Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

Iwonka 19:13, 09 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
AngelikaX napisał(a)


Wszystko ma plusy i minusy, moja dość długo zbiera się wiosną.... zobacz u Asi-Nawigatorki jaka jej piękna na jesień, a wiosną cud malina
Moja to hidcote, przełom lipca/sierpnia ciacham ale nie za nisko, tylko przekwitłą część...

Umbry pryskam Topsinem.


Swoją umbrę przesadziłam w pełni kwitnienia, istne wariactwo Jedyny plus, że mamy deszczowy maj i może się na mnie nie obrazi
Lawendę Hidcote będę poszukiwać Poczytałam i faktycznie ma super "parametry". Pamiętasz mniej więcej w jakiej odległości masz je posadzone? Chyba zrobię z niej szpaler wzdłuż chodnika na nowej rabatce z kulkami cisowymi. Widziałaś chyba to zdjęcie, jak myślisz przesuwać nieco kule? W obecnej sytuacji lawendy wchodzą mi na styk...
Uwielbiam twój watek nie tylko za piękne zdjęcia i nasadzenia, ale też za mnóstwo wiedzy, którą masz i którą osoby komentujące przemycają Dowiedziałam się właśnie, że trzeba obcinać kwiaty, aby żurawki nie wyrastały. Może to właśnie był powód moich niepowodzeń z tymi ślicznymi listeczkami
Będę czekać na twoje nowe kfffiatuchy Bardzo jestem ciekawa jak je zestawisz Million bells to dla mnie nowość, no nie znałam tych dzwoneczków, a białe takie cudne!
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
amatorodniczka 19:38, 09 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Dzięki za info odnośnie żurawek. A cisy kulki były już zakupione w takiej formie czy od malusich formowałaś?

Jejku ja tu nie potrafię wyjść z podziwu, jak Ty masz pięknie w tym ogrodzie.
A u mnie tak kanciato i "bezpłciowo" haha... jeszcze nie mam ogrodu, ale jesteśmy w trakcie tworzenia skarp i rabat, nie jest łatwo samemu wymyślać, a potem to robić.. Teraz patrząc na mój plan i rzut działki z góry nasuwa się myśl, że mogłam się bardziej postarać .. Nie mogę wchodzić na takie wątki jak Twój bo się człowiek od razu zdołuje

Pozdrawiam
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
sylwai 20:01, 09 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
AngelikaX napisał(a)



Najprawdziwsza prawda

Też tak mam, gadam, miziam, chwalę czas lekarza odwiedzić czy jak?

Mówisz Andzela,ze juz przyszedł nasz czas?A niech tam,z tego nie chcę się wyleczyć
____________________
sylwia
sylwai 20:07, 09 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
AngelikaX napisał(a)



Merci Lecę kfffiatki sadzić z dziecięciem... dziś zakupione

* czarna ipomea
* dichondra srebrzysta
* białe milion bells

O,widzę ze zakupy udane.Pokaż te Twoje cudeńka.
____________________
sylwia
Helen 21:42, 09 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8352
Angelika, czy po przekwitnięciu tulipanów, ścinasz liści od razu przy ziemi?
____________________
Helen - Hortensjowo
AngelikaX 09:36, 10 maj 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Nie, najpierw wycinam łodygę z zawiązanymi nasionami. Liście zostawiam aż zżółkna, potem usuwam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 09:39, 10 maj 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
sylwai napisał(a)

O,widzę ze zakupy udane.Pokaż te Twoje cudeńka.


Na razie to maleństwa, trzeba poczekać aż się rozrosną

Długie donice-koryta na tarasie i donice od frontu wszystkie tak samo obsadzone





____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 09:42, 10 maj 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
amatorodniczka napisał(a)
Dzięki za info odnośnie żurawek. A cisy kulki były już zakupione w takiej formie czy od malusich formowałaś?

Jejku ja tu nie potrafię wyjść z podziwu, jak Ty masz pięknie w tym ogrodzie.
A u mnie tak kanciato i "bezpłciowo" haha... jeszcze nie mam ogrodu, ale jesteśmy w trakcie tworzenia skarp i rabat, nie jest łatwo samemu wymyślać, a potem to robić.. Teraz patrząc na mój plan i rzut działki z góry nasuwa się myśl, że mogłam się bardziej postarać .. Nie mogę wchodzić na takie wątki jak Twój bo się człowiek od razu zdołuje

Pozdrawiam


Dziękuję
Weź pod uwagę, że ogród potrzebuje czasu, uczy też nas samych cierpliwości. Ja swój tworzę prawie 10lat, zdarzały się małe zmiany, potem ogrodowa rewolucja... między czasie gust się zmienia-ewoluuje... także wszystko przed Tobą

Kulki kupiłam takie po fotce widać, że przybrały na masie, nie są już koślawe Zresztą cały ogród moooocno zgrubiał na focie taka bieda


____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 09:43, 10 maj 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
sylwai napisał(a)

Mówisz Andzela,ze juz przyszedł nasz czas?A niech tam,z tego nie chcę się wyleczyć


Ja też nie zamierzam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 09:49, 10 maj 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Iwonka napisał(a)


Swoją umbrę przesadziłam w pełni kwitnienia, istne wariactwo Jedyny plus, że mamy deszczowy maj i może się na mnie nie obrazi
Lawendę Hidcote będę poszukiwać Poczytałam i faktycznie ma super "parametry". Pamiętasz mniej więcej w jakiej odległości masz je posadzone? Chyba zrobię z niej szpaler wzdłuż chodnika na nowej rabatce z kulkami cisowymi. Widziałaś chyba to zdjęcie, jak myślisz przesuwać nieco kule? W obecnej sytuacji lawendy wchodzą mi na styk...
Uwielbiam twój watek nie tylko za piękne zdjęcia i nasadzenia, ale też za mnóstwo wiedzy, którą masz i którą osoby komentujące przemycają Dowiedziałam się właśnie, że trzeba obcinać kwiaty, aby żurawki nie wyrastały. Może to właśnie był powód moich niepowodzeń z tymi ślicznymi listeczkami
Będę czekać na twoje nowe kfffiatuchy Bardzo jestem ciekawa jak je zestawisz Million bells to dla mnie nowość, no nie znałam tych dzwoneczków, a białe takie cudne!


Iwonko myślę, że da radę Twoja Umbra... w każdym razie trzymam kciuki

Lawendę mam posadzoną co mniej więcej 50-60cm... ona bardzo szybko się rozrasta... sama posadzoną miałam bardzo gęsto i dobrą połowę wysadzałam i wydawałam znajomym i rodzinie

Lubię O. włąśnie za tą swobodę, ot wystarczy podczytywać wątki i różne ciekawostki podłapać Co do żurawek, to powodem moze być też że je coś podgryza np. opuchlaki... chwyć za listki i sprawdź czy mocno "siedzi" w ziemi

Fotki nasadzeń kwiatkowych gdzieś tam będą się przewijać
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies