Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co by tu posadzic.....?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co by tu posadzic.....?

jacekg80 09:21, 08 wrz 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Witam serdecznie.
Jestem tu nowy, mam na imię Jacek. Odwiedzam ogrodowisko od dawna. Tak jak wszyscy tutaj kocham ogrod, rośliny i spędzam w ogrodzie duzo czasu. Od niedawna jestem posiadaczem domku z dzialka i zacząłem moja ogrodowa przygodę. Ciagle sie uczę, wiec moja wiedza jest ograniczona. Zacząłem sadzenie roślin wiosna na skarpie dookola tarasu i mam jakas wizje w glowie co sadzic dalej, ale nie wiem czy dobrze to wymyśliłem. Na miejscu nie osadzonym planuje świerk kłujący glauca globosa w najszerszym miejscu tej nerki, na koncu ( najbliższy plan ) jakies wyzsze drzewo tylko jakie a od prawej strony chcialem sie troszkę zasłonić , myslalem o 5 szmaragdach a miedzy nimi od zewnatrz funkie. Przy chodniku pod oknem tez nie wiem co, no i jakos trzeba wypełnić reszte..... Pomocy! Bardzo prosze o fachowe porady i propozycje. Załączę kilka zdjeć moich ogrodowych zmagań, prosze napiszcie co o tym sądzicie. Dziekuje bardzo, pozdrawiam wszystkich Mam nadzieje ze ktos przeczyta ten post i bede mogl z Wami "porozmawiać"
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
Toszka 10:58, 08 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Witaj

widzę, że bardzo lubisz liczbę 3 - wszystko po 3 sadzisz

Plan, plan, wymiary, kierunki świata! Bez tych "szczegółów" jak ci nawymyślamy, to ci ogrodu zabraknie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 11:02, 08 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Przyszłam się przywitać. Witaj Jacku
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
jacekg80 11:46, 08 wrz 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Witam. Dziekuje ze odpowiedz, ale sie ciesze ze dopisaliście.
Wiec jesli chodzi o kierunki to Żurawki posadzone sa od wschodu tak jak wejście na taras jest od wschodu i do okolo 15-16 operuje tu słońce. Faktycznie sadze po 3 sztuki nie pomyslalem o tym. To co jest na zdjęciach to nie wszytko. Mam jeszcze do zagospodarowania dwa boki dzialki ( na zdjęciach ) ale to moze w przyszlym roku.
Wracając do skarpy i nerki przy tarasie. Myslalem zeby w jej srodku wkomponować gdzies jakis ladny rhododendron, ale nie wiem czy nie bedzie mial za duzo słońca. No i oczywiscie glauca globosa a za nim te 5 sztuk szmaragdow ( zasłonią przed sąsiadami i wiatru ) mieszkamy na Pomorzu, od strony trawnika to nie wiem co Na koncu nerki chcialbym jakiegoś gęstego iglaka osłoni nas troche przed wiatrem i sasiadami tylko jakiego. Mam sąsiadów bardzo blisko po obu stronach. Do okien sąsiadów jest tylko 8 metrów. Te derenie ktore widac po drugiej stronie maja zasłonić taras ( na zdjeciu ) tylko wiosna musze je przyciąć. Mam nadzie ze sie sprawdza. Ogolnie chcialbym obsadzić boki dzieki tak zeby stworzyć piękne zielone sciany Czy dobrze to wymyśliłem?

Dziekuje Wam bardzo



____________________
Jacek i moje ogrodowanie
anbu 12:47, 08 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Fajna działka
Witaj
____________________
Ania Ogród Ani :)
agapant 13:29, 08 wrz 2016


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1281
Witaj, świerk za blisko domu, on urośnie i co wtedy? Ja zrobiłam ten błąd z magnolią. Zastanów się czy nie lepiej gdzieś na rogu działki.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
jacekg80 13:47, 08 wrz 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Witajcie

Dzieki, dzialka to 1028 m2 Trawnik siałem w tym roku w maju, nawet jakos wyglada. Musialem niestety ogrom ziemi wymienić bo tu glina straszna

Ten swierk ktory wymyśliłem to odmiana glauca globosa na pniu, nie powinien byc az tak wielki i moze nada sie do zwartej kompozycji w tej nerce. Lubie zwarte kompozycje. Przemyśle to jeszcze.
Na rogu dzialki posadziłem juz jodłę kalifornijska. W drugim rogu planuje maly warzywniak ukryty za jakas ciekawa rabata, ale to w przyszlym roku. Teraz ciagle mam w glowie co z ta nerka przy tarasie? Pozdrawiam
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
makadamia 13:49, 08 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
O rany, myślałam że to tylko ta nereczka jest do zagospodarowania, a tu takie hektary!

Jacek - od sąsiadów i wiatru zasłaniaj się przy ogrodzeniu, a nie na środku rabaty, zaraz przed oknem. Zresztą, widzę że sąsiedzi już zaczęli pracować nad tym tematem

A pod oknem sadź coś, co za 5 lat Cię nie zarośnie

Rododendron fajny, ale poczytaj o wymaganiach i zdecyduj, czy będzie pasował do reszty nasadzeń. Jeśli będzie miał wilgotno, to słońce wytrzyma, ale czy wytrzyma zimne, wysuszające wiatry?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
jacekg80 15:27, 08 wrz 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Witaj makadamia.

Mam taki pomysl aby w trawniku zrobic druga nereczke ( rabatę ) i zamknąć półkolem to co juz powstało. Mam nadzieje ze powstanie takie otwarte kolo o zielonych ścianach a w srodku chcialbym postawić stół i krzesła, moze jakis gril murowany.
Tak zgadzam sie zeby od sąsiadów odgradzać sie przy płocie, ale ile mozna sadzic tych szmaragdów, bedzie nudno. Myslalem o szpalerze z pecherznicy kalinolistnej diabolo, ale za duzo tego by bylo i to w przyszlym roku dopiero.
Narysuje to co chcialbym posadzic przy tarasie i Wam przedstawię.
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
wiklasia 15:28, 08 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Ha, ha, kolejny kolekcjoner magicznej "trójki" (coś w tym musi być),
a nerka bardziej skarpetę na prezenty mi przypomina
witaj
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies