Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka Asi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka Asi :)

asiak 11:41, 11 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Iwonko, one w nazwie miały tylko Magical Moonlight
____________________
AsiaDziałeczka Asi
frezja 19:00, 11 wrz 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
asiak napisał(a)
Bobo w donicach





Pięknie im w glinianych donicach
____________________
Ewa - Ogrodowy song
funkia 21:04, 11 wrz 2017

Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 9
Witaj, pięknie zadbany ogródeczek. A może pod tym ładnym ogrodzeniem róże Chopin, np. 4 szt. Są piękne, wysokie, nie chorują, pięknie kwitną i pięknie pachną. Powtarzają koncertowo kwitnienie. Ty masz taką elegancką tą działkę, te topiary, traweczka idealna, kanciki, wszystko równiutkie, te róże w tym miejscu by chyba pasowały. Tak sobie myślę .... Pozdrawiam
asiak 08:02, 12 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
funkia napisał(a)
Witaj, pięknie zadbany ogródeczek. A może pod tym ładnym ogrodzeniem róże Chopin, np. 4 szt. Są piękne, wysokie, nie chorują, pięknie kwitną i pięknie pachną. Powtarzają koncertowo kwitnienie. Ty masz taką elegancką tą działkę, te topiary, traweczka idealna, kanciki, wszystko równiutkie, te róże w tym miejscu by chyba pasowały. Tak sobie myślę .... Pozdrawiam


Witam u siebie
Hm... teraz sama już nie wiem, muszę pomyśleć Dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 08:06, 12 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Toszko, może zajrzysz, mam pytanie
Swoje czosnki ozdobne sadziłam w koszyczkach. Nie wykopywałam ich. Przyszło mi do głowy, że cebule się pewnie rozrosły i zastanawiam się, czy one mieszczą się w tych koszykach?
Myślę, czy ich nie wykopać i nie usunąć tych koszyków. Wsadzić je później od razu, czy przesuszyć i na jesieni posadzić?
Z góry dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Toszka 08:18, 12 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Asiu, czosnki najlepiej sadzić w doniczkach. Sporo większych. W świeżym kompoście. Nie wiem jakie masz czosnki, hm?
Koszyczki zostaw na tulipy i hiacynty.

Teraz, we wrześniu dobrze jest czochy wykopać (bez główkowych, te zostaw), delikatnie wyjąć z doniczek, cebulki rozdzielić. Wyraźnie zobaczysz dwie, trzy połówki. Wystarczy palcami delikatnie rozdzielić. Korzonków nie poobrywaj, a najwyżej oczyść ze zmurszałych, brązowych. Nic nie suszysz tylko od razu wkładasz do doniczki (takiej zwykłej, czarnej, w której kupujemy rosliny) ze świeżym kompostem. Doniczki zakopujesz. Wsio
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiak 08:19, 12 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Bardzo Ci dziękuję
Tak zrobię, tylko niech przestanie lać
Miłego dnia, pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 20:37, 12 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Byłam dzisiaj na działeczce Strasznie mokro, nic nie można robić, bo błoto...
Oczyściłam tylko róże z przekwitniętych kwiatów i nie tylko, bo i pąki gniją od tego deszczu
Zauważyłam, że coś niedobrego dzieje się z moimi kuleczkami bukszpanowymi, wsadzonymi przy wielkim bukszpanie wzdłuż alejki
Młode jasno zielone przyrosty jakby obgryzione i zbrązowiałe Tak na moje oko, ale może to jakiś inny czort. Jutro jak nie będzie padać, zrobię fotkę
Wszystko ładnie, pięknie jak jest zdrowe, jak coś chore to smutek
A i jeszcze róże Baronesse mają jakieś dziwne liście
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anabuko1 11:50, 13 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23593
Ta hortensja Magical Moonlight Kolmagimo jest cudna takie wielgachne te kwiaty.
Jak sobie przypomnisz gdzie ją zalawilas to proszę podeslij mi namiary.
Bono w donicach też pięknie wygląda. A na zimę gdzie pójdzie?
Moja Bobo bardziej już jest zwarta i większy krzaczek.może dlatego ,że rok rocznie przycinana.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
asiak 13:16, 13 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Aniu, hortensje zamawiałam na allegro, ale nie pamiętam od kogo...
Moja Bobo byłą wsadzana w tym roku na wiosnę, taka mała sadzoneczka A na zimę pójdą do szklarni
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies