Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

AngelikaX 12:59, 28 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Iwonka napisał(a)


Coś pięknego te umbry Takie gęste maja korony. Same z siebie czy przycinasz? Czytam też, że wzdychasz aby nie chorowały... Faktycznie takie są podatne? Tak pytam bo zakupiłam rok temu jedną, z miesiąc temu przesadziłam i zamierzam zafundować jej towarzystwo Trzymam też kciuki za twoje buksy, u nas w Krakowie takie czystki a mnie marzy się choć jedna obwódka...Sadziłabym, ale piekielnie się boję Mospilanem uratowałam moje kule, jednak kilka z nich chyba przelałam i nieco odchorowały nadmiar środka. Teraz są już ok, ale sprawdzam prawie codziennie.


Chylę czoła przed twoją Holandią OBŁĘDNE!!!!!
Niesamowicie skomponowałaś tę rabatę. Przez cały rok ma zieloną obwódkę, na wiosnę szaleją tulipany, potem wychodzi lawenda.... Cudny masz ten widok z okna



Dziękuję Iwonka lawendowa cieszy cały czas Moje skrajne umbry chorują, przesychają im zewnętrzne części koron (brunatna zgnilizna) bedę powtarzać oprysk po weekendzie majowym.
Buksy mam pod obserwacją, mam nadzieję, że pod moją nieobecność ćma się nie zadomowi




____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 13:00, 28 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Kasia_CS napisał(a)
Angel, moje Doll's minuet w 3 sezonie


Piękne mam nadzieję, że kolejne lata u mnie też nacieszą oczy
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 13:09, 28 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makao_J napisał(a)
Andżela mam problem ze swoimi brzozami. Kupione jak Doorenbos ale dwie są wąskie, małe gładki listki a jedna ma wyprostowane długie gałęzie, szersza niż tamte i ma większe liście wyraźnie powcinane brzegami i takie długie.
Więc albo ta w środku jest Doorenbos albo te dwie zewnętrzne. Wkleję Ci zdjęcie żebyś nie latała po stronach.

Liście bocznych brzóz


Liście środkowej brzozy


Kora środkowej


I w grupie


Tu najlepiej widać tą zewnętrzną wąską i tą środkową szerszą


Pamiętasz jakie Twoje były? Martwić się czy nie?

A może ta środkowa jest starsza i dlatego taka solidna a te boczne młodziutkie i dlatego takie wiotkie i chude. Ta w środku ma już biała korę a te boczne jeszcze brązowawą.



Ania moje Doorenbosy mają takie liście jak Twoja środkowa, te zewnętrzne mają wręcz identyczna jak moja "zwykła" brodawkowa... nie umiem do końca rozpoznać po korze, bo nie mam takiej wiedzy
Co do pokroju to u mnie doorenbosy były "chude" ale jedna kupiona z dwa lata wcześniej miała pokrój bardziej rozłożysty (moim zdaniem jest to kwestia "wyprowadzenia" w szkółce), ale liśćmi nie różni się od sąsiadek - tu na zdjęciu ją widać pierwsza z prawej...

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 13:10, 28 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
malkul napisał(a)
Andżeta twoje łany tulipanów niezmiennie mnie zachwycają. Zapiera dech.


DZięki Gosia
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 13:11, 28 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
malkul napisał(a)
u mnie przetrwały drugi sezon kwitną. ciesze się z tego bo piękne


U Ciebie połączenie z ostnicą i grafitem donic.... mniam... miodzio
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 13:13, 28 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
malkul napisał(a)
Hej. u nas juz też buczek się zieleni



Późno się budzą, ale warto czekać
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 13:16, 28 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
A_gawa napisał(a)


Czy zechciałabyś mi podać wymiary tej rabaty? Długość i szerokość w najszerszym miejscu?
Wiesz... masz ogród doskonały, coś fenomenalnego! Naprawdę sama powinnaś zająć się projektowaniem. ŁAŁ!


Długa jest na 6m, szerokość 2m.

Dziękuję, ale nie odważyłabym się... moja wiedza na temat roślin jest raczej baaardzo przeciętna
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 13:18, 28 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
sylwai napisał(a)

Uwielbiam tę fazę,chodze wtedy koło nich i mówię:już za chwileczkę,już za momencie...Mój wystawiony na ciągłe słońce już dziś pokazał listki.Jupiiii



Mój w wersji pendula przy ścianie domu z kilka dni wcześniej też już miał. Ale te cudeńka już na drugi dzień rano pokazały listki
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 13:19, 28 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Wiolka5_7 napisał(a)
Piękne masz te buczki ukrzyżowane moje w podobnym stadium


Też chodzisz wkoło i podziwiasz?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Wiolka5_7 13:34, 28 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
AngelikaX napisał(a)


Też chodzisz wkoło i podziwiasz?

Oczywiście
W tym roku i grabami jestem zachwycona, bo to pierwsza wiosna u mnie- tymi śślcznymi młodymi listkami...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies