Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieśmiałe pierwsze kroki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieśmiałe pierwsze kroki

asiak 11:29, 18 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Witam i zaznaczam do śledzenia
zapraszam do siebie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Elka 22:57, 18 sie 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Witaj, witaj i dziekuję za odwiedziny i zaproszenie
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Elka 09:11, 02 wrz 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Witam, za namową Toszki wzięłam się za poprawę gleby. Skarpa przekopana, nawieziona tym co miałam (brak większych funduszy) czyli obornikiem, trocinami, przesypana z piaskiem. Już w dotyku wygląda lepiej - lżej. Kupiłam natomiast wiąz holenderski. Mąż wykopał mi wczoraj dołek i na dziś na dnie jest woda, czyli widzę, że i tu muszę tą ziemię przekopać na większym kawałku. Powiedzcie czy umieszczenie obok siebie buka rohan i tego wiąza tak od siebie ze 4 -5m będzie dobrym rozwiązaniem. Pomiędzy mam póki co krzewuszkę i hortensję. Docelowo chciałabym coś na pniu kulistego dosadzić. Ten wiąz i buk ma pokrój kolumnowy.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Toszka 09:29, 02 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dla buka licz szerokość korony 3-4 metry. Nie wiem co z wiązem. Nie wiem jaki to. Licz odległości dla koron. Nie pni.

Wiąz nie powinien mieć w sąsiedztwie turzyc, bo te często są siedliskiem bawełnicy wiązowo-zbożowej, sprawcy golasów


W przypadku tak wysokich wód gruntowych należy obawiać się bardziej o buka, bo tego on nie lubi.
Drenaż by się przydał. Zerknij do działu "ogród na podmokłym terenie"
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Elka 12:31, 02 wrz 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Toszka jak zwykle jesteś nieoceniona
Zabiorę się do lektury wieczorkiem.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Toszka 22:26, 02 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Elu poczytaj o podłożu u Anbu

W takich warunkach rodki powinny być sadzone na leciutkiej górce (ponad poziomem).

Poczytaj u Anuli kilka stron wstecz. Jesli będziesz mieć pytania to pytaj.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Elka 23:28, 02 wrz 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Toszka no porazka. Masz racje nie czytam z braku czasu a strasznie niecierpliwa jestem i chce miec wszystko na juz. Dobrze ze jesien to dam sobie na wstrzymanie. Z drugiej str nawiozlam bo na pudelku bylo napisane ze mozna nawozic lipiec sierpien. Przestudiuje watek. Wielkie dziekuje i spokojnej nocy.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
sylwik69 10:45, 10 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Elu chyba faktycznie musimy dać sobie na wstrzymanie!to pewnie nie ustrzeże nas przed błędami,ale może przez jesień i zimę wiecej osób będzie do nas zagladać z dobrymi radami!Widzę że też wahasz się z doborem drzew
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Nett 12:12, 10 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Witaj Elu, przyszłam się przywitać i widzę, że Ty też walczysz z gliną i skarpami. Doskonale Cię rozumiem, że chciałabyś sadzić już rośliny i cieszyć się efektami. Ja też tak miałam. Przeglądałam Ogrodowisko, oglądałałam wizytówki i myślałam, ze wystarczy dziurę wykopać i wsadzić co mi się spodobało. Po roku zauważyłam, że efeku z tego nie ma, a i rośliny nie rosną jak u innych. Dopiero Toszka mnie uświadomiła ile błędów popełniłam i .. trochę szkoda mi i mojej pracy i roślin, i straconych pieniędzy. Gdybym więcej czasu poświęciła na czytanie, a nie oglądanie wątków uniknęłabym frustracji. Teraz daję sobie jesień na dokładne plany i przygotowanie gleby, a od wiosny ruszę pełną parą.
Przeczytałam dokładnie wątek Ani i uważam, że to wzór planowania i dbałości o szczegóły przy zakładaniu ogrodu. Można się od niej uczyć. Polecam.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5700-ogrod-ani

A poza tym jest tam mnóstwo przydatnych, takich podstawwych informacji dla początkujących.
Będę zaglądać do Ciebie i kibicować. Nie podpowiem, bo nie umiem, ale będę wspierać w ciężkiej walce z gliną i skarpami.
Pozdrawiam
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 12:17, 10 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kochane, spokojnie, każdy zaczynał i popełniał błędy. Największy sukces i osiągnięcie życiowe to umieć wyciągać wnioski - czego nam i naszym dzieciom z całego serca życzę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies