Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Adela 22:08, 19 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Po przeciwnej stronie, wzdłuż płotu okalającego południową granicę działki, od strony ulicy rosną cisy Hicksii. Tylko u podnóża cisów jest najwięcej cienia.

Rok 2014



Podejrzałam u Danusi żurawki Citronelle rosnące na tle zielonej ściany cisów. Niestety, żywot moich był bardzo krótki. Padły z powodu choroby grzybowej, tak sadzę.

Dziś na ich miejscu rosną niskie Berberysy Thunberga Aurea. I dwa bukszpany. No i hortensja bukietowa 'Limelight', która "rozkraczyła" się po tegorocznych obfitych deszczach. Wolałabym na jej miejscu posadzić jakieś drzewko na pniu, np: Głóg Pauls Scarlet szczepiony, jednak sama nie wiem. Może ktoś mi doradzi?

Parę dni temu zaryzykowałam i między cisami posadziłam hosty 'Fire and Ice' (o ile się nie mylę) bo są "zdobyczne".
Na efekt będę musiała czekać do wiosny.


____________________
Ela - Moja ostoja
GorAna 22:11, 19 wrz 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Witaj Adelo
Proponuję zmianę nazwy wątku, na Ogród z dupką....bo ona pięknie się prezentuje
Bardzo zadbany masz ogród, podoba mi się
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Adela 22:18, 19 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Nett napisał(a)
Wiesz Adelko, obejrzałam Twoją wizytówkę i to chyba przeważy jesli chodzi o okrągłą rabatę u mnie. Masz bardzo ładną "dupkę" w ogrodzie. Podobają mi się te łuki. Bardzo ładnie to wygląda. A co to za wysoka trawa u Ciebie, taka prawie biała?

Tą wysoką "trawę" kupowałam jako turzycę i miała być jasnym wypełniaczem wolnej przestrzeni. W tym roku urosła na 2 metry i całkowicie zasłoniła świerk syberyjski. Wiosną będę musiała znaleźć dla niej inne miejsce.
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 22:30, 19 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
GorAna napisał(a)
Witaj Adelo
Proponuję zmianę nazwy wątku, na Ogród z dupką....bo ona pięknie się prezentuje
Bardzo zadbany masz ogród, podoba mi się
Pozdrawiam


A wiesz Aniu, że rozważałam tę nazwę

Zamierzam jednak z tej "dupki" zrezygnować. Jeszcze nie wiem jak. Może wcięcie przedłużę i dorobię "łezkę", albo dodatkowe kółko?
Chcę trochę przybliżyć zieleń w stronę tarasu i na tej słonecznej patelni posadzić drzewko dające trochę cienia. Mam wielką ochotę kupić szczepiony wiąz holenderski Jacqueline Hillier. Bardzo spodobał się mi, choć ponoć rośnie wolno i nie wiem, czy się doczekam
____________________
Ela - Moja ostoja
asiak 22:37, 19 wrz 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Obejrzałam wizytówkę Pięknie masz
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Mentha 22:49, 19 wrz 2016


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
Bardzo mi się podoba, zadbany, czysty, schludny
Adela 22:56, 19 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Asiu, Mentha, jakże mi miło . Ale będę też wdzięczna za krytykę, bo nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej.
____________________
Ela - Moja ostoja
kasja83 10:21, 20 wrz 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witaj sąsiadko-spotkałam Cię na wątku u Cioci Gosi.Ogród przeszedł sporą metamorfozę-super!!Będę zaglądać z zaa krzaka
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Adela 18:08, 20 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
kasja83 napisał(a)
Będę zaglądać z zaa krzaka

Witaj, goście są u mnie zawsze mile widziani. Szczególnie sąsiedzi
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 18:17, 20 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Cisy wraz z surmią bignoniową mają dać trochę cienia rododendronom.
Może w przyszłości, bo póki co, cały ogród jest mocno nasłoneczniony i rododendrony padają jeden po drugim. Co roku wymieniam na nowe, i już poddałam się. Jeśli pozostałe nie przetrwają, będę musiała ten fragment ogrodu zaplanować inaczej.
Ten bidulek w środku pada, pomimo wszelkich moich starań.
Nie wiem, co mu dolega.

____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies