Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród KasiWB - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród KasiWB - część II

KasiaWB 22:26, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
tulucy napisał(a)
Ja przed Pilgrimem mam Falstaffa, ale ja mam tam półcień, a obie te róże to znoszą. I powojnik Etoile Violette obok Pilgrima jest.
Z drugiej strony powojnik wypadł, bo smakował nornicy. Muszę jakiś wsadzić...


o różach w kolorze Falstaffa myślę w zupełnie innym miejscu u mnie, ale bez mieszania z innymi - tylko jeden rodzaj to piękna róża U mnie wszystkie róże na patelni dobrze, że masz półcień to kwiat dłużej będzie się trzymał.
Mi wypadł tegoroczny zakup - clematis Pink Dream no i cóż, tak miało być, drugiego nie kupię może po prostu tam nie pasował
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
tulucy 22:28, 12 lip 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja oddaję a to sąsiadkom, a to do pracy niosę.
Miałam po babci m wielką kępę chyba h. Annabelle - taka 2x3metry, rozłogowa już, od korzenia odbijała.
Wiosną wykopałam /3godziny rycia/, podzieliłam i część wsadziłam w nowym miejscu. Resztą obradowałam 4 koleżanki. Moje kwitną, im kwitną.
A w starym miejscu dalej odbija od nie wiem czego, bo wydawało mi się, że wszystko wydłubałam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 22:29, 12 lip 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Mnie wypadła Królowa Jadwiga, o tyle dobrze, że jednak by tam nie pasowała kolorem.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 22:31, 12 lip 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jedną odmianę w masie mam na froncie, w ogródku od ulicy - Geisha. Ma do towarzystwa lawendę i lilie. Wszędzie poza tym mam kokoszkowato wszystko ...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
KasiaWB 22:42, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Wkleję sobie dekalog ogrodniczy zamieszczony przez Danusię tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/2740-ogolne-ogrodnicze-wskazowki-w-projektowaniu-i-realizacji-ogrodow
Dobrze jest to przypomnieć

1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi.


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Betka 06:31, 13 lip 2016


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Kasiu z rana buszuję u Ciebie na wątku i powiem Ci ( w sumie to co już wiesz ) ale się u ciebie zmieniło wszystko a to tylko ok 6 lat minęło za kolejne 2 to pewnie będzie już tak jak chcesz a może wcześniej ....kto wie ?! Ogród pięknieje za każdą nową rabatą a ten mur ....bomba !!! Pięknie !!!!
Pozdrawiam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
KasiaWB 09:08, 13 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Betka napisał(a)
Kasiu z rana buszuję u Ciebie na wątku i powiem Ci ( w sumie to co już wiesz ) ale się u ciebie zmieniło wszystko a to tylko ok 6 lat minęło za kolejne 2 to pewnie będzie już tak jak chcesz a może wcześniej ....kto wie ?! Ogród pięknieje za każdą nową rabatą a ten mur ....bomba !!! Pięknie !!!!
Pozdrawiam


wszystko się zmienia, rośnie tylko cierpliwości trzeba
Pozostałe części, które są do zrobienia muszę sobie narysować i zaplanować żeby chaotycznie nie sadzić. Trochę roślin mogę już w tym roku przekopać tylko nie wiem jak je posadzić. W wolnej chwili coś narysuję i może wstawię.
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 09:52, 13 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Dzisiejsze fotki
Do znudzenia mogę pokazywać różę The Pilgrim - bardzo ładnie kwitnie przy okazji na pierwszym zdjęciu ponad murem widać jedną z moich budlei, którą dałam sąsiadce, bo rośnie wielka jak widać


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 09:55, 13 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364


Na prawo od Pilgrim rośnie Gertruda J. - piękny ma kolor, żarówa, ale trudno go uchwycić, zapach obłędny
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 09:56, 13 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
I po przerwie startuje znowu Louise Odier


Róża Gartenträume ma wysokie przyrosty i znowu będzie kwitła
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies