Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród KasiWB - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród KasiWB - część II

KasiaWB 08:11, 14 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
I znowu mokro i zimno... Pada i pada...
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
amelia_b 08:14, 14 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Kasiu niech pada, ja tam nie narzekam
____________________
Pogubiłam się po drodze
KasiaWB 08:20, 14 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
amelia_b napisał(a)
a moje dopiero z 70 cm jest nadzieja że za 2-3 lata tez doczekam się takich pięknych, dorodnych krzaczków jak widzę u Ciebie Kasiu jak Ci ogród podrósł to trochę mi lżej to czekanie przyjdzieA czego przy tarasie rewolucje planujesz? fajny masz ten busz


Jak kupowałam moje hortki to były ledwo do kolan a niektóre nawet mniejsze patyczek 10 cm...
Latem 2012 wyglądały np. tak


Zatem na pewno urosną wszystko urośnie
Przy tarasie jest zaplanowana rabata formalna - bukszpanowa, ale dodatkiem będą hortensje albo Limelight albo Vanilla F. albo jeszcze jakieś inne. Wszystko co tam teraz jest będzie rozsadzone w inne miejsca, które już planuję
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 08:21, 14 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
amelia_b napisał(a)
Kasiu niech pada, ja tam nie narzekam


Ja wolę jak jest chłodniej ale nie mokro znowu róże mi zbija...
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 08:29, 14 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
jolanka napisał(a)
Nie wiedziałam, że limki takie wielkie rosną Piękne są Kasiu. Mam 3 ale już widzę, że powinnam je rozsadzić bo jak patrzę u Ciebie, to za gęsto są


To dla mnie dobra wysokość, bo tworzą mi dodatkowe piętro przed serbami
Wysokość i szerokość zależy od cięcia - jak kto sobie życzy gęstość nasadzeń to też sprawa indywidualna - ja mam szerzej bo pod hortensjami mogę jeszcze coś sadzić, a górą się już łączą.
Już bardzo dużo roślin wykopałam z tej rabaty, bo był straszny ścisk i rośliny zagłuszały się nawzajem. Były tam tymczasowo np. wszystkie róże pnące, które teraz są na murze i wreszcie odetchnęły i pokazują na co je stać Było tam też dużo cisów, ale powędrowały na żywopłot, chociaż jeszcze jakieś tam siedzą i czekają na swoją kolej
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 08:40, 14 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Makao_J napisał(a)
Masz różę Gertentraume? a ja z niej zrezygnowałam. A ona taka wysoka i sztywna u Ciebie jest Będę żałować ja nic.

Limki masz olbrzymie. Ale to pewnie zasługa minimalnego cięcia bo moja ma może 130 cm i 4 lata. Fakt że jest coraz wyższa ale bardzo zgrabna.

Rośliny nieźle Ci się rozrosły przez te 4 lata. To bardzo pocieszające dla mnie.


Mam na początku nie zachwycała, ale teraz jest bardzo ładna, wysoka i sztywna pięknie pachnie. Kwiat ładny ale dość delikatny - przy deszczach szybko brzydnie. Po pierwszym kwitnieniu już ma kolejne pąki Lubię tą różę

Limki uwielbiam fakt - są wielkie tnę je do miejsca przemrożenia w danym roku, w tym roku ścinałam tak ok. 50 cm. Cięłam też nieco więcej od tyłu żeby na serby mi nie wchodziły. Łodygi od dołu są zdrewniałe i grube, no i od dołu nie odbija jak np. Anabelka, ale rozwija się w górnych partiach. Mi to akurat odpowiada, bo dołem są posadzone inne rośliny.

Za 4 lata to Ty ogrodu nie poznasz, szczególnie, że ogród już masz jak ja wszystko sadziłam, to nie było dosłownie nic oprócz wieloletnich chwastów
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 08:54, 14 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Przeglądając stare zdjęcia widzę jakie rośliny miałam, a których już nie ma, gdzieś przepadły:
złocień

zawciąg nadmorski

niebieskie orliki - moje ulubione; mam tylko białe i różowe

i Clematis Vinered - ładny miał kolor
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 09:03, 14 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
i biała lawenda też była no może delikatnie różowa


I był clematis The President i przetaczniki


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 09:16, 14 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
W 2012 miałam taką szałwię trochę przetrwało ale jest rozsadzona między kulki bukszpanowe


i wtedy taki zestaw miałam bardzo mi się podobał historia ) budleje potwory wielkie oddane, hortensje grandiflora przesadzone



____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 09:18, 14 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Po porannej kawce i wspomnieniach - czas zająć się papierami...
Miłego dnia!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies