Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co by tu posadzic.....?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co by tu posadzic.....?

Toszka 08:41, 24 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ostrokrzew Golden Gem nie tylko u mnie był porażką - wolno rośnie, drogi, bardzo kruchy i lubi przemarzać. Potrzebuje też lekko kwaśnej,wilgotnej gleby i preferuje półcień.
I jesli są żółte tawuły to ja bym bardziej na żółty postawiła, z minimalnym dodatkiem różu w ogrodzie.

Jesli grujecznik, to tylko w osłoniętym od zimowych wiatrów miejscu. Przynajmniej pień musi być osłonięty.
Berberys Maria (i większość jasnych) przypalane są przez słońce i atakowane przez grzyby. Poza tym zwracam uwagę, że dawanie dużo berberysów łączy się z bardzo przykrymi doznaniami przy cięciu. Ciąć trzeba, ale sprzątanie tego jest gorsze od...no, ja nie wiem co może być gorsze z prac w ogrodzie...

Ja bym stawiała na rosliny tzw. żelazne, atrakcyjne cały rok.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Roocika 11:55, 24 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Toszka napisał(a)

I jesli są żółte tawuły to ja bym bardziej na żółty postawiła, z minimalnym dodatkiem różu w ogrodzie.


Bardzo ładna jest tawuła japońska goldmound- ma ładny żółto-limonkowy odcień i wiosną wypuszcza szybko listki. Jest u mnie na skarpie i ładnie rośnie w oczach.
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
jacekg80 17:48, 30 sty 2022


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Dzień dobry.
Bardzo dawno mnie tu nie było, ale zaglądam do Waszych pięknych ogrodów co jakiś czas. Nieustannie pracuję nad swoim kawałkiem ziemi i staram się go upiększać Dużo się zmieniło, rośliny rosną i dają dużo radości. Tak to mniej więcej wygląda obecnie.

Pozdrawiam serdecznie










____________________
Jacek i moje ogrodowanie
sylwia_slomc... 19:26, 30 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Fajnie się zmieniło porównując do początków
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 00:57, 31 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Efekt końcowy bardzo mi się podoba . Lubię falowane rabaty
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
DariaB 13:23, 01 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Cześć Jacek właśnie przeczytałam Twój wątek, podziwiam za ręczne przekopanie rabat, czeka mnie na wiosnę to samo. Twój ogród od początków jakie pokazywałeś bardzo się zmienił, rabaty się wypełniły i wydoroślały. Ładne kulki i stożek
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies