Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

Basia_KRK 22:01, 29 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
AngelikaX napisał(a)
Hej Basiu kojarzę Twój Nick ale niewiem czy z O. Czy z innego forum... po głowie mi Murator jeszcze chodzi
Dziękuję i życzę także Tobie tego etapu nie boję się pracy w ogrodzie i tej całej rozpierduchy ale ten etap zdecydowanie najprzyjemniejszy pozdrawiam

Angeliko, tak, to na pewno z Muratora Robiłam tam jakiś czas temu dość sporą 'krakowską przebudowę' naszego domu Cieszę się, że zawitałam tutaj do Twojego wątku
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 07:52, 30 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Marta83 napisał(a)
Angela masz tak cudownie,że bałabym się wejść na trawnik i zgnieść go nogami
Jak to robisz,że nie wrasta między kostkę i jest taki wymuskany?


Podłączę się z pytaniem o odżywkę / nawóz do trawnika - jaki stosujesz? Właśnie jestem przed wyborem czegoś nowego.

AngelikaX napisał(a)



Klon Shirasaweum zjawiskowy! Kapitalny ma pieniek, ile lat już u Ciebie rośnie?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
AngelikaX 12:01, 30 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Basiu klonik ma juz z 8-9 lat, przeżył przeprowadzkę z innej rabaty w sumie to był moment, że był mi zbędny... i jakże sie cieszę, że stanął przy pawilonie a nie powędrował w świat

Nawóz do trawnika używam agrecola szybki efekt dywanowy.
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:03, 30 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Basia_KRK napisał(a)

Angeliko, tak, to na pewno z Muratora Robiłam tam jakiś czas temu dość sporą 'krakowską przebudowę' naszego domu Cieszę się, że zawitałam tutaj do Twojego wątku


Coś mi świtało, choć nie byłam tam z 7 lat chyba nick dość charakterystyczny choć wątku nie pamiętam... moze gdzieś w tematach się mijałyśmy

Miło mi i Ciebie tutaj gościć
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:12, 30 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Marta83 napisał(a)
Angela masz tak cudownie,że bałabym się wejść na trawnik i zgnieść go nogami
Jak to robisz,że nie wrasta między kostkę i jest taki wymuskany? Fajnie z tym powojnikiem na okręgu,stelaż jak został zamocowany?
Twój ogród omijają wszystkie zarazy i robactwo bo taki śliczny.



Trawnik się nie zgniata, powiedziałabym raczej, że stopy same się w nim zapadają

U mnie kostka ma bardzo wąskie szpary, nie ma zaokrąglonych brzegów także nie ma za bardzo tam pola manewru aby się wczepić choć oczywiście gdzie niegdzie zdarzy się, że wyrośnie jakiś chwaścior... usuwam po deszczu jak korzenie mokre wtedy łatwiej, najgorzej z mleczami. Sam trawnik raczej nie... pilnuję kantów, które ciacham dość często co 3-4 tygodnie - bardzo to poprawia wygląd trawnika Porządkuje mocno ogólny wygląd

Stelaż do powojnika to zwykły ocynkowany panel ogrodowy za 50zł, na brzegach ostatnie elementy przy poprzecznych przęsłach są nacięte co kawałek przez co ładnie wpasował się do kształtu okręgu. Mocowany na kotwach z haczykiem do kołków wwierconych w krąg

ps. Zarazy i mnie się imają niestety... 2 umbry czekają na wymianę cały czas, mszyca i mrówy to plaga w tym roku...

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:13, 30 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
beata_m napisał(a)


ale kolor!!! szałowa ta Toja szałwia Angela
zresztą cały ogród prezentuje się wspaniale
a powojnik na kręgu mistrzostwo



Dziękuję Beatko
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:13, 30 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Dominika11 napisał(a)
dzieki jak troche sie pogoda ustabilizuje, bo ciągle pada


Miłego cięcia zatem
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:15, 30 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
BASIA8 napisał(a)
Witaj Angelikopiękny Masz ogródeczek - zostawiam ochy, achy i oczywiście będę nadal zaglądała często - jak zwykle z ukrycia wątek dodany od dawna do ulubionych Pozdrowienia zostawiam.


Hej, hej dzięki miło czytać, w tym roku dopieszczony, upały póki co nie męczą go, no i zdecydowanie więcej wody z nieba ma niż ubiegły rok

Pozdrawiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:15, 30 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Helen napisał(a)
Cóż więcej można napisać - przepięknie



Dzięki
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:16, 30 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makao_J napisał(a)
Hortensjowy szał czas zacząć


o tak, to ich czas, nawet Vanillki i Limki w blokach startowych
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies