Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

AngelikaX 20:00, 27 mar 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Miło mi Aneto - zapraszam na spacerki po ogrodzie, za niedługo jak się zazieleni fotek wrzucę więcej

A właśnie trawnik kończy się podlewać - dziś dostał papu mam nadzieję, że szybko odwdzięczy się kolorkiem

Poza tym udało mi się sypnąć nawóz pod hortki i lawendę

Pomalowałam też drewno na krąg - dwukrotnie z obu stron - zważywszy, że dopiero ok 15.30 działałam w ogrodzie nawet jestem zadowolona
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 20:05, 27 mar 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
MirellaB napisał(a)

Biorę pod uwagę takie cisy jak Ty masz, tuje szmaragd, tuje danica i bukszpany - to z kulek na nożce.
Poza tym wąskie strzeliste cisy i z trzy stożki jeszcze nie wiem z czego. A czy są stożki na pniu? Chyba z świerku conica widziałam.


Z tymi conicami to że na nóżce to moim zdaniem wynika z tego, że przędziorek je podjadł od dołu i tak żeby ratować ktoś podkrzesał - ja nie spotkałam nigdy takich.

A masz gdzieś rozrysowany plan? Tak będzie najłatwiej doradzić
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
koliber 20:40, 27 mar 2017


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Już nie mogę usiedzieć spokojnie w fotelu na myśl o nowych fotach
____________________
Zielona przestrzeń
AngelikaX 21:18, 27 mar 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 21:19, 27 mar 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Co sądzicie o takich naturalnych podporach dla anabellek?

Bardzo mi się podobają - może kiedyś pomyślę nad nimi u siebie

https://pl.pinterest.com/pin/284008320231311612/
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
MirellaB 08:28, 28 mar 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
AngelikaX napisał(a)


Z tymi conicami to że na nóżce to moim zdaniem wynika z tego, że przędziorek je podjadł od dołu i tak żeby ratować ktoś podkrzesał - ja nie spotkałam nigdy takich.

A masz gdzieś rozrysowany plan? Tak będzie najłatwiej doradzić

Nie mam rozrysowanego planu - w głowie układam. Wiesz, że z planowaniem to nie prosta sprawa, ciągle zmieniam, a i czekam aż rośliny wystartują.
Pojadę dzisiaj do szkółki / szkółek się rozeznać co mają i w jakiej cenie.

Madżenka ma Annabell w kostkach bukszpanowy, a ja mam posadzone rozplenicami Hameln.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
AngelikaX 13:32, 28 mar 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Ja mam podpory do swoich anabelek ale fajnie wygladałby taki żywopłocik


To przedstaw po krótce plan jak to widzisz
Ogólnie wybierałabym tak - jeśli stożki czy kulki obok siebie w rzedzie to jednego gatunku (np cis) przed nimi kule mogą być inne niż cis np. bukszpan danica, ale raczej szła bym w jeden gatunek jeśli mają być w jednej linii. Jak rozrzucone to mogą być róznych gatunków, faktur - zalezy co Ci się bardziej podoba
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
bdan 13:35, 28 mar 2017


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
AngelikaX napisał(a)
Heheheh rozumiesz Danko prawda? Katar męski to ciężka przypadłość, która wręcz ich dziesiątkuję. Mówi się, że kobieta podczas porodu jest w stanie wyobrazić sobie co czuję mężczyzna podczas przeziębienia



Dobre
Makao_J 18:26, 28 mar 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Hejka - macham Andżela
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
MirellaB 18:42, 28 mar 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Angelika dobrze radzisz
Kupiłam dzisiaj cisy kolumnowe moje ulubione. Kulki zostawiam na zakup za miesiąc. Myślę, że ograniczona ilość gatunków. W szkółce mają ładne danica i golden globe za rozsądną cenę.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies