Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród KasiWB - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród KasiWB - część II

KasiaWB 15:46, 05 maj 2019


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
AnnaMS napisał(a)
Witaj Kasiu , super że już jesteś Przyszłam zobaczyć Twój piękny ogród w wiosennej odsłonie a tu taka wiadomość ... Trzymam kciuki za wytępienie tego robactwa, idę patrzeć co u mnie się dzieje w buksikach bo mieszkamy dość blisko siebie, pozdrawiam.


Witaj!
codziennie sprawdzaj swoje bukszpany i zrób profilaktyczny oprysk, bo z tych gąsienic powstaną ćmy i mogą się pojawić i złożyć jaja u Ciebie, a Ty tego nawet nie zauważysz...
Straszne plaga.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:48, 05 maj 2019


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Marga napisał(a)
Porażka z tą ćmą Wczoraj dostałam wiadomość od Gosi, że u niej już jest. Przejrzałym swoje i coś tam jest, ale czy to ćma? Swoje bukszpany tez zleję na wszelki wypadek.


Cześć masakra jest. Ja też nie byłam pewna ale Gosia potwierdziła. Koniecznie zlać profilaktycznie!
Może wpadniesz do mnie kiedyś po rośliny?
Serdecznie pozdrawiam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:48, 05 maj 2019


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
vita napisał(a)
Wczoraj myślałam o ćmie robiąc oprysk przeciw przędziorkowi.
Że nas nie ominie, kwestia czasu. No i taka wiadomość, powodzenia życzę, idę obejrzeć swoje bukszpany. Ech!


Tak. Teraz już wiadomo, że to kwestia czasu niestety...
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:49, 05 maj 2019


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Anusia napisał(a)
Kasiu współczuję. Oby się uratowały. U nas nie zauważyłam ale sprawdzę i to szybko.


Fatalna sprawa. Zrób oprysk profilaktycznie.
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:52, 05 maj 2019


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
katel napisał(a)
Dobrze że jesteś Kasiu - dzięki za ostrzeżenie - u mnie jej jeszcze nie ma ale ja mam mało bukszpanów, Mam nadzieję że środki podziałają.


Hej Kasia zrób profilaktyczny oprysk. To kwestia czasu....niestety

Serdecznie pozdrawiam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
jolanka 16:23, 05 maj 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasiu, fajnie, że jesteś
Z tą ćmą to naprawdę kłopot. Dziewczyny radziły oprócz oprysków nakładanie na bukszpany szczelnie foliowych worków, one podobno duszą się pod nimi i giną Niestety nie pamietam kto o tym pisał, czy czasem nie Mała Mi?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Aneta1309 16:42, 05 maj 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Kasiu,ten środek kupowałeś w kilogramowym opanowaniu bo czytałam,że tylko takie są dostępne w sprzedaży.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
KasiaWB 17:01, 05 maj 2019


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
jolanka napisał(a)
Kasiu, fajnie, że jesteś
Z tą ćmą to naprawdę kłopot. Dziewczyny radziły oprócz oprysków nakładanie na bukszpany szczelnie foliowych worków, one podobno duszą się pod nimi i giną Niestety nie pamietam kto o tym pisał, czy czasem nie Mała Mi?


Cześć Jolanka
hmm? czy to działa? niektórych nie wsadzę w worek bo za duże.
Zobaczymy.
Uczę się tego szkodnika...

Serdecznie pozdrawiam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 17:06, 05 maj 2019


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Aneta1309 napisał(a)
Kasiu,ten środek kupowałeś w kilogramowym opanowaniu bo czytałam,że tylko takie są dostępne w sprzedaży.


Tak, kupiłam to opakowanie 1 kg, ale na spółkę z Gosią. Sprawdzimy jak działa. Nie liczyłam, ale zużyłam na to lanie ponad 100 l wody oraz ok. ćwierć kg Lepinoxu Plus. Za 7 dni powtórka.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
hankaandrus_44 17:22, 05 maj 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Kasiu, nie ma Ciebie i raptem wpadasz! W dodatku z pięknem i z bestią!
Dobrze, że wszystko zarejestrowałaś, jest podgląd na wroga buksów. Teraz tylko mieć oczy otwarte i szpryca!

Cieszę się, że jesteś.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies