Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

sylwia_slomc... 21:35, 24 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Margerytka40 napisał(a)



Ślicznie to wygląda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 09:48, 25 lis 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ślicznie to wygląda


Tak sobie myślę, że to miejsce w zasadzie wygląda dobrze cały rok. I o to chodziło
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anka_ 12:49, 25 lis 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Super jest ta rabata co zacytowała Sylwia wyżej. Jak już wreszcie skończę grodzić to muszę cofnąć się do opisu nasadzeń i będę zgapiać. Macrą, zwłaszcza tą zwykłą, jestem zachwycona i będę u siebie rozmnażać ile wlezie.

Asiu zdradzisz jaki masz model rozdrabniacza.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Margerytka40 17:39, 25 lis 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anka_ napisał(a)
Super jest ta rabata co zacytowała Sylwia wyżej. Jak już wreszcie skończę grodzić to muszę cofnąć się do opisu nasadzeń i będę zgapiać. Macrą, zwłaszcza tą zwykłą, jestem zachwycona i będę u siebie rozmnażać ile wlezie.

Asiu zdradzisz jaki masz model rozdrabniacza.


Też lubię tę zwykłą macrę, ciekawe kiedy zawładnie rondem, że już nic nie będzie widać. Mimo, że sadziłam ją z dużymi odstępami to teraz myślę, że i tak za gęsto. Wiosną planuję podebrać jej trochę sadzonek
Ten mój rozdrabniacz to taki. Spełnia swoje zadanie, nawet nie myślałam, że sporej grubości gałęzie da radę przerobić. Teraz przynajmniej nic się nie marnuje. Trochę wysypałam rabaty, trochę na kompostownik.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
HalinaF 16:52, 04 gru 2020

Dołączył: 21 lip 2017
Posty: 14
Pani Asiu mam prośbę czy mogła by Pani podać odmianę hortensji ogrodowej tej niebieskiej.
Jaka jest Pani opinia czy rzeczywiście kwitnie na pędach jednorocznych ,a jak z zimowaniem ?
Śledzę Pani wątek ale teraz nie pamietam czy przy zakupie podawała Pani odmianę wiem tylko ze tania nie była.
Pozdrawiam Halina z Ełku
Margerytka40 19:59, 04 gru 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
HalinaF napisał(a)
Pani Asiu mam prośbę czy mogła by Pani podać odmianę hortensji ogrodowej tej niebieskiej.
Jaka jest Pani opinia czy rzeczywiście kwitnie na pędach jednorocznych ,a jak z zimowaniem ?
Śledzę Pani wątek ale teraz nie pamietam czy przy zakupie podawała Pani odmianę wiem tylko ze tania nie była.
Pozdrawiam Halina z Ełku





Zapewne chodzi o Diva Fiore. Potwierdzam, kwitnie na jednorocznych pędach i to na każdym pędzie. Moje wiosną musiałam ściąć tuż nad ziemią bo wszystko było suche. Pewnie przez zimną wiosnę bo zimy przecież jakby nie było. Mimo to kwitły, widać na fotce. Troszkę to kwitnienie było opóźnione tylko. Testuję jeszcze hortensje Otaksa i Endles Sommer. Z premedytacją nie okrywam ich na zimę. Też kwitły mi w tym roku. Zobaczę czy w przyszłym będą
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
HalinaF 23:18, 05 gru 2020

Dołączył: 21 lip 2017
Posty: 14
Dziękuje bardzo,czy podłoże było przygotowane „na kwaśno” ze ma niebieski kolor?
Pojawiły sie w sprzedaży hortensje z serii „Magical Four Season’s „ zmieniające kolor w ciągu sezonu tez ciekawe.
Myśle ze do uprawy niestety w donicach .Dla mnie to norma bo ja z suwalszczyzny
Pozdrawiam Halina F z Ełku


Margerytka40 09:41, 06 gru 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
HalinaF napisał(a)
Dziękuje bardzo,czy podłoże było przygotowane „na kwaśno” ze ma niebieski kolor?
Pojawiły sie w sprzedaży hortensje z serii „Magical Four Season’s „ zmieniające kolor w ciągu sezonu tez ciekawe.
Myśle ze do uprawy niestety w donicach .Dla mnie to norma bo ja z suwalszczyzny
Pozdrawiam Halina F z Ełku




Tak, glebą przygotowana jest specjalnie pod rośliny kwasolubne.
No tak, na Suwalszczyźnie uprawa hortensji ogrodowych w gruncie pewnie trudna. Moje rosną w dość zacisznym miejscu. Póki co dają radę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nikita 19:47, 20 gru 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Asiu co tu tak cicho ? Zapadłaś w sen zimowy?
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Margerytka40 08:26, 31 gru 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nikita napisał(a)
Asiu co tu tak cicho ? Zapadłaś w sen zimowy?


Dokładnie tak
Zimą to nie jest u mnie ulubiony czas jednak. Mogłabym ją przespać jak niedźwiedzie
Jedyny pożytek, że jest chwilą na nadrobienie zaległości w czytaniu, odgruzowanie chaty i zrobienie jakichś planów na następny sezon choć z tym ostatnim to najczęściej jest tak, że plany swoje a życie... wiadomo


Kochani dużo zdrówka w 2021 . Buziole dla wszystkich.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies