Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To miejsce trzeba kochać

Pokaż wątki Pokaż posty

To miejsce trzeba kochać

kasia_c 23:00, 14 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
To jeszcze o rozchodniku. Nazwy tych niestety nie zapisałam w szkółce. Mają mieć różowe kwiaty, nie dowierzałam bo liście mają jak stardust, ale kwiatki zaczęły się pokazywać i są rzeczywiście różowe

____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 23:01, 14 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Obcięte Invincibelle piściły nowe listki i mają kilka nowych kwiatków
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 23:03, 14 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Żurawka Marmelade, chyba się już zadomowiła, bo coraz bardziej gęsta

Razem z hortensjami prezentuje się tak:
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 23:07, 14 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Jarzmianka Astrantia major 'Abbey Road. Kupiłam 5 szt. Już przekwitły, tylko na jednej były kwiatki, maciupkie, ale urocze.
Chcę do niej dosadzić szałwię, ale nie zdecydowałam czy bardziej niebieską czy fioletową. Ale to plan na przyszły sezon

____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 23:08, 14 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Na koniec RH, o dziwo zaczął kwitnąć. Muszę poczytać co to oznacza. Myślałam, że pąki które zawiązał zakwitną na wiosnę, a on mnie tak zaskoczył.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 23:10, 14 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
I pytanie. Moje tawułki. Jedna z nich puszcza długie odrosty, które się zaczynają ukorzeniać. Co z nimi zrobić? Pędy są dość długie, ale wchodzą na runiankę. Zostawić do przyszłego sezonu i przesadzić?

____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
agapant 07:31, 15 sie 2016


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1290
kasia_c napisał(a)
To jeszcze o rozchodniku. Nazwy tych niestety nie zapisałam w szkółce. Mają mieć różowe kwiaty, nie dowierzałam bo liście mają jak stardust, ale kwiatki zaczęły się pokazywać i są rzeczywiście różowe



Kasia, według mnie rozchodniki zlewają się z dereniem, ale może mają być widoczne dopiero jak zakwitną. Ogród ładnie się zagęszcza, hortensje super.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Filemon24 09:07, 15 sie 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
kasia_c napisał(a)
Tu fragment jeszcze do zagospodarowania. Tydzień temu wypieliłam, bo chwasty zza płotu były niemiłosierne. Potem przykryliśmy. W przyszłym roku mam nadzieję, że się tu coś zacznie dziać. Myślę, żeby posadzić tu róże i lawendę. Z tyłu będą świerki serbskie.


Choć to spory kawałek i nie wiem czy nie powinno być coś więcej niż tylko róże z lawendą. Tyle że pomysłu brak


możesz posadzić jeszcze jeżówki, liliowce i złocienie
____________________
kasia_c 07:36, 16 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Agapant rzeczywiście jak powiedziałaś i się temu przyjrzałam to na zdjęciach ich za bardzo nie widać. Na razie zostawię, bo mi się tam podobają. Może gdyby to była odmiana martona to bardziej by się wyróżniały.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 07:43, 16 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Filemon24 podobają mi się liliowce, złocieni nie znam muszę poczytać.
Mam jeszcze orliki 'Nora Barlow'
https://www.google.pl/search?q=Orlik+Pospolity+%27Nora+Barlow%27&safe=active&espv=2&biw=1920&bih=1085&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwid8Jn3nMXOAhVFiywKHbQkDqgQsAQIGw
które kupiłam bez planu bo mnie zauroczyły.
Może je tam dosadzę. Mam całą zimę na myślenie o tej rabacie , bo w tym roku chyba tylko tulipany
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies