Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co by tu posadzic.....?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co by tu posadzic.....?

jacekg80 16:09, 08 wrz 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Haha, skarpeta, dobre. Witam.
Moze byc skarpeta Tylko zeby w kratę nie wyszla
Tak czy inaczej zabieram sie do rysowania mojej koncepcji.
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
jacekg80 16:50, 08 wrz 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Wiec powstało to dzieło sztuki totalna amatorka, ale mam nadzieje ze cos tam widac. Tylko prosze sie nie śmiać, haha sam sie z siebie smieje
Ta daaaa !
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
alis 18:45, 08 wrz 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Witaj Jacku, masz spory areał do zagospodarowania, fajnie zaczęłabym od żywopłotu żeby zrobić tło roślinkom
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
agapant 19:49, 08 wrz 2016


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1290
jacekg80 napisał(a)
Witajcie

Dzieki, dzialka to 1028 m2 Trawnik siałem w tym roku w maju, nawet jakos wyglada. Musialem niestety ogrom ziemi wymienić bo tu glina straszna

Ten swierk ktory wymyśliłem to odmiana glauca globosa na pniu, nie powinien byc az tak wielki i moze nada sie do zwartej kompozycji w tej nerce. Lubie zwarte kompozycje. Przemyśle to jeszcze.
Na rogu dzialki posadziłem juz jodłę kalifornijska. W drugim rogu planuje maly warzywniak ukryty za jakas ciekawa rabata, ale to w przyszlym roku. Teraz ciagle mam w glowie co z ta nerka przy tarasie? Pozdrawiam


Ja miałam na myśli tego świerka i sosnę co już rosną, z tego co widzę to tam też masz okno.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Toszka 19:58, 08 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jacku, plan świetnie zrobiony tylko nie widoczny Gdybyś mógł flamastrem mocniej pociągnąć linie to widoczność poprawi się rewelacyjnie

Mam olbrzymie wrażenie, ze z planowaniem bierzesz się od d... strony, wybacz szczerość

Założyłeś że zaplanujesz jedną rabatę, a potem następną i następną, i utkniesz, bo okaże się, że wszystko bez głowy, bez ogólnej koncepcji całego ogrodu.

Wytknę ci, z czystej sympatii, brak logiki - nie chcesz wszędzie tuj, a chcesz posadzić je sobie tuż koło tarasu... w ten sposób będziesz widział tylko te tuje, a nie ogród, nie dzieci, nie rabaty etc. Czy rozumiesz co chcę ci uświadomić?

Zrób plan całego ogrodu. Najlepiej w skali, np. 2 kratki to 1m. Nanieś dom, trampolinę, furtkę, ścieżki, główne szlaki komunikacyjne etc. Zaznacz strony świata.
Zrób listę roślin które masz. Zaznacz numerkami na planie
Zapytaj zony jakie rośliny, kwiaty chce mieć w ogrodzie.
Zaznacz miejsca w jakich najczęściej przebywacie,

Idzie jesień i zima - czas na przemyślenia, planowanie. Podpatrz inne ogrody.
Nie rób błędu z wsadzaniem roślin na oko, bo ci się podobają, ale bez zaplanowanej całościowo kompozycji.
Określ styl ogrodu.
Przyjmij rady po męsku na klatę, z godnością i wciągnij się w plan.
Wspólnie damy radę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 20:16, 08 wrz 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8149
Cześć Jacek Fajnie mieć czystą kartę i zaczynać tworzenie z pomocą forum, tylu błędów można uniknąć... Kibicuję!
____________________
ogród pod lasem
jacekg80 20:34, 08 wrz 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Hej agapant,

Tak jest tam okno a ten świerk rośnie do 4m wysokości i formę trochę płacząca a sosnę chyba przesadzę wiosna. To sosna bosniacka i tez podobno ogromna nie rośnie. Bardzo lubie wszystkie sosny, kosodrzewiny i ogolnie jakiś sosnowy jestem.
Tak ogladam wasze ogrody, sa takie piękne a u mnie takie jakies wypociny Widze ze duzo sie jeszcze musze nauczyc i wiele pracy przedemna.

Wymyśliłem teraz ze moze "isc" w rabaty o katach prostych a nie fale, koła. Musze to przemyśleć

Pozdrawiam,


____________________
Jacek i moje ogrodowanie
jacekg80 20:49, 08 wrz 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Toszka,

Dziekuje za rady i dodanie otuchy. Masz racje, narysuje dokładny plan i wszystko naniose na papier. Jakis tam pomysl mam, gdzie jakie rabaty zrobic, ale co tam posadzic to juz troche gorzej Lubie urozmaicone, zwarte kompozycje. Nie wszystko w ogrodzie musi byc jak z pod linijki. Lubie korę, nie przepadam za żwirem, choć nie mowie ze go nie użyje. Ciagle nie wiem czy fale czy katy proste i proste linie rabat. Ahhh duzo tych znaków zapytania

Pozdrawiam serdecznie,
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
jacekg80 21:02, 08 wrz 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Witam UrsaMaior,

Dzieki.

Zajrzałem do Ciebie, pieknie tam
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
agapant 21:17, 08 wrz 2016


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1290
Jacku ja tak mówię ze swojego doświadczenia,ja od początku wszystko sama a teraz poprawiam nie wszystko się już da poprawić. Ty jesteś na początku, możesz korzystać z wiedzy np. Toszki ona wie co mówi. Ja też lubię sosny mimo że śmiecą. Kibicuje.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies