Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród KasiWB - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród KasiWB - część II

Wendy79 22:06, 15 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Kasiu, busz przy tarasie cudowny. Odważyłam się i pierwsze bukszpany przycięte, M. płakał, że za krótko Chcę wzdłuż wjazdu posadzić grabowy żywopłot, a przed nim hortensje. Czy bukietowe są rzeczywiście mniej kłopotliwe w uprawie? Jak gęsto sadzić? W nogach mają mieć trawę hakonechloę.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
KasiaWB 08:11, 16 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
katel napisał(a)
Kasiu melduję się w nowym wątku , już 17 stron , spóźniona jestem bo się pochorowałam i nawet przy kompie nie dawałam rady siedzieć ale już teraz będę powoli nadrabiać .


Cześć Kasiu
mam nadzieję, że już czujesz się lepiej
Zapraszam
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 08:18, 16 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Aneta1309 napisał(a)
Kasia relacja z mojego mordu na choinie wstawiona


byłam, widziałam, jest dobrze
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 08:31, 16 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Aneta1309 napisał(a)
Żółty to nie jest mój kolor w ogrodzie ale masz rację ta róża śliczna jest


)) no właśnie to też nie jest mój kolor )) generalnie nie lubię żółtego, ale.... mam żółte hakone, kwiaty przywrotnika są też żółte/limonkowe, żurawki też mam żółte - Citronelki i pewnie jeszcze coś by się znalazło ) a ta róża tak mi się spodobała, że koniecznie chciałam ją mieć no to teraz muszę coś jej dobrać do towarzystwa
A Ty masz żółte tawuły
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 08:43, 16 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
an_tre napisał(a)
Z ogromną przyjemnością i podziwem obejrzałam twój piękny ogród, tyle w nim kolorów i przemyślanych połączeń, jestem oczarowana, a ty Kasiu jesteś artystką w projektowaniu ogrodu
ślę uściski


Kochana Aniu, bardzo dziękuję za tak miłe słowa cieszę się, że się podoba Twoje słowa traktuję jako doping do dalszej pracy, bo przecież jeszcze jest dużo do zrobienia, brakuje części ogrodu, ale będzie niektóre połączenia testuję, bo czas pokazuje jak się zachowują niektóre rośliny i jedne się sprawdzają a inne nie. Ciągle na nowo odkrywam ogród i rośliny. Nie wiem kiedy minął ten czas jak zaczynaliśmy robić pierwsze nasadzenia, strasznie szybko to zleciało

Serdecznie pozdrawiam! Uściski!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 08:47, 16 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Wendy79 napisał(a)
Kasiu, busz przy tarasie cudowny. Odważyłam się i pierwsze bukszpany przycięte, M. płakał, że za krótko Chcę wzdłuż wjazdu posadzić grabowy żywopłot, a przed nim hortensje. Czy bukietowe są rzeczywiście mniej kłopotliwe w uprawie? Jak gęsto sadzić? W nogach mają mieć trawę hakonechloę.


brawo! nie ma się czego bać, zagęszczą się i zabudują za jakiś czas sama zobaczysz, że cięcie wychodzi na dobre
Nie mam żadnej hortensji ogrodowej i faktycznie bukietowe są bezproblemowe tylko wiosenne cięcie, dbanie o wilgoć, nawożenie i podwiązywanie (jeśli trzeba). Odległości trzeba zaplanować takie jaki efekt chcesz uzyskać i jak chcesz je ciąć
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Sebek 08:47, 16 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
KasiaWB napisał(a)
Boczek od strony tarasu - wszystko co przed nim będzie przesadzone a póki co jest malowniczo )


Az szkoda przesadzać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
KasiaWB 08:49, 16 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Sebek napisał(a)


Az szkoda przesadzać


) nie szkoda szkoda, że muszę jeszcze z tym poczekać ) bo rabatę tutaj zrobiłabym raz dwa
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
amelia_b 09:01, 16 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
KasiaWB napisał(a)


)) no właśnie to też nie jest mój kolor )) generalnie nie lubię żółtego, ale.... mam żółte hakone, kwiaty przywrotnika są też żółte/limonkowe, żurawki też mam żółte - Citronelki i pewnie jeszcze coś by się znalazło ) a ta róża tak mi się spodobała, że koniecznie chciałam ją mieć no to teraz muszę coś jej dobrać do towarzystwa
A Ty masz żółte tawuły
Pozdrawiam
Za złotym to i ja nie przepadam, ale też go mam w hakone i tawuła i jeszcze się miłorząb na żółto się przebarwia,ale to jest uroczy żółty taki na który się czeka
____________________
Pogubiłam się po drodze
KasiaWB 09:13, 16 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
taki kolor jako dodatek jest świetny
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies