Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka Asi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka Asi :)

Toszka 10:33, 21 paź 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
wątek dokładnie nazwywa się "ogród Dominiki"
no to teraz przepadłaś
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiak 10:35, 21 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Toszka napisał(a)
W przypadku niecierpliwości ogrodniczej i próbach zapychania pustych miejsc na rabacie zawsze wspominam ogród Dominiki i jej wspomnienia jak to po założeniu ogrodu (wg.projektu) wydawało się być pusto i drażniły wielkie "dziury". No to Dominika zaczęła dosadzać i zapełniać wolne przestrzenie. 5 lat później wszystko to co dosadziła wysadziła z rabat, bo plan projektantki przewidział rozrost roslin, ale nie przewidział niecierpliwości ogrodniczki Dominiki

Tak więc Asiu, hortka rozkrzewi się, nabierze "mocy" i zapełni dziurę. A wiosną będą przecież kwitły cebulowe, azalie, rodki, trawki zaczną się zielenić etc.

Jesli chcesz koniecznie coś na wiosnę to posadź dwie setki krokusów i irysków cebulowych (te doskonale rosną na kwaśnej glebie). Możesz też juz w marcu posadzić bratki


Toszko, dziękuję Ci bardzo Dałam już sobie na luz Z pewnością masz rację i posłucham Twoich rad
Jeszcze raz bardzo dziękuję, pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 17:08, 22 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Kochani, pogoda ani wczoraj, ani dzisiaj mi nie sprzyjała Ale musiałam iść na działkę wsadzić róże, które moczyły się w wodzie od poniedziałku
Wczoraj i dzisiaj cały czas siąpił deszcz.
Wsadziłam róże, poutykałam cebule kwiatów. Wyjdzie z tego niezły misz - masz
W przyszłym roku postaram się we wrześniu wszystko zakończyć na działce. W taką pogodę beznadziejnie się pracuje. Sami zobaczcie na moje kaloszki działkowe
Tak było i wczoraj i dzisiaj



____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 17:30, 22 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Wylazły mi już sadzone trzy tygodnie temu narcyzy
____________________
AsiaDziałeczka Asi
JoannA 17:44, 22 paź 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Kaloszki prawdziwej ogrodniczki
A swoją drogą to podziwiam Cię Asiu, że w taką szarugę pracowałaś na działce. Ja dzisiaj nosa nie wystawiłam na działkę. Nie ryzykuję przeziębieniem bo sporo mam jeszcze drobnych robótek w ogrodzie.
Narcyze wyszły bo było bardzo ciepło i wilgoć. Dlatego ja zawsze zwlekam jak najdłużej z sadzeniem cebul. Pamiętam że 2 lata temu sadziłam na początku grudnia i wszystkie kwitły.
Pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
asiak 17:51, 22 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Asiu, nie miałam wyjścia, musiałam iść na działkę. W tygodniu nie mogę, tylko weekendy mi zostają.
Narcyzy okryję na zimę, nasypię ziemi na nie trochę i okryję gałązkami świerkowymi.
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anulajda 18:55, 22 paź 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3779
Asiu nie okrywaj tych narcyzów w takim stanie jak są nic im nie stanie do wiosny,tak to jest jak się sadzi wczesną jesienią że wychodzą,ale to nie jest źle tylko nie trzeba panikować ))
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Kasia_CS 19:00, 22 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mnie z kolei juz jakiś czas temu wykielkowaly "szczypiorki" czosnkow glowkowatych. Zawsze tak jest? Bo mam je pierwszy rok (tzn. sadzone byly zeszłej jesieni)..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
asiak 19:51, 22 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
anulajda napisał(a)
Asiu nie okrywaj tych narcyzów w takim stanie jak są nic im nie stanie do wiosny,tak to jest jak się sadzi wczesną jesienią że wychodzą,ale to nie jest źle tylko nie trzeba panikować ))


W takim razie zostawię je w spokoju
Dziękuję Aniu
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 19:52, 22 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Kasia_CS napisał(a)
Mnie z kolei juz jakiś czas temu wykielkowaly "szczypiorki" czosnkow glowkowatych. Zawsze tak jest? Bo mam je pierwszy rok (tzn. sadzone byly zeszłej jesieni)..


Czosnki sadzone zeszłej jesieni też mi wychodzą
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies