Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

AngelikaX 11:37, 08 maj 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Olga to turzyca wiosenna the Beatles
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:38, 08 maj 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Mira104 napisał(a)
Nie wiem, czy to Cię pocieszy, ale u mnie też mało tulipanów wzeszło w tym roku. I tak jak czytam, to sporo osób ma ten sam problem. Ogród cudny.


Mira powoli im wybaczam, zaczynają czosnki więc co innego przykuwa oko

Dziękuję za pochwały
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:39, 08 maj 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
polinka napisał(a)
Macham Angel


Cześć Poli Lecę do Ciebie a propo nasadzeń przed altanką, gotowe już?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:41, 08 maj 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
lindsay80 napisał(a)
Jak co roku zachwycam się zestawieniem tulipanowym pod Umbrami!
Dollsy też cudne!
A Virichic widzę, że trochę przetrzebione w drugim roku.


Dziękuję - lubie je także wczoraj cięłam przekwitnięte łodygi... czekam aż liście zaschną aby ogarnąć tam chwasty, jak rozrośnie się lawenda to potem problem aby wcisnąć rękę

Virichici faktycznie przetrzebione, ubiegłego lata Panowie szukali linii światłowodowej tam, także zakłócili spokój cebulom
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:45, 08 maj 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Iwonka napisał(a)


Twoja lawendowa rośnie jak na drożdżach Zastanawia mnie zawsze to powtórne kwitnienie. Moja nigdy nie chce dwa razy Mam 6 dużych kęp, zawsze kwitną tylko raz, mimo, że po przekwitnięciu zaraz przycinam. Nie pamiętam jaka to odmiana, z 10 lat temu kupowałam i wtedy był tylko jeden rodzaj. Teraz planuję posadzić przy tym moim nowym kulkowisku pasek lawendy wzdłuż chodnika, pamiętasz może nazwę swojej?

A jakim konkretnie środkiem pryskasz umbry? Zapisze sobie i będę swoje monitorować


Wszystko ma plusy i minusy, moja dość długo zbiera się wiosną.... zobacz u Asi-Nawigatorki jaka jej piękna na jesień, a wiosną cud malina
Moja to hidcote, przełom lipca/sierpnia ciacham ale nie za nisko, tylko przekwitłą część...

Umbry pryskam Topsinem.
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
paradas 11:45, 08 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Ale tutaj pięknie i wszystko takie uporządkowane! Ta kompozycja z tulipanami 2 kolorowymi jest hipnotyzująca Czy na tej rabacie z niskim bukszpanem rośnie lawenda? Jakie drzewa masz tam posadzone (wysokie pnie), w tle anabelka? Idę zachwycać się dalej
AngelikaX 11:46, 08 maj 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
sylwai napisał(a)

Tylko Ogrodnik zrozumie Ogrodnika
Moja siostra z blokowiska śmieje się ze mnie,jak jej mówię że rozmawiam z roślinkami.No cóż
Ale odkąd tu trafiłam,to wiem,że nie jestem na tym świecie sama,że są ludzie,którzy tak jak ja kochają to co robią



Najprawdziwsza prawda

Też tak mam, gadam, miziam, chwalę czas lekarza odwiedzić czy jak?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:47, 08 maj 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makao_J napisał(a)
Zadzwonię do szkółki i dopytam się co mam zrobić.
Nie chcę mieć 2 gatunków na jednej rabacie.
Nie wiem czy ktoś na ogrodowisku ma Fastigiaty i jak one się zachowują i rosną. Wg netu to stare są brzydkie - takie rzadkie.



Oj to nieciekawie jak tak.
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:47, 08 maj 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Kasiolaaa napisał(a)
Angela twoje umbry mnie zachwycają plus buxy i tulipany piekna kompozycja ❤


Merci
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:50, 08 maj 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
paradas napisał(a)
Ale tutaj pięknie i wszystko takie uporządkowane! Ta kompozycja z tulipanami 2 kolorowymi jest hipnotyzująca Czy na tej rabacie z niskim bukszpanem rośnie lawenda? Jakie drzewa masz tam posadzone (wysokie pnie), w tle anabelka? Idę zachwycać się dalej


Witam serdecznie

Dziękuję za miłe słowa, zręszta jak za każde, które mogę na swoim wątku przeczytać. Nie ukrywam, że opinie są bardzo budujące

Na rabacie z bukszpanem rośnie lawenda, drzewa to Wiśnie Umbraculifera, a w tle zgadza się są anabelki

Zapraszam do spacerów
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies