Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek przy lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek przy lesie

Radziu2013 18:26, 02 kwi 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Hej Iwonko, przyszedłem z rewizytą Widzę że i ty rozkręcasz się nam z zakupami SUPER!!! Piękny kolor tego goździka Dawaj foty gdzie go wsadziłaś A jakie masz plany na to miejsce powyżej? W sensie jakie rośliny, mała architektura czy coś? Wstawiaj projekt z chęcią zobaczę
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 18:37, 02 kwi 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Figielka napisał(a)

Tak jest





Iwa ( pozwolisz że będę tak mówił jakoś mi szybko do głowy wpadła taka ksywa i się mi spodobał- jak wierzba iwa ). Jeśli mogę ci coś zasugerować... bo moim zdaniem to ta rabata jest za mała. Posadziłaś na małym kawałku dużo roślin w tym o ile dobrze widzę jakieś świerki(chyba) które w przyszłości będą albo niewielkimi drzewami albo dużymi krzewami i wyprą lub strasznie wymieszają się z pozostałymi roślinami
(jedne powłażą na drugie). W moim odczuciu powinnaś powiększyć tą rabatkę A nawet zrobić jedną dużą na długości całej skarpy. Wtedy posadzić tam jakieś iglaczki a na pólkach pomiędzy nimi np. floksy,jeżówki,pysznogłówki,ostróżki,trawy-mówisz że lubisz taki naturalny/nieco wiejski styl a moim zdaniem wyglądało by to dobrze. Poza tym stojąc na tym wyższym pietrze nie byłoby widać od razy wszystkiego co jest niżej i tu rodziłoby się takie "Oho tam jest jeszcze coś ciekawego do obejrzenia" i dopiero wtedy stąpając po schodkach odsłaniała by się nam kurtyna z roślin- takie jest moje, odczucie i moje zdanie co ja bym zrobić, ale oczywiście jest to twój ogród i ty w nim rządzisz, Ma się podobać TOBIE
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Figielka 18:54, 02 kwi 2017


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Dzięki za rady. Jeśli chodzi o skarpę to miałam kiedyś plany zagospodarowania, ale jak obserwuję życie to miałabym te roślinki podeptane.W sezonie letnim mamy sporo gości z dziećmi, które biegają wszędzie. Obserwowałam którędy chodzą i uwierz mi schody są ostatnią drogą którą się poruszają. Dlatego na razie będzie trawka, nie chcę działać wbrew naturze. Na razie skupię się na innych częściach ogrodu.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 20:06, 03 kwi 2017


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Szmata usunięta.
Tak wyglądała rabatka latem 2016.

A tak wygląda teraz.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 20:09, 03 kwi 2017


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Kwiatki posadzone.
trzymam się konsekwentnie różowego koloru.

____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 20:15, 03 kwi 2017


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
M-uś przywiózł mi ziemię ciągnikiem .Dobrze , że nie założył jeszcze siatki . Będzie blisko do przerzucania.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
lutroja 13:43, 06 kwi 2017


Dołączył: 01 gru 2016
Posty: 872
To się nadźwigaliście z tymi głazami, też przeszłam to ze swoją skarpą
____________________
Lusi Lubię go:)
Figielka 22:16, 07 kwi 2017


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Lekko nie jest ,ale to dopiero początek naszych planów z kamieniem.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 22:22, 07 kwi 2017


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Wiosna już przyszła do mojego ogródka.Czy ktoś wie co to za kwiatki? Wysiałam w zeszłym roku.



____________________
IwonaOgródek przy lesie
Milka 06:10, 08 kwi 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wpadam z rewizytą
Piekne miejsce do życia, niemal prywatne jezioro, te widok ach..
Ogrod z ogromnym potencjałem, na forum mnóstwo inspiracji, ale musisz wybrac, co lubisz
Na żywopłot cisowy polecam cisy Brzeg, szybko rosna i zagęszczaja sie, cena około 12zl, u mnie po roku juz go bylo idac, aktualnie z tylu domu wlasnie go sądzę. Polecam tez kaliny sztywnolistne, są zimozielone, rosna do około 3m. I sa tanie, pozdrawiam.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies