Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Gochna 00:13, 23 paź 2019


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Johanka77 napisał(a)


Cześć Gosia!

Coś takiego mogę zaproponować na szybko.
Kształt rabaty do wyboru
Choć przy tej półokrągłej weszła by jeszcze jedna w górnym rzędzie po lewo.




Cześć Asiu
Bardzo Ci dziękuje za ten pomysł, wcześniej nie myślałam o skosach a teraz intensywnie myśle Chyba czas założyć swój wątek bo widzę, ze dużo planów może mi się pozmieniać

Nie doczytałam u Ciebie jeszcze co się stało z Hakuro?

Pozdrawiam
____________________
Gosia Brzozowy raj
Johanka77 06:50, 23 paź 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gochna napisał(a)



Cześć Asiu
Bardzo Ci dziękuje za ten pomysł, wcześniej nie myślałam o skosach a teraz intensywnie myśle Chyba czas założyć swój wątek bo widzę, ze dużo planów może mi się pozmieniać

Nie doczytałam u Ciebie jeszcze co się stało z Hakuro?

Pozdrawiam


Wątek załóż koniecznie!
I wrzuć tu do Mnie zdjęcie tej rabaty, którą chcesz na brzozową. Lub zdjęcie tej części ogrodu. To popaptrzę na to.

Hakuro eksmitowałam do mojej Siostry
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
AngelikaX 10:17, 23 paź 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Johanka77 napisał(a)
Jak już się rozpędziłam z tym wiązaniem, to i rozplenice poszły pod młotek.
Te na skarpie, bo te na grabowej jeszcze zielone.



Jak widać, siewek również mnóstwo.
Jak je wypieliłam, to wyszła mi cała skrzynka...



Pięknie,już zachwycałam się na insta najbardziej lubie takie grube snopy rozplenic, no boskie są takie upasłe aż mi się zachciało swoje powiązać
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Johanka77 22:16, 23 paź 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
AngelikaX napisał(a)



Pięknie,już zachwycałam się na insta najbardziej lubie takie grube snopy rozplenic, no boskie są takie upasłe aż mi się zachciało swoje powiązać


Mój człowiek
Też mnie to kręci
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
kasia1 08:25, 24 paź 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Asiu, czy to wiązanie rozplenic jest konieczne? W ubiegłym roku swoich nie wiązałam, ale może powinnam?
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Johanka77 12:05, 24 paź 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
kasia1 napisał(a)
Asiu, czy to wiązanie rozplenic jest konieczne? W ubiegłym roku swoich nie wiązałam, ale może powinnam?


Nie jest konieczne.
Ale chroni karpę przed przemarznięciem, więc ja wiążę większość moich traw.
Po prostu trawa ma cieplej
No i wiosną łatwiej się tnie, bo się siano nie bałagani po ogrodzie. Tniesz chochoła i do ogniska

No i dla mnie przede wszystkim walor estetyczny.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gochna 16:10, 24 paź 2019


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Johanka77 napisał(a)


Wątek załóż koniecznie!
I wrzuć tu do Mnie zdjęcie tej rabaty, którą chcesz na brzozową. Lub zdjęcie tej części ogrodu. To popaptrzę na to.

Hakuro eksmitowałam do mojej Siostry



Wątek założę tylko chyba w zimie Jutro zrobię zdjęcie to wyślę tego miejsca. Ja lubię Hakuro i mam nawet jedna malutka ale widzę, ze swój okres świetności ta roślina ma już za sobą.

A co z siewkami ostincy, one przezimują czy raczej plewić wszystko?

Pozdtawiam
____________________
Gosia Brzozowy raj
Gochna 12:23, 25 paź 2019


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Za dużo na tym zdjęciu nie widać. Generalnie myśle o brzozach na wysokości skrzynek od gazu. Przed nami jest póki co lasek ale docelowo ma być park i wytną nam te drzewka
____________________
Gosia Brzozowy raj
Gochna 12:24, 25 paź 2019


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
____________________
Gosia Brzozowy raj
Toszka 13:25, 25 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Johanka77 napisał(a)


Nie jest konieczne.
Ale chroni karpę przed przemarznięciem, więc ja wiążę większość moich traw.
Po prostu trawa ma cieplej
No i wiosną łatwiej się tnie, bo się siano nie bałagani po ogrodzie. Tniesz chochoła i do ogniska

No i dla mnie przede wszystkim walor estetyczny.


Z tym chronieniem karpy...hmmm, obawiam się, że to mit. Rozplenica od środka z czasem zamiera, a przyrasta po obwodzie. I tym chochołowaniem wystawiamy potencjalne przyrosty na wiatr i mróz. Miskanty tez od środka z wiekiem zamierają.
Ja swoje rozplenice w połowie stycznia cięłam nożycami w słomiane kule. A potem w kwietniu/maju krótko przy ziemi. Takie kule to jest coś
To co obcięte ładowałam do kompostu. Słoma w kompoście jest bezcenna. Ważne by grubej warstwy nie robić. Można przerzucić kompostem w części przerobionym.

Asiu, a czy to nie za wcześnie na wiązanie? Jeszcze nie poszły spać (poziom cukrów nie opadł) i nie odparowały wilgoci.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies