Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka Asi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka Asi :)

hanka_andrus 18:36, 27 wrz 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nie wypowiem się o tujach, chociaż ich mam szt 5. Opadanie liści/igieł/ to normalka, ale brązowienie końcówek to już nie. Chyba coś widziałam, na ochronę, żeby końcówki nie brązowiały. Ale co to było, nie pamiętam, trzeba wygooglać.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kaz742011 21:54, 27 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
U mnie też niektóre gałązki na końcach tuji zrobiły się brązowe. Ja typuję że to majowy przymrozek załatwił młode przyrosty. Ale może się mylę.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
polinka 21:59, 27 wrz 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Dziewczyny, pasuje to do zamierania pędów:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1128-choroby-i-szkodniki-zywotnikow-tuja-thuja?page=51
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
22:15, 27 wrz 2017
Mam podobnie, ale nie przejmuję się, bo co roku tak jest jak widzę, a na wiosnę wypuszczają młode przyrosty .
One podobno od środka zrzucają liście, dlatego trzeba je czyścić na wiosnę.

Jak pamiętam młode tuje wyglądały identycznie. Niczym nie nawożę, może dlatego. Ale za to (odpukać) w ogóle mi nie chorują.
asiak 06:36, 28 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Mazan mi odpisał, że to szara pleśń. Oprysk Dithane lub Bravo.
W weekend będę pryskać.
Nie wiem, chyba coś źle zrobiłam...
Mam usypaną korę przy tujach i to dosyć grubo i blisko tuj.
Czy nie trzeba jej trochę rozsunąć wokół pni? Po tych nieustających deszczach w tej korze jest strasznie mokro. To pewnie sprzyja chorobie.
____________________
AsiaDziałeczka Asi
wiunia 06:52, 28 wrz 2017


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Ależ z masz Asiu piękną tą czerwoną żurawkę ! Cudny kolor!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
anbu 07:31, 28 wrz 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
asiak napisał(a)
Mazan mi odpisał, że to szara pleśń. Oprysk Dithane lub Bravo.
W weekend będę pryskać.
Nie wiem, chyba coś źle zrobiłam...
Mam usypaną korę przy tujach i to dosyć grubo i blisko tuj.
Czy nie trzeba jej trochę rozsunąć wokół pni? Po tych nieustających deszczach w tej korze jest strasznie mokro. To pewnie sprzyja chorobie.


Asiu ja swoje wczoraj poczyściłam bardzo dokładnie i odsunęłam korę od pni. Teraz wyglądają o niebo lepiej. Moje były sadzone na wiosnę i miały dość małą bryłę korzeniową, wiec jakoś myślę sobie, że pewno to odchorowują A z drugiej strony te sadzone w zeszłym roku też maja sporo suchego w środku ... specjalnie zaglądałam To jest ta robota (czyszczenie tujek), o której pisze Poli i którą najlepiej wykonywać dwa razy w roku - czyli na wiosnę i jesień
Też opryskam Dzięki za cynk
____________________
Ania Ogród Ani :)
ragsmom 09:08, 28 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
asiak napisał(a)


Uda Ci się na pewno Widziałaś moją działkę od początku?

Tez
Przy takich xłuuuugich wątkach jak Twój zawsze na początku zwiedzamy pierwszych kilka-kilkanaście stron żeby się w sytuacji połapać, potem w miarę na bieżąco jadę (za wyjatkiem wątków "zadanych"przez Toszke-te czytam "od deski do deski"). Twoja dzialeczka od początku miała "ramy",bukszpary duże itp i dzięki temu teraz wygląda mega dojrzałe
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Toszka 09:32, 28 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tuje świeżo sadzone mogą tak mieć, choćby dlatego, że dopiero po kilku miesiącach ujawniają się połamane lub zagięte gałązki podczas transportu i sadzenia. Dodatkowo nie wiemy z której strony padało światło u szkółkarza. To też ma olbrzymie znaczenie, bo jesli północna strona tujek obecnie ma nasłonecznienie od południa, to wiadomo, że krzaczek musi przywyknąć. Pierwszy rok-dwa to czas aklimatyzacji (nasłonecznienie, inna wilgotność ogrodu, inne wiatry etc) i ukorzeniania się. Zalecam nie panikować, poczyścić z suchego, odsunąć korę od samych pni i uzbroić się w cierpliwość.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiak 10:21, 28 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
W weekend odsunę tą korę, bo obłożyłam skrupulatnie, co by zielsko nie rosło
Ale one nie mają tam przewiewu, będę odgarniać
Dziękuję Toszko, uspokoiłaś mnie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies