Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

malkul 08:04, 27 kwi 2019


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Andżeta twoje łany tulipanów niezmiennie mnie zachwycają. Zapiera dech.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Makao_J 19:47, 27 kwi 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Andżela mam problem ze swoimi brzozami. Kupione jak Doorenbos ale dwie są wąskie, małe gładki listki a jedna ma wyprostowane długie gałęzie, szersza niż tamte i ma większe liście wyraźnie powcinane brzegami i takie długie.
Więc albo ta w środku jest Doorenbos albo te dwie zewnętrzne. Wkleję Ci zdjęcie żebyś nie latała po stronach.

Liście bocznych brzóz


Liście środkowej brzozy


Kora środkowej


I w grupie


Tu najlepiej widać tą zewnętrzną wąską i tą środkową szerszą


Pamiętasz jakie Twoje były? Martwić się czy nie?

A może ta środkowa jest starsza i dlatego taka solidna a te boczne młodziutkie i dlatego takie wiotkie i chude. Ta w środku ma już biała korę a te boczne jeszcze brązowawą.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
kami 20:42, 27 kwi 2019

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
U mnie na doorembosie mam ,,frendzelki około 7cm długości,, a listki dopiero co się rozwijają i są jak u twojej środkowej brzozy.
Makao_J 21:50, 27 kwi 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
kami napisał(a)
U mnie na doorembosie mam ,,frendzelki około 7cm długości,, a listki dopiero co się rozwijają i są jak u twojej środkowej brzozy.

Jakie frędzelki?
Ta środkowa dopiero co puściła listki. Może z tydzień temu zaczęła. Tamte dwie to już ze 3 tygodnie temu zaczęły.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Kasia_CS 21:57, 27 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Angel, moje Doll's minuet w 3 sezonie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Iwonka 22:18, 27 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
AngelikaX napisał(a)



Coś pięknego te umbry Takie gęste maja korony. Same z siebie czy przycinasz? Czytam też, że wzdychasz aby nie chorowały... Faktycznie takie są podatne? Tak pytam bo zakupiłam rok temu jedną, z miesiąc temu przesadziłam i zamierzam zafundować jej towarzystwo Trzymam też kciuki za twoje buksy, u nas w Krakowie takie czystki a mnie marzy się choć jedna obwódka...Sadziłabym, ale piekielnie się boję Mospilanem uratowałam moje kule, jednak kilka z nich chyba przelałam i nieco odchorowały nadmiar środka. Teraz są już ok, ale sprawdzam prawie codziennie.

AngelikaX napisał(a)

Chylę czoła przed twoją Holandią OBŁĘDNE!!!!!
Niesamowicie skomponowałaś tę rabatę. Przez cały rok ma zieloną obwódkę, na wiosnę szaleją tulipany, potem wychodzi lawenda.... Cudny masz ten widok z okna
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
pawel_snopek 22:32, 27 kwi 2019


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Środkowa brzoza to dorembos a 1 i 3 wyglądają mi na brzoze fastigatę bo mają wszystkie gałęzie blisko pnia i liść jest drobny podobny do brzozy brodawkowatej
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Makao_J 22:47, 27 kwi 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
pawel_snopek napisał(a)
Środkowa brzoza to dorembos a 1 i 3 wyglądają mi na brzoze fastigatę bo mają wszystkie gałęzie blisko pnia i liść jest drobny podobny do brzozy brodawkowatej

Czyli potwierdzają się moje obawy. Takie typy obstawiałam. Doorenbos i Fastigiata.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
kami 08:58, 28 kwi 2019

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
O takie
Johanka77 09:28, 28 kwi 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Qrcze, nie wiedziałam, że brzozy też są fastigata
Ja mam tylko zwyczajne oraz doorenboosy.

Ale w sumie to nawet bym się cieszyła z takiej pomyłki.
Tylko teraz musisz dokupić jedną F i przesadzić gdzieś tę D
Nie smutaj...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies