Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiąz holenderski - Ulmus hollandica "Wredei"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiąz holenderski - Ulmus hollandica "Wredei"

popcorn 14:48, 05 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zbyszek dzięki! Zamierzam mojego też tak ciąć, chyba że te szczepione - mój jest szczepiony - będzie inaczej rósł... mam nadzieję na chudą, zwartą koronę, jak na Twoich zdjęciach!

Przybył dzisiaj rano, pancernie opakowany


Zmordowany mimo krótkiej podróży, kilka listków stracił... ale już rośnie



Miejsce szczepienia - szczepione na wiązie zwykłym:


I listki:


Mam nadzieję dobrze przezimuje i ładnie ruszy wiosną
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 19:19, 05 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rzeczywiście zapakowany perfekcyjnie! Niech zdrowo rośnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ZbigniewG 09:13, 15 wrz 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
popcarol napisał(a)
Zbyszek dzięki! Zamierzam mojego też tak ciąć, chyba że te szczepione - mój jest szczepiony - będzie inaczej rósł... mam nadzieję na chudą, zwartą koronę, jak na Twoich zdjęciach!


mimo ze rośnie raczej wąsko będzie miał skłonnosci do do rozgałęzień więc od początku musisz usuwać boczne gałęzie zwłaszcza te grubsze przy samym przewodniku, jeżeli bedziesz je tylko skracac zrobi się krzaczor




Zbyszek
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Agacia 16:11, 09 paź 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Zaproponowano mi zamiast Wredei wiąz syberyjski Aurea, podobno to to samo, ale nie przypalają mu się liście na słońcu. W sieci b. mało informacji na ten temat, czy ktoś coś wie o odmianie Aurea?
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Gardenarium 21:05, 09 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To samo to to nie jest, w końcu inny gatunek, ale powiem że nawet mnie się bardziej podoba.

Zdjęcie

Piszą o nim dobrze, ale czy to prawda? Nie wiem, postaram się wsadzić tego wiąza syberyjskiego.

http://www.drzewa.com.pl/2759-wiaz-syberyjski-aurea.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 21:18, 09 paź 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Masz rację Danusiu, wybacz moje łopatologiczne rozumowanie, po prostu tak mi powiedziano Dodam, że wróciłam do sklepu i go kupiłam, z czego bardzo się cieszę. Szczepiony na wys. 200cm, trzyletnia roślina, na razie malutka. Będę dawać znać jak się sprawuje Poza informacjami podanymi w powyższym linku wyczytałam jeszcze, że po raz pierwszy objawił się z okazji olimpiady w Pekinie, funkcjonuje także jako wiąz chiński Aurea i ma dobrą tolerancję na niskie temperatury.
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Gardenarium 21:20, 09 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli mogę prosić, załóż o nim wątek, bardzo jestem ciekawa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 21:24, 09 paź 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Gardenarium napisał(a)
Jeśli mogę prosić, załóż o nim wątek, bardzo jestem ciekawa


Z przyjemnością Na razie mam tylko zdjęcia jak po ciemnicy sadziłam, więc jak nazbiera się jakiś konkretny materiał to obiecuję założyć
____________________
~ W ogrodniczkach ~
ZbigniewG 13:39, 08 maj 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
coś się zaczyna i do kompletu kupiony za 4zł na jesień z przeceny


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Ola54 14:37, 09 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Zostałam skierowana do tego działu
Mam problem z Wiązem, mam go kilka lat i dotychczas nie było problemu poza przypalaniem listków -rosną od strony południowej





Od kilku dni widzę, że więdna mu liście na 2 pędach





Obok po drugiej stronie tarasu rośnie drugi ale mniejszy i nic mu nie jest.
Nie był pryskany na choroby grzybowe i pocieszcie mnie, że to nie choroba wiązów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies