Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieśmiałe pierwsze kroki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieśmiałe pierwsze kroki

sylwik69 11:15, 01 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Też jestem zdania ,że brzózki będą tam pasować albo derenie Elegantissima piękne kolorki jesienne u Ciebie
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Elka 12:04, 18 sty 2020


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
W nowym roku mam nowe niekonicznie pozytywne refleksje. To miala być moja reprezentacyjna rabata a wyszło jak zwykle. Gdyby ktoś miał jakieś propozycje zmian to chętnie przyjmę wszelkie doradztwo

Hortensje i buka chce zostawić. Przenieść w inne miejsce musze tylko te dwie duże hortensje. Kupiłam je w sklepie internetowym jako bobo. W rzeczywistości są o wiele wyższe masywniejsze. Te mniejsze to właśnie bobo i one mi się podobają. Ta trawa jakaś taka przytłaczająca na tej rabacie. To jest strona południowo zachodnia. W lecie słońce daje tu mocno popalić. Przede wszystkim chyba ona kwalifikuje się do wymiany.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Anda 14:16, 18 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Rzeczywiście, trawy robią takie nieporządne wrażenie. Mogłabyś zamiast nich dodać jeszcze rozchodniki. Ewentualnie jakieś małe Pinus mugo, np. Heideperle. Nie wiem, co masz jeszcze w ogrodzie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 15:01, 18 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja bym dała jakiś żywopłocik.
Mógłby być jakiś łamany, trochę w środku, trochę na brzegu - taki Danusiowy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
sylwik69 14:40, 19 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Witaj w Nowym Roku tak jak Asia też uważam że żywopłocik ładnie by uporządkował rabatę,ale te Twoje trawy pięknie się komponowały w sezonie! jest jeszcze opcja,aby wymienić trawy na inne,zimozielone. Np.sesleria heufleriana lub turzyce
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 15:00, 19 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423

Tak wygląda obecnie
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Elka 19:20, 19 sty 2020


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Dzięki dziewczyny. Sylwia te trawy też mi się podobały w lecie ale teraz w ogóle nie wyglądają. Nie wiem może trzeba je wyczesać, skrócić. Asia myślałam o żywopłocie takim niziutkim (mógłby być z cisa?), ale i tak brakowałoby mi traw. Poczytam Sylwia tych o których piszesz.
Ewa w tym problem, że ja w ogrodzie to mam bałagan, bo jeszcze nie dorosłam do tego, że nie można mieć wszystkiego co się podoba
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Elka 14:15, 09 mar 2020


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
U mnie ostatnie poranne podrygi zimy.

Potem skąpane w słońcu.

____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Elka 21:37, 13 kwi 2020


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
I wiosennie.


____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Elka 21:49, 13 kwi 2020


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies