Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Eksperyment ogrodowy Beaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Eksperyment ogrodowy Beaty

Pszczelarnia 08:36, 19 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I wstyd się przyznać ale nie wiem co to jest cytryniec i z czym się go je?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 09:39, 19 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Cytryniec to przyjemne pnącze, pachnące oczywiście cytryną. Owoce zawierają dużo wit. C.
Owoce przypominają pęki czerwonych korali. Dość szybko rośnie, można sadzić na pergole i inne konstrukcje.

http://www.ziarenko.net/polskie-nazwy/24-cytryniec-chinski-schisandra-chinensis.html

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BEATA_S 10:48, 19 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
hanka_andrus napisał(a)
Beatko,zaglądamy,nie zawsze ślad zostawiamy!Podziwiam konsekwentne dążenie do realizacji planów!


Dziękuję Haniu A ja byłam w Twoich okolicach w czerwcu
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 10:49, 19 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
ania_wesola napisał(a)
A ja się jeszcze nie odzywałam ale bardzo mi sie tutaj podoba! Śliczne kordylinki i ślicznie zaaranżowane w tych plecionych donicach


Dziękuję Aniu za wizytę i zapraszam częściej
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 10:52, 19 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Pszczelarnia napisał(a)
I wstyd się przyznać ale nie wiem co to jest cytryniec i z czym się go je?


Danusia już wyjaśniła wszystko Dodam tylko, że cytryniec ma bardzo ładne korale , natomiast jest mniej dekoracyjny z liści. U mnie rośnie w pełnym słońcu i ma poprzypalane listki. Wygląda to nie niezbyt dobrze - zwłaszcza że rośnie przy tarasie Ale już niedługo....i zmienię mu miejscówkę
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 10:54, 19 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Pszczelarnia napisał(a)
Ja też zaglądam! A kule to są te takie bardzo lekkie? Niemieckiego designera?


Tak, to są niemieckie kule, lekkuśne jak piórko i błyszczące jak.... lustro
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 10:55, 19 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
gardenarium napisał(a)


Cytryniec to przyjemne pnącze, pachnące oczywiście cytryną. Owoce zawierają dużo wit. C.
Owoce przypominają pęki czerwonych korali. Dość szybko rośnie, można sadzić na pergole i inne konstrukcje.

http://www.ziarenko.net/polskie-nazwy/24-cytryniec-chinski-schisandra-chinensis.html



Dziękuję Danusiu
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Monic 11:00, 19 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Powoli odwiedzam ogrody Ogrodowiska i ciągle odkrywam nowe, piękne miejsca. Dzisiaj Twój ogród - piękny, zadbany, elegancki
____________________
mój ogród Monika
BEATA_S 11:06, 19 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Monic napisał(a)
Powoli odwiedzam ogrody Ogrodowiska i ciągle odkrywam nowe, piękne miejsca. Dzisiaj Twój ogród - piękny, zadbany, elegancki



Monic, dziękuję...bardzo dziękuję Staram się .. jak każdy z nas. Lubię to robić, tylko czasami brak czasu i finansów na wszystko co bym chciała jeszcze zrobić.
Także muszę powoli, powoli...
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Monic 11:08, 19 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
BEATA_S napisał(a)

Powoli odwiedzam ogrody Ogrodowiska i ciągle odkrywam nowe, piękne miejsca. Dzisiaj Twój ogród - piękny, zadbany, elegancki



Monic, dziękuję...bardzo dziękuję Staram się .. jak każdy z nas. Lubię to robić, tylko czasami brak czasu i finansów na wszystko co bym chciała jeszcze zrobić.
Także muszę powoli, powoli...

Oj, wiem, skąd ja to znam...
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies