Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka Asi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka Asi :)

kaz742011 17:27, 21 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
asiak napisał(a)


Kasiu, ostatnie fotki są z niedzieli, ale bez słoneczka, było pochmurno
Wczoraj było słoneczko i dzisiaj też jest. Aż się boję pisać, żeby deszcz nie usłyszał


U mnie dzisiaj za to cały dzień leje. I nie zanosi się żeby miało przestać .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
asiak 18:00, 21 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Wziął i usłyszał, u mnie też pada
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Anda 10:21, 22 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
asiak napisał(a)
Kochani, ja znów po prośbie



Szukam wysokich róż, które chcę wsadzić za hortensjami z tyłu, ale tak pomiędzy
Potrzebuję dwóch sztuk, bo jak teraz wyrwałam cynie to znalazłam właśnie na nie miejsce
Nie muszą pachnieć, bardziej mi zależy na obfitym kwitnieniu i zdrowotności. Krzak może być wysoki, ale bardziej zwarty, nie rozlazły. No i ma pasować kolorystycznie do czerwonych róż Lidka
Macie u siebie jakieś odmiany, które byście polecili?
Proszę...



Hej Asiu, zjawiam sie ale nie wiem, czy pomoge Te hortki to Limki? Tak patrzac na moja Limke i ogolnie na tego rodzaju hortki, to nie sadzilabym tam z tylu i pomiedzy zadnych roz. Po pierwsze Limki beda duze. Moja ma teraz ok. 1,70 i powyzej metra szerokosci, a to jeszcze nie koniec. Po drugie one beda sie nawzajem przycmiewac na rabacie. Juz z przodu masz roze, z tylu hortki i jeszcze jedne roze to wg mnie za duzo.
Moglabys dosadzic tam pomiedzy klosowca Blue Fortune. Od razu po dwie sadzonki, zeby go bylo widac pomiedzy hortkami. Pieknie sie fioleci, przez co bedzie pasowal do perowskiej z przodu. Jesli klosowiec Ci nie podchodzi to mozesz tam posadzic jakies wysokie Panicum virgatum np. odmiany'Northwind'. Pieknie wyglada i jest wysoki. Odmiana 'Strictum' tez jest piekna. Jesienia przebarwia sie na zolto.
Przemysl moje propozycje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
asiak 10:38, 22 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ewuś, może masz rację Pod tujami rosną miskanty sadzone w tym roku i jeszcze ich nie widać spoza hortensji. A jak się rozrosną to pewnie będzie ok. Jak będzie za dużo wszystkiego zrobi się chaos, czego nie lubię
Dziękuję Ci
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Anda 10:48, 22 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Asiu, jesli tam sa miskany to rzeczywiscie poczekaj az urosna. Mysle, ze pieknie zajma tam przestrzen
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
asiak 10:56, 22 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Jak to dobrze, jak ktoś mądry doradzi i przekona
Dziękuję Ewuś
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Anda 11:00, 22 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Oj tam Asiu Nie jestem taka madra wcale i mam nadzieje, ze nie doradzialam Ci zle. Za pare lat prawda wyjdzie na jaw
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makusia 13:02, 22 wrz 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ja oczywiście w wyborze róż nie pomogę, ale zawieszę oko na zdjęciach
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Muszelka 10:36, 23 wrz 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846



Asiu, jak nazywa się odmiana pomarańczowo-czerwonych żurawek? Są śliczne. Czy cały sezon mają taką kolorystykę?

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
asiak 11:00, 23 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Muszelko, to żurawka Rio Mi też ogromnie się podoba, jest polecana również na słoneczne rabaty.
Mam ją dopiero od tego sezonu, ale cały czas jest w takich kolorkach.
Domówiłam ją jeszcze w inne miejsce Kwitnie delikatnymi kwiatuszkami w kolorze jasnego kremu
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies