Gdzie jesteś » Forum » Róże » Szkodniki róż - problemy

Pokaż wątki Pokaż posty

Szkodniki róż - problemy

olga1 17:16, 07 kwi 2016


Dołączył: 05 lip 2014
Posty: 69
Witam wszystkich! Zrobiło się ciepło i mam problem z mrówkami które zalazły sobie miejsce na mrowisko pod różami. W poprzednim roku sypałam im jakiś granulat, ale tylko na chodniku. Proszę o radę co można zastosować bezpośrednio pod róże.
____________________
pozdrawiam Olga
Gardenarium 19:48, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jakieś granulki, które będą leżały na wierzchu i nie wnikną w glebę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
olga1 16:00, 08 kwi 2016


Dołączył: 05 lip 2014
Posty: 69
Witaj Danusiu! Rzecz w tym że w sklepie ogrodniczym nic takiego mi nie zaproponowano. Granulat który ja używałam jest skuteczny, owady giną ponieważ znoszą ten specyfik do mrowiska czyli wgłąb gleby. Czytałam gdzieś żeby posypać mrówkom mąkę kukurydzianą którą lubią i jak się objedzą to po niej zdychają, zastosowałam ale rezultat żaden. Położyłam pod różą skórki z cytryny której zapachu podobno nie lubią, ale one nic sobie z tego nie robią. Danusiu, powiedz czy mrówki rzeczywiście tak szkodzą różom, czy dać sobie z nimi spokój.
____________________
pozdrawiam Olga
Gardenarium 12:17, 10 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proszek do pieczenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dajana 11:35, 06 maj 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Mrówki same z siebie chyba nie szkodzą ale to co znoszą do swych gniazd z pewnością tak .Między innymi przechowują larwy mszyc a wiosną zanoszą je na róże .Zaobserwowałam to osobiście Rozgrzeb gniazdo i przykryj je wiaderkiem, dnem do góry .Kiedy wypełni się mrówkami wynieś gniazdo z dala od ogrodu .Podobno to działa Dla twardzieli może być proszek do pieczenia bądź soda ,ja zbyt miękka jestem hi,hi.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Sylwka 12:14, 21 maj 2016

Dołączył: 21 maj 2016
Posty: 49
Witam serdecznie -jestem nowa i tu i w uprawie różi mam pytanie zauwazyła koło róży pnacej dziurki w ziemi-i jakąś niby oso-muchę? cóz to moze byc i jak zwalczyć?
i przede wszystkim czy szkodzi on róży? bede wdzieczna za pomoc.
Sylwka 12:15, 21 maj 2016

Dołączył: 21 maj 2016
Posty: 49
Zdjęcia umieszczone .takie o to sa te dziurki
Sylwka 12:19, 21 maj 2016

Dołączył: 21 maj 2016
Posty: 49
Ustilago 12:27, 31 maj 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 2
Witam
To jest mój pierwszy post na forum, dlatego proszę o wyrozumiałość.
Moją różę prawdopodobnie zaatakowało stadko Nimułki różanej.
Około 60-70% liści jest z takimi dziurkami jakie przedstawiam na zdjęciu.

Całą różę spryskałem środkiem Karate Zeon 050 CS w dawce 0,5 ml na 1 litr wody.
Z tego co słyszałem to tak zepsute liście należy usunąć. Co zrobić jeśli tak jak w moim przypadku tych uszkodzonych liści jest około 60-70%. Czy usunięcie ich nie spowoduje obumarcia roślinki? Czy liście odrosną?
Z góry przepraszam za być może tak oczywiste pytania, ale jestem poczatkującym ogrodnikiem. .
Pozdrawiam
Anda 13:13, 31 maj 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Ustilago, to nie są szkody po nimułce. Po nimułce liście sie zwijają. Ona nie robi w nich dziur. Tych listków nie zrywaj. Czymś musi ta roślina oddychać, dopóki nie urosną nowe listki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies