Gdzie jesteś » Forum » Róże » Szkodniki róż - problemy

Pokaż wątki Pokaż posty

Szkodniki róż - problemy

ewwa 18:28, 10 sie 2016


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
Moje róże okrywowe the fairy obgryzły gasienniczki obnażaczka - już ich nie ma, ale sporo listków też niestety nie co zrobić z gołymi gałązkami? obciąć, czy zostawić takie biedne?
Anda 22:46, 10 sie 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Ewo, zostaw takie biedne Wypuszczą nowe listki. Przed zimą nie tniemy już róż zbyt mocno, żeby ich nie pobudzić do wzrostu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ewwa 08:50, 11 sie 2016


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
Anda napisał(a)
Ewo, zostaw takie biedne Wypuszczą nowe listki. Przed zimą nie tniemy już róż zbyt mocno, żeby ich nie pobudzić do wzrostu.


oczywiście, zanim zapytałam pare gałazek ucięłam - przy tych najbardziej ogołoconych...... Reszty już nie ruszam!. Dzięki za odzew
Mazan 12:49, 11 sie 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ewwa

Zajmij się przede wszystkim oprzędami w pobliżu krzewu. Szkodnik ten występuje w tym samym miejscu i niezwalczony będzie robił dalej gołożery. Obejrzyj pozostałe listki, szczególnie młodsze czy nie ma na nich jaj ustawionych rzędami po kilkanaście sztuk na liściu. Szkodnik ma dwa pokolenia w roku i może osłabić bardzo roślinę.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ewwa 13:26, 11 sie 2016


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
Obejrzałam różankę na razie podejrzanych nie widać. Może nie zdążyły tych jaj złożyć? W tamtym roku też gąsieniczki trochę listków zjadły, ale zauważyłam zdecydowanie wcześniej i monitorowałam na bieżąco. Dziękuję i pozdrawiam
Gardenarium 16:14, 05 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marcin544 napisał(a)


.. co to za owad i jak go zwalczyć bo smakują mu płatki róży
Wyczytałem w internecie że może to być chrabąszcz majowy ale nie jestem pewien czy to on i niewiem jak sie go pozbyć ?

Serdecznie pozdrawiam


Ogrodnica niszczylistka może?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 11:44, 06 paź 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
To jest ogrodnica niszczylistka, a jej larwy mogą żerować na korzeniach.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
LewOgrodowy 19:51, 14 lut 2017


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Na jednej z róż zaobserwowałam takie skupiska czarnych owadów. Zupełnie nie wiem co to jest i czy groźne. Przepraszam za słabe zdjęcie, ale nie mogłam bardziej wyostrzyć.

____________________
Monika
Anda 20:23, 14 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Lwie, to wyglada jak czarna mszyca. Mozesz je czyms zetrzec lub splukac.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
LewOgrodowy 20:32, 14 lut 2017


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Na razie miażdżę, są dość twarde i wydzielają rdzawą ciecz przy zgniataniu. Temperatura -10 stopni, a one już żerują. Dziękuję, Ewo.
____________________
Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies