Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 21:40, 25 paź 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gochna napisał(a)


No to Kochana Ty masz tam miejsca!
To nie na cztery brzozy, tylko na cały zagajnik

Zdjęcie rzeczywiście dość wąskie i nie wiem, jakie ta rabata ma wymiary.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Makusia 21:43, 25 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Obserwuje na O tendencje do robienia pięknych zdjęć! Czy Wy się na jakieś kursy fotografii zapisałyście?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Johanka77 21:47, 25 paź 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Toszka napisał(a)


Z tym chronieniem karpy...hmmm, obawiam się, że to mit. Rozplenica od środka z czasem zamiera, a przyrasta po obwodzie. I tym chochołowaniem wystawiamy potencjalne przyrosty na wiatr i mróz. Miskanty tez od środka z wiekiem zamierają.
Ja swoje rozplenice w połowie stycznia cięłam nożycami w słomiane kule. A potem w kwietniu/maju krótko przy ziemi. Takie kule to jest coś
To co obcięte ładowałam do kompostu. Słoma w kompoście jest bezcenna. Ważne by grubej warstwy nie robić. Można przerzucić kompostem w części przerobionym.

Asiu, a czy to nie za wcześnie na wiązanie? Jeszcze nie poszły spać (poziom cukrów nie opadł) i nie odparowały wilgoci.


Toszko, ja tu już pisałam, że wiązałam te suche. Bo mnie denerwowały. I ze mnie przykładu wcale nie trzeba brać

A co do mitów, to ja już się przyzwyczaiłam, że to co na ogrodowisku jedni mi radzą, po jakimś czasie okazuje się mitem Więc szczerze, biorę to na zimno.
Lubię te chochoły i doceniam, że ograniczają mi śmiecenie traw w ogtodzie.

A słomę pewnie wykorzystam częściowo - ale ja mam wiosną do ścięcia ponad setkę takich chochołów. WIęc tyle to ja nie zmieszczę
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:48, 25 paź 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Makusia napisał(a)
Obserwuje na O tendencje do robienia pięknych zdjęć! Czy Wy się na jakieś kursy fotografii zapisałyście?


Nieeeee... W Hameryce łajfona se kupiłam. I takie robi... nic mu nie pomagam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Toszka 20:18, 26 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Asiu fakt. Setka to wyzwanie. Cofam swoje słowa i szczerze podziwiam za ogrom pracy.
Wiesz, że ja nie złośliwie.
Największy mit obalają moje lawendy wysiewające się z uporem maniaka między azaliami, gdzie ph jest ok.5. I jakie byki w jeden sezon rosną
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Johanka77 20:59, 26 paź 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Toszka napisał(a)
Asiu fakt. Setka to wyzwanie. Cofam swoje słowa i szczerze podziwiam za ogrom pracy.
Wiesz, że ja nie złośliwie.
Największy mit obalają moje lawendy wysiewające się z uporem maniaka między azaliami, gdzie ph jest ok.5. I jakie byki w jeden sezon rosną


Toszko, ja w ogóle nie zakładałam nic złego
Ale po prostu czasem trzeba sobie samemu prace zorganizować.

Moje pozostałe rozplenice są jeszcze zielone, więc poczekam pewnie do grudnia z tym wiązaniem.
A miśki to dopiero teraz dają swój spektakl.

A ja od kilku tygodni zakładam, że w weekend będę sypać korę... i mi się nie chce, więc wymyślam sobie inne zajęcia zastępcze
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gochna 22:12, 26 paź 2019


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Johanka77 napisał(a)


No to Kochana Ty masz tam miejsca!
To nie na cztery brzozy, tylko na cały zagajnik

Zdjęcie rzeczywiście dość wąskie i nie wiem, jakie ta rabata ma wymiary.


To ostatnie niezagospodarowane miejsce. Rabata jest dość duża ale jeszcze tam tuje (wiem, ze nie lubisz ) z trawami. Jak zmobilizuje się do założenia wątku to wszystko rozrysuję. Na razie czekam na ogrodzenie itp.
____________________
Gosia Brzozowy raj
Johanka77 09:12, 27 paź 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gochna napisał(a)


To ostatnie niezagospodarowane miejsce. Rabata jest dość duża ale jeszcze tam tuje (wiem, ze nie lubisz ) z trawami. Jak zmobilizuje się do założenia wątku to wszystko rozrysuję. Na razie czekam na ogrodzenie itp.


No to czekam na Twój wątek
No i chętnie zobaczę pozostałe zagospodarowane już części ogrodu.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 09:16, 27 paź 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
A teraz kilka Morning Photo z kawką i bez kawki

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 09:20, 27 paź 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies