Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka Asi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka Asi :)

MartaCho 14:28, 14 maj 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2179
Zapytałam jeszcze u Wioli- ona nie zasypywała jednak dziur. powodzenia!!! daj znać, czy się udało
____________________
Marta Ogród zacząć czas
gosika67 14:40, 14 maj 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
U mnie na nornice najlepsze koty. Kiedyś mieliśmy ich mnóstwo od kiedy są koty, nie ma nornic ani kretów. Tulipany w tym roku do bani, to przymarzło to nie wzeszło jak u Ciebie. W ub. r. miałam takie wielkie czosnki w tym roku wielkie żółte liście i czym to idzie? Będę wykopywać tulipanym i na nowo sadzić jesienią.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
MonikA 17:20, 14 maj 2020


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 144
Asiu szał kwiatowy, pięknie. Szkoda, że te tulipany tak krótko kwitną.
____________________
Monika - Moje ogrodowe rozterki, radości i spełnienie marzeń :)
Dorota123 22:08, 14 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Asiu ja wsypuję kilka granulek (około 10) trucizny do małego słoiczka po koncentracie i kładę na rabacie tak, żeby nie nalać wody podczas podlewania. On jest przewrócony, tak, żeby nornic mogła sobie do niego wejść. Jeżeli wsypiesz więcej myszy, lub nornice wyniosą do nory i się zmarnuje, bo rozmoknie. Co jakiś czas sprawdzam, czy słoiczki są puste i znów dosypuję.
Jest to bezpieczne dla ptaków i zwierząt. Początkiem wiosny pokazywałam zdjęcia jak to wygląda w ogródku, kilka osób już tak robi i potwierdzają, że bezpieczne dla domowych zwierząt i ptaków.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
asiak 11:04, 15 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Dorota123 napisał(a)
Asiu ja wsypuję kilka granulek (około 10) trucizny do małego słoiczka po koncentracie i kładę na rabacie tak, żeby nie nalać wody podczas podlewania. On jest przewrócony, tak, żeby nornic mogła sobie do niego wejść. Jeżeli wsypiesz więcej myszy, lub nornice wyniosą do nory i się zmarnuje, bo rozmoknie. Co jakiś czas sprawdzam, czy słoiczki są puste i znów dosypuję.
Jest to bezpieczne dla ptaków i zwierząt. Początkiem wiosny pokazywałam zdjęcia jak to wygląda w ogródku, kilka osób już tak robi i potwierdzają, że bezpieczne dla domowych zwierząt i ptaków.


Dorotko bardzo fajny pomysł z tymi słoiczkami Tak zrobię, dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Ewa777 16:10, 15 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18467
Ja robię tak jak Dorotka Też mam nornice.

Po obejrzeniu zdjęć chciałam napisać, że masz ogródeczek jak cukiereczek - wszędzie ład, porządek i piękne rośliny. Potem doczytałam o śniegu. Współczuję Ci, to przykre jak dbamy o coś, a z przyczyn zewnętrznych nam to padnie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
asiak 21:18, 17 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Co za pogoda? Zimno, w nocy przymrozki..
Dzisiaj byłam na działce, co i rusz deszcz, a nawet grad.
Wsadzałam kwiaty do donic pod zadaszeniem, to mi akurat ani deszcz, ani grad nie przeszkadzał. Szkoda tych roślinek, grad wszystko niszczy.
Kwiaty wsadziłam, ale na razie stoją w szklarni. Boję się, że zmarzną.
Czy ktoś posiada wiedzę, kiedy w końcu będzie ciepło?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Zana 21:41, 17 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Tak sobie pomyślałam, że skoro do mnie zajrzałaś, to pewnie u siebie jakieś fotki z wiosny wstawiłaś. No i nie zawiodłam się. Pudełeczko jak zawsze wymiata kwiatami, kolorami i porządeczkiem na medal.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
asiak 18:42, 24 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ku pamięci, z dzisiaj

____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 18:46, 24 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies