Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co by tu posadzic.....?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co by tu posadzic.....?

jacekg80 11:18, 09 wrz 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Toszka, wcale nie przynudzasz. Wszystko co piszesz biore do serca Nie bede tez załączal cudzych zdjeć, przepraszam.

makadamia, ja lubie liściaste krzewy nawet bardzo, krzewuszki, hortensje, tawuły i byliny tez. Nawet mam kilka zurawek i rozchodnikow

Bede czerpał z Waszych rad penymi garsciami, dzieki ze jestescie,

____________________
Jacek i moje ogrodowanie
makadamia 12:03, 09 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Będą z Ciebie ludzie.. tfu, znaczy: ogrodniki
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
jacekg80 18:12, 09 wrz 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Dzieki makadamia

Mam pytanie. Coz to za swierszczyna bo zapomnialem, ale wiedzialem tylko z wiekiem juz mi pamięć troche zawodzi
Czy bezpiecznie jeszcze przesadzać rośliny?

Dziekowac,

____________________
Jacek i moje ogrodowanie
Nett 19:52, 09 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
jacekg80 napisał(a)
Hej agapant,

Tak jest tam okno a ten świerk rośnie do 4m wysokości i formę trochę płacząca a sosnę chyba przesadzę wiosna. To sosna bosniacka i tez podobno ogromna nie rośnie. Bardzo lubie wszystkie sosny, kosodrzewiny i ogolnie jakiś sosnowy jestem.
Tak ogladam wasze ogrody, sa takie piękne a u mnie takie jakies wypociny Widze ze duzo sie jeszcze musze nauczyc i wiele pracy przedemna.

Wymyśliłem teraz ze moze "isc" w rabaty o katach prostych a nie fale, koła. Musze to przemyśleć

Pozdrawiam,




Hi hi hi, no to widzę, że wpadłeś . Ogrodowisko powoduje, że człowiek zaczyna patrzeć od zupełnie innej strony, dostrzegać tysiące możliwości itd, ale z tego zaczynają się rodzić wątpliwości, bo i to piękne, i to by się chciało. Ja najpierw planowałam rabaty w linie proste, a teraz się zastanawiam czy jednak nie łuki

Jestem na podobnym etapie jak Ty, choć chyba więcej przeróbek do zrobienia, więc będę trzymać mocno kciuki co by się nam udało
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Gardenarium 19:57, 09 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jacekg80 napisał(a)
Az boje sie co tym myślicie. Wybaczcie słaba jakość zdjeć.






Ja o tym myślę, że wyrzuć tę szmatę.
Typowy misz-masz, czyli kolekcja roślin jednakowych w kolorze, prawie, sadzonych bez pomysłu na przemian. To typowe, więc nie martw się. Jak wywalisz szmatę, to może być tylko lepiej. Wtedy coś podpowiemy. W szmacie nie sadzimy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:59, 09 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jacekg80 napisał(a)


Mam pytanie. Coz to za swierszczyna bo zapomnialem, ale wiedzialem tylko z wiekiem juz mi pamięć troche zawodzi
Czy bezpiecznie jeszcze przesadzać rośliny?

Dziekowac,



Niebezpieczna to jest ta płachta, nie zdziw się jak rośliny padną, a jak chcesz przesadzać, krzyżyki będziesz nacinał czy kółka?

Na ogrodowisku takich zdjęć ze szmata nie pokazuj bo to wstyd, zwalczamy szmatę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anbu 20:19, 09 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Jacku ale Dziewczyny Cię wzięły w obroty, teraz to musi u Ciebie powstać fajny ogród
____________________
Ania Ogród Ani :)
jacekg80 21:56, 09 wrz 2016


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Dobrze, obiecuje ze wszystkie szmaty znikną i nie bede ich używał.
Ta skarpę tez chetnie przerobię, tylko jak i co tam posadzic? Czy te thuje Danica moga zostac? Czy usunąć (przesadzić cisy) Oj mam juz ból głowy, ale nie spocznę dopóki moj ogrod nie bedzie choć w połowie tak ladny jak wasze cudeńka
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
Toszka 22:13, 09 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jacku, najpierw przemyśl zrobienie murku na skarpie. Poważnie mówię. Rozwiążesz problem obsuwania się podłoża i spływania ściółki.
Dobór roślin zostaw na wiosnę. Bardziej przemyśl przygotowanie i wzbogacenie gleby, bo jak odczytałam do tej pory to ten temat zamiotłeś pod dywan. A problem za kilka lat sam ci wypłynie wraz z upadającą kondycją roślin.

Wykaż się cnotą ogrodniczą, czyli cierpliwością
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
agapant 22:36, 09 wrz 2016


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1290
Jacek my tak z czystej sympatii, zanim znalazłam Ogrodowisko wydawało mi się, że mam dużą wiedzę ale to mi się tylko wydawało. Dasz radę i Twój ogród też będzie piękny, zima przed nami czas na przemyślenia odpowiedni.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies