Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Zana 21:46, 10 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No powiem Ci, że carexowa absolutnie robi wrażenie. Nawet kocia to potwierdza, zna się na rzeczy.
Białe jeżówki na brzozowej wyglądają zdecydowanie lepiej, tak elegancko. I uwielbiam Twoje śmiałki, że też nie wiesz co to za odmiana. Takich niższych szukam.

A wieje to u Ciebie przełokrutnie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Johanka77 22:14, 10 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zana napisał(a)
No powiem Ci, że carexowa absolutnie robi wrażenie. Nawet kocia to potwierdza, zna się na rzeczy.
Białe jeżówki na brzozowej wyglądają zdecydowanie lepiej, tak elegancko. I uwielbiam Twoje śmiałki, że też nie wiesz co to za odmiana. Takich niższych szukam.

A wieje to u Ciebie przełokrutnie.



Piiii jak w kieleckiem na dworcu...

A jeżówki też wolę białe. Szukam w tym roku jeszcze jednej tej White Swan, bo jedna nie przezimowała.
Póki co posadziłam tam też jedną Delicious nougat, ale jest zdecydowanie za niska. Hakony-Matrony je pożerają

No i od roku szukam w okolicy Green Jewel, ale póki co nie spotkałam.
Muszę się wybrać do LM, może rzucili jakieś nowe.

Carexowa dziękuje
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magda70 22:15, 10 lip 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Johanka77 napisał(a)



Piiii jak w kieleckiem na dworcu...

A jeżówki też wolę białe. Szukam w tym roku jeszcze jednej tej White Swan, bo jedna nie przezimowała.
Póki co posadziłam tam też jedną Delicious nougat, ale jest zdecydowanie za niska. Hakony-Matrony je pożerają

No i od roku szukam w okolicy Green Jewel, ale póki co nie spotkałam.
Muszę się wybrać do LM, może rzucili jakieś nowe.

Carexowa dziękuje


a czemu przez neta sobie nie zamówisz tych jeżówek??
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Zana 22:16, 10 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ale wiesz, że Green Jewel dosyć wysoko rosną? Tak na 70 cm, ale za to ładnie sztywno stoją. Zamów przez neta, je chyba ciężko stacjonarnie dostać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Johanka77 22:17, 10 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Magda70 napisał(a)


a czemu przez neta sobie nie zamówisz tych jeżówek??


No bo chciałam pomacać
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:18, 10 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zana napisał(a)
Ale wiesz, że Green Jewel dosyć wysoko rosną? Tak na 70 cm, ale za to ładnie sztywno stoją. Zamów przez neta, je chyba ciężko stacjonarnie dostać.


Takie to by mnie pasowały! Muszę chyba bez macania...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Zana 22:18, 10 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A gdzie chcesz je posadzić?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Johanka77 22:21, 10 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zana napisał(a)
A gdzie chcesz je posadzić?


Wszędzie!!!

A tak docelowo to brzozową będziemy poszerzać, więc tam.
I między hakone pod płotem też byłoby super.

One w hakone mi bardzo grają.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Zana 22:25, 10 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Tak myślałam, że tam.
A powiem Ci, że na grabowej między rozplenicami to widziałabym tę pallida Hula Dancer. Taka wysoka, ale zwiewna i romantyczna. Ale nie za dużo, takie pojedyncze akcenty.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 22:33, 10 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
No Asia. Powiem Ci, że czad!!! Mega to wszystko wygląda. Carexowa urosła Ci w mgnieniu oka. A brzozowa śliczna, białe jeżówy tam świetnie wyglądają. I dobrze, że będziesz ją powiększać.
A na dolnej rabacie te Butterfly Kisses fajnie wyglądają ale rozumiem, że Ci nie grają kolorem. Limki urosną. Ja w tym roku mam Mont Blanc takie wypierdki.
Green Jewel kupuj przez neta. I nie przejmuj się jak przyjdą małe sadzonki z dwoma pędami. Takue kupiłam w zeszłym roku a w tym są już spore krzaczki.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies