo poczytac jak sie rozwiajasz.

Dlaczego posadzilas tuje? Taki piekny masz widok!
____________________
Moj skrawek ziemi pod norweskim niebem.
Elka 18:47, 12 cze 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Witajcie Bardzo dobrze to ujęłaś Bozga. Wyjechałam z tym japońskim, ale chyba tylko dlatego, że te rosliny, które mi się podobają tak mają w nazwie. Coż jestem chyba bardziej początkująca niż mi się wydaje

Co powiecie, aby przed tujkami posadzić rzędem berberys thunberga odmiana żółta? A przed nimi to już róznie - hortensja, piwonia żółta, różanczenik???

Witaj Izabela
Brat się śmieje, że to widok na niego sobie zamknęłam Wieje mi stamtąd. To strona północna. Jak drzwi do domu otwieram to chce mi je wyrwac, ale dziekuję za miłe słowa.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Toszka 21:41, 13 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Proponuję najpierw zrobić plan ogrodu, najlepiej na papierze milimetrowym. Nanieść budynek, elementy stałe i niezbędne, typu trampolina etc. Zaznaczyć kierunki świata. Pooglądać wizytówki ogrodów. Wybrać styl.Zaplanować drzewa, zywopłoty, punkty widokowe. Wiatry już zlokalizowałaś
zaplanować rabaty, nasadzenia, rosliny. Przygotować starannie glebę (potem juz tego nie nadrobisz, a zauważać będziesz po marnej kondycji roślin...
Zacznij od żywopłotów, czyli parawanów ogrodu.

Przemyśl wszystko i zaplanuj.
Przykład - posadzisz berberysy przed szmaragdami. One kłują, bo mają kolce, a thuje trzeba systematycznie podlewać i czyścić z suchego w środku min. na jesieni i wiosną. Czujesz jak w pupkę kłuje pas berberysów?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
bozga 22:56, 13 cze 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Zgadzam się z Toszką, koniecznie daj nam więcej informacji ogólnych a znacznie to ułatwi naszą orientację nie tylko w ogrodzie ale i w najbliższym otoczeniu , musimy też wiedzieć ,jakiej szerokości rabaty przewidujesz bo tylko wtedy można zaplanować jakąś kolejność nasadzeń. Nie śpiesz się , zrób plan a my naniesiemy poprawki
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:21, 05 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
A dlaczego nic się nie dzieje ?
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Elka 22:50, 06 lip 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Bożenko kochana dzieje się dzieje tylko nie z tej strony co trzeba wzięliśmy się z mężem za układanie murka suchego u podstaw skarpy za domem i trochę schodzi Murek już stoi, ale jeszcze trochę pracy przed nami. Z tamtej strony ziemię mam bardzo gliniastą i nie bardzo wiem czym ja obsadzić. Większość skarpy obsadziłam irgą pozioma, ze względu na to, że szybko zadarnia i zblokuje nadmiar wody. Pomysł w sumie się sprawdził. Nad samym murkiem chciałabym coś innego. Natomiast druga część tej skarpy jest bardziej różnorodna. Teraz to nawet bardzo bo porosła mi okropnie chwastami, z którymi już drugi dzień walczyłam. Jak trochę ogarnę temat to zrobię kilka zdjęć licząc na Waszą pomoc.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Rojodziejowa 17:55, 07 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8355
Wpadam i będę kibicować, bo to małopolska jak i u mnie. A po drugie skarpa, jak i u mnie więc czekam na to, co będzie dalej
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Elka 22:40, 07 lip 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
O widzę, że skarpy też mamy podobne
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Rojodziejowa 22:50, 07 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8355
Skarpy to jest moja zmora. Ale może jakoś im damy radę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies