Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Bee 16:44, 05 wrz 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
sylwik69 napisał(a)


Witaj Sylwio,

Przepięknie u Ciebie. Podczytuję czasami wątek i tak mi mignęło, że ogród powstaje na piasku? Jak to zrobiłaś, że te hortensje takie piękne? Jak z ich podlewaniem?
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Katte 17:02, 05 wrz 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Sylwia, koniecznie muszę Cię odwiedzić
-
PRZEPIĘKNIE!!!
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
MartaCho 17:46, 05 wrz 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Cudowny ogród! Pięknie wszystko wybujało! Przepięknie!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
ajka 17:56, 05 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
Jest naprawdę przepięknie u ciebie. Dużo pracy w ogród włożone i serca. Gratuluję.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sylwik69 20:29, 11 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Bee napisał(a)


Witaj Sylwio,

Przepięknie u Ciebie. Podczytuję czasami wątek i tak mi mignęło, że ogród powstaje na piasku? Jak to zrobiłaś, że te hortensje takie piękne? Jak z ich podlewaniem?

Tak moja gleba jest piaszczysta 400 m ode mnie znajduje się żwirownia!
Pracuję nad glebą, nieustannnie dostarczam jej pożywienia w postaci obornika naturalnego, nie granulowanego oraz cały sezon gnojówki roślinne .Ściółkuję korą i zrębkami.Korzystam z każdej okazji.... teraz korzystam z darmowych zrębków po drzewach w sąsiedniej wiosce
Hortensje zasilam nawozami do hortensji,gdy zaczynają wegetację i póżniej gdy zbierają się do kwitnienia
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 20:31, 11 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Katte napisał(a)
Sylwia, koniecznie muszę Cię odwiedzić
-
PRZEPIĘKNIE!!!

Kasia dziękuję ślicznie i oczywiście moje zaproszenie wciąż aktualne przybywaj,mam dla Ciebie piękne sadzonki traw
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 20:38, 11 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Marta,Ania oczywiście ,że masa pracy włożone i serce Wy także tak działacie!
Mój ogród powstawał spontanicznie i nisko budżetowo.Jest kilka miejsc do zmiany,ale już się nie spieszę ,dosadzam,eksperymentuję,nie kupuję na siłę
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Johanka77 21:09, 11 wrz 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
sylwik69 napisał(a)


Sylwia jak miło, że jesteś!
A to zestawienie to petarda!
Oberżynowa rabata!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
sylwik69 21:29, 11 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Johanka77 napisał(a)


Sylwia jak miło, że jesteś!
A to zestawienie to petarda!
Oberżynowa rabata!

Teraz będę mieć więcej czasu na forum kto by pomyślał,że to było najbardziej problematyczne miejsce do zagospodarowania wg.mnie brakuje jeszcze pionowych,wyższych akcentów na tej rabacie
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
AniazUroczyska 01:04, 12 wrz 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
sylwik69 napisał(a)

.Ściółkuję korą i zrębkami


U mojego sąsiada też teraz sprzedają zrębki , świeżo pocięte , nie tylko części zdrewniałe , ale jest też dużo zielonego igliwia. Czy to dobry materiał, czy lepszy jest taki bez igliwia?? Za dużą przyczepę od traktora chcą 500 zł, jak myślicie, czy to dobra cena?
Sylwio, mówisz ,że ściółkujesz świeżymi zrębkami, nie szkodzi to roślinom? Mówią ,że takie nieprzekompostowane podobno zabierają im azot? Jakie są Twoje doświadczenia?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies