Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieśmiałe pierwsze kroki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieśmiałe pierwsze kroki

Toszka 07:28, 17 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Elka napisał(a)




wczoraj trafiłam na takiego pina i od razu pomyslałam o tobie

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwik69 11:41, 17 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
To zadziwiające ale oglądałam ten sam pin,tylko że nie umiem linkowaćPrac ziemnych sporo,bez ciężkiego sprzętu nie da rady ale efekt wow!nawet bez roślin wygląda rewelacyjnie!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Elka 21:39, 17 wrz 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Toszka patrząc na ostatnie zdjęcie to faktycznie pin podobny do złudzenia . Jednak na żywo finansowo mnie to przerasta. Mąż niestety też mi po głowie popukał, bo już irgą ta skarpa zarosła. Tak myślę, że może bym chociaż wykorzystała te półki na tej najszerszej części. Tam gdzie próbowałam już coś sadzić. Te kamienne elementy całkiem w moim guście i wciąż do wykonania. Musze sobie tylko spróbować to wyobrazić
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
makadamia 22:19, 17 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszka piękną inspirę zapodała

A co powiesz na taką propozycję:



Linia po prawej to pociągnięty obecny suchy murek, a linia po lewej - drugi murek, niższy. A pomiędzy nimi trawnik z ewentualnymi rabatami z boków.

Tylko co to jest to na samym przodzie zdjęcia? Kamienie? Naturalnie występujące czy jakieś pozostałości? Wyglądają nieco przerażająco w perspektywie robienia rabat czy trawnika...

Ps. Ela, Ty się mnie nie bój - ja przez internet nie gryzę...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Elka 16:48, 18 wrz 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Asia po tym pinie Toszki też pomyślałam na wzór Twojego pomysłu. Ten murek może nie aż tak wysoko, ale tę część rabaty można by było podzielić na 3 stopnie, każdy oddzielić murkiem. Na tych stopniach wolałabym jednak jakieś nasadzenia - a nie trawnik. Z przodu zdjęcia to kora obdarta z takich akacjowych kółek z pnia. Z tych kółek chcę utworzyć chodnik-ścieżkę pomiędzy domem a skarpą. Zależało mi na przykryciu maty, więc powrzucałam cokolwiek. To cokolwiek to i tak lepsze niż mata. Docelowo tą matę zlikwiduję. Wszyscy tu o tym źle się wypowiadacie.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Rojodziejowa 17:04, 18 wrz 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Elka widzę teraz dopiero te skarpy Twoje. Nieźle!

Pin Toszki cudowny, do wzdychania

Ciekawa jestem co tutaj uradzicie wspólnie!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
makadamia 17:38, 18 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nie żebym się upierała, ale czemu wolisz tutaj nasadzenia?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 19:08, 18 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Elu,bez planu się nie obejdzie... od biedy może być makieta (lepiej będzie skarpy widać - O!)

A tak nawiązując do pinowych tarasów. Gdyby... powtarzam GDYBY się udało tak ukształtować skarpę, to owe tarasy pozwolą na bardzo fajne zaaranżowanie nasadzeń. Dodatkowy plus, to ziemia nie będzie się osuwać, ani kora spod roślin.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Elka 21:06, 20 wrz 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Makieta to za duże wyzwanie Oto co udało mi się dziś narysować.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to rozrysowałam. Lepiej nie umiem
Poza tym mój mąż i tak naniósł już poprawki. Przywiązany jest do drewnianego coby nie powiedzieć domku
Asia wolałabym nasadzenia, bo trawy to u mnie dostatek.
Asiu - Rojodziejowa jak widzisz skarpy to moje nie lada wyzwanie. Gdzie nie popatrzę tam skarpy.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
sylwik69 21:36, 20 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Plan już jest teraz wzywaj pomocy!Całkiem fajnie Ci wyszedł,tylko jeszcze kierunki oznacz,to ważne przy doborze roślin,brak też rozmiarów działki i domu
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies